Potřebná rada ohledně nástroje

Mazatrol
Příspěvky: 24
Registrován: 22. 7. 2016, 7:37

25. 12. 2019, 1:33

Pochopil jsem snad správně,že toto je studentské téma.Samozřejmě CNC mašina.To je první předpoklad.Jinak se při sériovce stále trefovat do díry a ladit správnou vnitřní konturu...První upnutí-čelo a vnější průměr 120mm plus poháněčka vrták a závitník.Druhé upnutí vnější půměr vyhrubovat,vnitřní vyhrubovat,vnitřní konturu udělat dvěma noži.Pak vnitřní 68H7 načisto,vnější 90g6 načisto.atd...Už jsem dělal těchto vnitřních kontur x,dělám si speciální nože se speciálními úhly.Při sériovce se to vyplatí.Pak nemusím mít nutně destičky 30°,které toho moc nevydrží.(na tento příklad by stejně nešla použít)Jediný problém bych měl s odhrotováním závitů z druhé strany v koutě.Pokud mám k disposici jednovřeteno,udělám to poháněčkou.Když mám ale plnohodnotné dvě vřetena s dvěma revolvery,nechal bych to na obsluze.
Jestli tato studentská práce není spíše o tom,co je kdo ochoten udělat.Zda se jen drží katalogových výrobků(např.nožů) nebo je ochoten do toho vnést vlastní invenci a vyrobit si speciál.Tolik práce to zas není. :)
Odpovědět

Zpět na „pro soustruh“