Jakou čelní frézu na srovnání plochy

Odpovědět
qwer
Příspěvky: 1294
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

4. 2. 2018, 4:41

Šanca že to vyletí je asi taká, ako že ti vyletí čeľusť za sklučidla :lol: Dural som s tým robil párkrát asi pri 700 ot, a v pohode. Ocel raz, ale to som iba skúšal, potom som radšej nahodil staú 160 TK pozitív od Narexu.
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 5:25

Mrosconi píše:...jojo, tak nějak jsem si to představoval. Já ale koupil tu vyvrtavačku na něco jiného. Primárně jsem si myslel, že s ní budu finišovat díry 25,35, co potřebuji nejčastěji. A na to je asi určená, že? Já neměl v plánu s tím hladit povrch. Teď ale nemám čím, tak je to lepší než nic, nebo to dělat stopkovou frézou. Proto jsem to zkusil tímto způsobem a ono to nějak šlo. Chci ale tu čelní frézku, protože budu časem dělat něco jiného a na to jí využiji.
S tím tvrzením, že daleko od ložiska a vůle v rybině, to se neztotožním, protože rybina je jištěná třemi šrouby a od ložiska to má minimum. Když vezmu v úvah délku Tvého kužele, tak to máme stejnou vzdálenost.
Mně je celkem u prdele s čím se ztotožňuješ a s čím ne ... na fotce co jsi sem dal vidím vyložení nože jak prase, a je jistý, že to kmitá. Rozdíl je ten, že já na rovnání hliníku nemusím vymýšlet blbosti a kupovat drahou hlavu a mám povrch jak sklo a Ty nejspíš ne!!!
Tobě opravdu nemá smysl radit, končím a užij si to .... :) Až si těma experimentama relativně rychle odrovnáš ložiska na mašině, možná Ti to dojde .... i když ???? :roll:
mirek42
Příspěvky: 187
Registrován: 29. 3. 2013, 3:15

4. 2. 2018, 5:28

K obrábění hliníkových slitim se používaly hlavy tohoto typu,nejsem si však jistý,zda existovaly i s "kladnější" geometrií.
https://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pr ... destickou/
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 5:34

expertdb píše:
Engineer píše: Podívej se na foto jak má nebo může vypadat Flycutter, kterej už delší dobu používám, vyrábím a prodávám.... Podotýkám že není vyváženej ale i tak s ním v pohodě dělám na duralu pruh cca 90mm širokej, těch tvých 70mm to dá naprosto hravě ...
Fakt ten břit má být až tak kulatý? Tento nůž je asi jen na Al slitiny, nebo ne? Děkuji za fotku, nešlo by to vyblejsknout ještě z čela toho nože? Zajímá mně natočení nože v té hlavě. Díky

Osazuju to vesměs tak, aby byl úhel čela 10-12 a úhel hřbetu min 15 stupně a za jakousi fazetkou tvořenou hřbetem to pak ještě někdy odlehčím na větší úhel. Nůž na videu je z kulatýho radeka, nabroušenej a nastavenej podobně jako ta kudla na foto. Ten rádius by tam mohl být i menší, popř. tam jde udělat zkosení břitu tak, aby se "nezapichoval" do materiálu. Pokud to má dělat měkčí hliník a na sucho tak rozhodně nedoporučuju žlábek, ale rovnou plochu a hlavně co nejlepší (leštěnej) povrch břitu. Ve žlábku se může materiál zadírat, lepit a pak to bude dělat neplechu....
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

4. 2. 2018, 7:11

OK, uzavřu to tímto...

Chtěl jsem univerzální nástroj na srovnání plochy a finální srovnání válcových otvorů. Na to se mi to zdálo perfektní, protože hlava má velký rozsah průměru a hloubek. Ve finále to funguje vcelku dobře. Problém vznikl díky tomu, že jsem potřeboval vyvrtat díru delší, než je možno.

Vrátím se ke kvalitě povrchu. Když jsem to dělal poprvé a jel jsem zleva do prava asi 80% průměru (rovnoměrně středem nástroje), povrch byl jako zrcadlo. To mi na běžné věci stačí, protože jsem požadoval srovnání materiálu 50-70mm širokého. Na to je to super. Nepotřebuji tedy čelní frézu.
Když jsem ale dělal ten vřeteník, který má 140x150x190mm, tak jsem se dostal do problému s křivým sloupem. To jsem napravil a výsledek je dobrý. Nevím ale, proč mi to jde chvíli krásně a chvíli špatně. Tedy kvalita povrchu je jiná. Stejné podmínky, již jednou srovnané, nepřeupnuté... a z prava do leva (1/2 materiálu) to šlo i s pískáním (když byl nůž celou dobu z záběru). Druhá polovina šla rozhodně líp a povrch je jak zrcadlo.

