Jak najit frezu na aliexpressu

Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 1. 2019, 10:00

existuji takovehle hlavicky s extremne pozitivnimi brity:

Obrázek


platky vypadaji nejak takto:

Obrázek

Obrázek

tohle jsou platky vylozene na barevne kovy

bezne se vyuziva tepla a vlastnosti materialu a proto se platky delaji pro ruzne materialy ruzne tupe, posleze jeste vhodny povlak

bezne hrubovaci na ocel na tezke hrubovani byvaji dost zaoblene
ale tim bys prilis neuspel treba na nerezi
navic prave diky te tuposti ty platky vyzaduji!!! nejakou minimalni trisku
takze tam krom otacek ktere jsou take predepsane nejake minimalni, musis navalit i dost vysoky posuv (typicky 0.2-0.3mm na kazdy zub
a to vyzaduje dost tuhou masinu (o ty srouby nejde ale musis jet jen nesousledne)

proto na klasiku radi ostre (dokoncovaci platky) pak to ma geometrii blizici se te HSS ale vydrzi to nesmyslne dlouho (podle toho jak casto delas, tak ty platky neotocis treba rok)

co se tyce povrchu tak to je nesrovnatelne, co se tyce produktivity, o tom se nemusime bavit, a jako bonus muzes povazovat to ze se to nezalekne ani lepsich materialu nebo prikalenyho matrose

ceny platku a teles jsou dnes uz dost rozumne takze byt tebou poridil bych neco na prerovnavani ploch a treba nejakou 20tku na dlabani a jsou i jednobite 12tky nebo dvoubrite 16tky

tak nejake takovehle tri nastroje a mas vystarano
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10101
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 1. 2019, 10:13

robokop píše: 19. 1. 2019, 10:00 existuji takovehle hlavicky s extremne pozitivnimi brity:

Obrázek


platky vypadaji nejak takto:

Obrázek

Obrázek

tohle jsou platky vylozene na barevne kovy

bezne se vyuziva tepla a vlastnosti materialu a proto se platky delaji pro ruzne materialy ruzne tupe, posleze jeste vhodny povlak

bezne hrubovaci na ocel na tezke hrubovani byvaji dost zaoblene
ale tim bys prilis neuspel treba na nerezi
navic prave diky te tuposti ty platky vyzaduji!!! nejakou minimalni trisku
takze tam krom otacek ktere jsou take predepsane nejake minimalni, musis navalit i dost vysoky posuv (typicky 0.2-0.3mm na kazdy zub
a to vyzaduje dost tuhou masinu (o ty srouby nejde ale musis jet jen nesousledne)

proto na klasiku radi ostre (dokoncovaci platky) pak to ma geometrii blizici se te HSS ale vydrzi to nesmyslne dlouho (podle toho jak casto delas, tak ty platky neotocis treba rok)

co se tyce povrchu tak to je nesrovnatelne, co se tyce produktivity, o tom se nemusime bavit, a jako bonus muzes povazovat to ze se to nezalekne ani lepsich materialu nebo prikalenyho matrose

ceny platku a teles jsou dnes uz dost rozumne takze byt tebou poridil bych neco na prerovnavani ploch a treba nejakou 20tku na dlabani a jsou i jednobite 12tky nebo dvoubrite 16tky

tak nejake takovehle tri nastroje a mas vystarano
Mám ,používám v CNC , stejně mám strach že různé vůle a překmity na klasice ty plátky sežerou,myslím že RO je na tohle odolnější .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 1. 2019, 10:17

no kdyz si nedrnknes sousledne tak nevidim duvod
pouzival jsem to na bf20 tam nejaky vule byli a stolek tak lehkej ze to natahlo kdykoli kdy mohlo
platky jsem mel jen jedny a zadny jiny, 5 let obcasneho frezovani kde ceho od hliniku prez svary na konstrukcni oceli az po titan
porad jeden brit ani nebylo treba otocit

jedna podstatna informace
obcas se nekde objevuji podezrele levne frezovaci hlavy
je potreba se ujistit zda jsou do toho dostupne nove platky
na spoustu starsich typu se uz nevyrabeji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

