Jakou čelní frézu na srovnání plochy

Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 4376
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 11:21

robokop píše:Ja verim ze 16tku s tema ziletkama na hlinik to utahne
To bude mit podobny rezny sily jako monolit ale provozne to bude levnejsi menit platky jak menit cely monolit
Jenže mu bude nechávat pořádnou šroubovici na stěnách (jak se bude odtláčet ) tak že ten monolit bude potřebovat na dokončení ,nebo vyvrtávací hlavu .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 452
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 12:21

origosch píše:Na to, co s tím děláš je flycutter na dvě věci. Udělej si nožovku, která má nějakou hmotnost a poběží jako stervačník. Potom když to na tom neduživci budeš "lochtat", tak tak ta strvačná hmota, která bude proti malé šponě obrovská nedovolí, aby to tolik vibrovalo.
nozovka.jpg
Z tím jsem počítal. Hlavně aby to bylo vyvážené. Mám něco podobného. Zatím je tam původní nůž, ale až přijdou destičky, bude to na nich. Proto jsem říkal, že nechci ten origoš flycutter, protože je malý a když dám nůž dále, začne to házet.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 452
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 12:27

Mně je celkem u prdele s čím se ztotožňuješ a s čím ne ... na fotce co jsi sem dal vidím vyložení nože jak prase, a je jistý, že to kmitá. Rozdíl je ten, že já na rovnání hliníku nemusím vymýšlet blbosti a kupovat drahou hlavu a mám povrch jak sklo a Ty nejspíš ne!!!
Tobě opravdu nemá smysl radit, končím a užij si to .... :) Až si těma experimentama relativně rychle odrovnáš ložiska na mašině, možná Ti to dojde .... i když ???? :roll:[/quote]

Zase mluvíš o něčem jiném. Když se k tomu vrátím. Právě proto že potřebují větší vylodění, je hlava na vyvrtávačka v nerovnováze, což samozřejmě zatěžuje celý stroj. Proto jsem tam vrazil druhý nůž, který to trochu omezil. Takže nevím o čem mluvíš.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 452
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 12:50

Engineer píše:
Mrosconi píše:Robo, mi to je jasné. Já ale v úvodu hned řekl, že to chci na srovnání plochy. Bavím se o 0,3-0,6mm. To srovnám na jeden krát. Můžu to srovnat i tím flycutterem, ale ten mi přišel v porovnání s čelní frézou s 5ti zuby jako méně stabilní. Zkoušel jsem obojí, takže to můžu posoudit. Já vím, že na takové průměry potřebuji 20kW a kdoví jaký točák. To mi už nemusíte říkat. Bavím se o SROVNÁNÍ PLOCHY! Materiál je AW5083 50-70mm široký. Chci to udělat na jeden průjezd.
Z petizubé hlavy je povrch jemnější než z toho jednozubého házejícího flysutteru. Proto chci čelní frézu. Správně jste řekli, ať se koukám po vysokorychlostních, proto ten Pramet nebudu brát. Máte ale nějaký tip?

Díky
Jediný opravdu spolehlivý způsob jak udělat na malém stroji na hliníku povrch jak z brusky je Fly cutter resp. jednobřitý nástroj, to že to Tobě nejde, není problém nástroje s názvem FLYCUTTER, ale je to problém vyvrtávací tyče, kterou nějakej pan Mrosconi modifikoval na fly cutter, chápeš to????
abys viděl že nekecám tak se podívej sem ... https://youtu.be/tJlNatRfkW0" onclick="window.open(this.href);return false;
Až budu mít čas ukážu jak jde přejet těch Tvojich 70mm šířky.
Stejný efekt jsem docílil tou vyvrtávačku. Lepší pak petizubou čelní hlavou s osazenými jen dvěmi plátky. Ještě lepší svou hlavou s původním nožem. A to se bavíme o záběru 160mm.
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“