Frézy s VBD

kiko01
Příspěvky: 1572
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

15. 4. 2020, 7:50

RaS píše: 15. 4. 2020, 6:35 To dělá kde kdo.. pokolm hoffman to má v katalogu wnt..
Tak ako pise Ras, je to bezna vec, len treba vyspecifikovat to co naozaj potrebujes.
Hodim tu sem zajtra link na nieco podobne, aby si mal predstavu.
Len este ktym kruhovym platkom by som povedal ze kladu dost velky odpor, mas tam velkuˇy prierez britu v zabere a nemam pocit ze by to bolo nejak extra produktivne. Jedina vyhoda je ze jeden platok otocis aj na 5-6 krat a su relativne lacne, ale objem uberu na cas bude taky priemerny...
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2020, 7:44

Ahojky,

no já mám jednu kruhovou dstičku na soustručnickém noži a zkoušel jsem s tím frézovat jako s flycutterem. Popravdě, zdá se mi, že s nožem 90st to šlo líp, takže asi to zůstane pro kopírovací frézy.

Pro mně jsou teď hlavní dvě frézy. Jedna pro čelní frézování (srovnání plochy 1000x500mm, ocel S355) a pak frézování kruhových děr (40-60mm) do hloubky 60-70mm. Pak nějaké boční osazení. Prostě běžná práce. Na frézování tvaru (srovnání obdélníkového bloku pod úhly) raději udělám čelně, protože při pokusu o frézování s rohovou frézou D50 90st T-plátky umístěné přes redukci (ISO30-MK4-22mm trn pro frézu) jsem sice prodloužil frézu na 250mm, ale obrábění takovou konstrukcí na mém stroji není zřejmě možné. Takže raději otočit, zúhlobat a srovnat čelně.
Na tuto operaci jsem si myslel, že by šlo s tím vydrbat a udělat to na jedno upnutí sezhora, ultra dlouhou frézou (potřebuji hloubku 300mm), a tak jsem se ptal po těch mnohoplátkových frézách pro boční frézování. Ještě by byla varianta s kotoučovou frézou velkého průměru, pokud by ten byl větší než tělo vřeteníku, šlo by to minimálně ze tří stran najednou ofrézovat, ale to je zřejmě SciFi:)

Takže když to shrnu, potřebuji vlastně jednu D20 pro universání frézování kapes. Nejčastěji používám spiralové zahlubování a pak sousleně půlkou průměru. Pro D20 si mohu dovolit max 2mm hlloubku záběru, ale spíše bych rád max 1mm, ať sousedi neremcají.
Fajn by bylo mít frézu s možností zavrtávání. Pokud totiž chci udělt díru 22mm tak pro D20 po spirále - to už je příliž malá díra. Tam bych rád postupně zavrtávál. Tedy pokud takové frézy jsou. S tou mou od Vertexu to moc dobře nejde:)

Díky
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 4. 2020, 8:42

Frezovat 50kou frezou vyloženou 250mm na ISO30ce trnu k tomu se nemá cenu vyjadřovat..
Ono i dusit 20ku frezu po spirále třeba 70mm do 22ky díry půjde taky hodně blbě.. neříkám že to nejde ale pokud vezmeš 20ku vrtak a predvrtas a pak tu spiralu nacisto tak to budeš mít asi tak 3x rychleji efektivneji a bez rizika ze se ti tam ta freza s těma sponama pridre a ukrouti.. takhle do plná bys to stejně.musel vzít na 2krat nejdřív hrubovat a pak finiš..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

16. 4. 2020, 8:51

Jojo, však vrtám. Jen jsem viděl nějaké video, kdy i takové malí průměry šly hezký po spirále.

S tím prodlouženým trnem to šlo ale ne stranově, jen čelně. Samozřejmě 5x pomaleji a s nic moc výsledkem. Ale jiná možnost nebyla.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 4. 2020, 2:06

RaS píše: 15. 4. 2020, 8:46 Ale nemluvim uplne o těch nejlevnějších za stokoruny..
Měl bys příklad, prosím? Toto je ta kategorie, o které nemluvíš? Plátky?

Dík, T.

EDIT: Sorry, četl jsem dále, příklad jsou ty Alicon?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

20. 4. 2020, 2:59

Používám kruhovky pro 3D. A když potřebuju rohy tak klasika rohovy (90tky). Pokud člověk nedělá serie tak je podle mě zbytečný mít moc variant. Samozřejmě kdybych dělal velké serie velkých rovinných ploch tak si tu 45tku koupím.

ISO30 - 40D max.
ISO40 - 60D max.
ISO50 - 80D max.

Tímhle pravidlem se řídím já.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 4. 2020, 3:07

Thomeeque píše: 20. 4. 2020, 2:06
RaS píše: 15. 4. 2020, 8:46 Ale nemluvim uplne o těch nejlevnějších za stokoruny..
Měl bys příklad, prosím? Toto je ta kategorie, o které nemluvíš? Plátky?

Dík, T.

EDIT: Sorry, četl jsem dále, příklad jsou ty Alicon?

To co je na odkazu za 250kc třeba může fungovat úplně stejně ale tak nějak jsem neměl důvěru to vyzkoušet.. měl jsem jednou něco co někdo přinesl a to bylo takové celé osove šouple že jeden brit zabiral o desetinu jinde než druhej.. fungovalo to taky ..

Já poslední dobou beru od alicontoolu .. nestojí to sice 250 ale ani né to co wnt nebo hoffman
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“