19. 1. 2019, 11:16

Klasické HSS frézy, jedno jestli s válcovou nebo Mk stopkou nemá podle mého vůbec cenu z ciziny kupovat. Když člověk sleduje Aukro a Bazoš, tak se čas od času objeví nabídka kde je to za pár korun ks. Třeba někdy loni z kraje jara jsem kupoval válcové a kotoučové frézy za ceny 30 - 40 CZK /ks. Ty válcové to byly průměr 16 a 20 mm.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

19. 1. 2019, 11:25

ok, diky.

no ja uz mam doma tohle https://www.aliexpress.com/item/MT2-400 ... 4c4dpaWfJJ akorat jsem ted musel jeste objednat mk4 kuzel. tohle jsem jeste objednaval kdyz jsem myslel, ze si koupim neco jako bf20 :) ale pak jste me tu nastesti zlomili a do mesice jedu pro uz koupenou strigon mf250 s mk4.

tim padem jak pisete, jeste to chce neco treba 20mm, to musim jeste pohledat. klestiny a drzak na klestiny s trnem uz jsem taky objednal. i nejakou vyvrtavaci hlavu s kuzelem primo. tesim se jak decko :) uz aby byla doma a jela :) verite? :)))
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

19. 1. 2019, 11:31

jinak s tim hledanim. uz se mi nejake povedlo najit. asi mi chybely v arzenalu slovicka jako "flute" a "shank" :) diky!

ale jak rikate, asi koupim v cesku, vypada to i, ze v cine jsou pomerne drahe na to, za kolik se daji koupit na bazosi. pravda.
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

19. 1. 2019, 11:34

Dvacítkou ale drážky na pera neuděláš ;) . Počítej s tím, že když koupíš frezku za 30, tak je to tak 1/3 ceny. Pokud k tomu nebude hodně příslušenství ;)
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

19. 1. 2019, 11:53

to nevadi, dokoupim vsechno :)

koupil jsem si jeste sadu valcovych bez vymennych platku, myslim od 2-12mm, tak to bude na male veci. kdo vi, kolik to vydrzi.

jinak ta frezka stala 10500 no a jeste neco bude stat ji dostat domu, ale porad mi to prijde jako smesne ceny. a prislusenstvi k ni nebude zadne. casem bych asi chtel otocny stul, at muzu delat kulate veci a uvidime, jak me to bude bavit. v zivote jsem nefrezoval, tak proto to nadseni :) budu vam pak tocit videa jak to nadseni pokracuje. nebo jestli opadne hned jak ji poprve uvidim
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
pepawrf
Příspěvky: 175
Registrován: 11. 4. 2016, 7:24

19. 1. 2019, 2:36

Já bych to řešil ještě podle toho jestli máš to HSS kde zanést nabrousit.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

19. 1. 2019, 3:30

pepawrf píše: 19. 1. 2019, 2:36 Já bych to řešil ještě podle toho jestli máš to HSS kde zanést nabrousit.
Tím bych začal 8)
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

6. 1. 2020, 5:40

Nebudu zakládat nové vlakno, jen se chci zeptat: potřeboval bych 45° stopkovou frézu na rybiny, ale tu obrácenou. Něco levného z Číny. Hledám na ebay , ale tam nalézám jen klasické rybinové. Nenarazil jste někdo na ty obrácené? Díky
fréza.jpg
fréza.jpg (8.99 KiB) Zobrazeno 2049 x
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Milan199
Příspěvky: 2906
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

6. 1. 2020, 6:20

fmodel píše: 19. 1. 2019, 10:13
Mám ,používám v CNC , stejně mám strach že různé vůle a překmity na klasice ty plátky sežerou,myslím že RO je na tohle odolnější .
Spoustu let jsem používal frézu na APKT 10 plátky pr 80 na frézce FA2U. Používal jsem ji v horizntálním i vertikálním vřetenu a s životností plátků nebyl problém. Musíš se ale držet zásady, že by měly být v záběru minimálně 2 plátky.
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“