Takže máte pravdu, nepotřebuji na to čelní frézu. Srovnat to jde i tou mou hlavou. Teď by se mi hodil flycutter s průměrem 160mm, abych mohl na jeden zátah projet desku, ale to s tou mou nepůjde.
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

4. 2. 2018, 8:07

Schvalne skus pred frezovanim prestrieknut povrch hlinika a nastroj sprejom od firmi kowax proti lepeni giliviek pri zvarani co2.

A mam pre teba zlu spravu asi uz na svoju otazku nedostanes odpoved.....
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

5. 2. 2018, 9:17

Mrosconi píše:OK, uzavřu to tímto...
.....
Takže máte pravdu, nepotřebuji na to čelní frézu. Srovnat to jde i tou mou hlavou. Teď by se mi hodil flycutter s průměrem 160mm, abych mohl na jeden zátah projet desku, ale to s tou mou nepůjde.
Dobré ráno Mariane ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 6:46

Včera jsem otestoval výkon mašiny. S amatérským flycutterem o průměru 160mm jsem s prozatím obyčejným rohovým zvířátkem že sady vyvrtávačky dostal na hloubku 0,4mm při otáčkách 750 a posuvu 70mm/min.
Srovnával jsem desku z AW5083. Výkon vřetene stačí. Proud nepřekročil 2,4A. Mašiny to ale nedává. Rozkmitá se sloup.

Můžu pro představu vědět, jaké parametry obrábění máte u takového hlazení na svých profi mašinách? A pokud to někdo zkoušel na malé BF45ce, jak to dopadlo.

Díky
Kuba68
Příspěvky: 122
Registrován: 20. 3. 2017, 8:07

11. 2. 2018, 8:07

Místo té vyvrtávací hlavy bych použil dokončovací hlavu, třeba alespoň tuto:
https://www.primadilna.cz/Dokoncovaci-h ... _317_3.htm
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 2. 2018, 8:51

já si myslím, že musíš přidat 160mm záběr je na BFku žalostně málo a těžko budeš shánět někoho kdo takovým záběrem na BFce obrábí.. :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 9:43

RaS píše:já si myslím, že musíš přidat 160mm záběr je na BFku žalostně málo a těžko budeš shánět někoho kdo takovým záběrem na BFce obrábí.. :D
...jojo, říkal jsem si, že se nebudu ztrapňovat s tou 220kou:) ...tak jsem napsal raději jen 160mm.

Poradíte mi prosím, jakou destičkovou frézu na válcovou díru D20,5 (i větší, až do průměru 45mm a hloubky 35mm) bych mohl použít na hliník? Doposud jsem to dělal D8, abych to měl jednodušší, ale teď bych to chtěl dělat jinak. Tak mně napadla nějaké D16 - D20 s VBD. Pokud by to bylo možné, chtěl bych to dělat celé jen jednou frézou. Na videích jsem viděl, že to jde spirálovým zahlubováním takto frézovat. Máte z tím zkušenosti? Co by jste i prosím doporučili. AKKO pry není nic moc. Díky
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 10:16

Sel bych do neceho do ceho jdou podobne desticky jak jsem posilal
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 10:32

Ty tvoje destičkové frézy nefungujou na roztřesenejch a slabejch mašinách ,potřebuješ monolit na hliník tam je ta správná geometrie a není tak náročná na tuhost stroje .Tak si projeď Alicon tam maj slušnej výběr.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 2. 2018, 10:38

Ja verim ze 16tku s tema ziletkama na hlinik to utahne
To bude mit podobny rezny sily jako monolit ale provozne to bude levnejsi menit platky jak menit cely monolit
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
origosch
Příspěvky: 1287
Registrován: 19. 4. 2007, 10:39
Bydliště: Kladno

11. 2. 2018, 10:53

Na to, co s tím děláš je flycutter na dvě věci. Udělej si nožovku, která má nějakou hmotnost a poběží jako stervačník. Potom když to na tom neduživci budeš "lochtat", tak tak ta strvačná hmota, která bude proti malé šponě obrovská nedovolí, aby to tolik vibrovalo.
nozovka.jpg
www.mosaznevyrobky.cz
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“