Fréza na srovnání plochy - dřevo

nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

24. 4. 2020, 7:03

děkuju :D

jde o pohodlnost, říkal jsem si, že si udělám dvě sady po šesti. V camu si nástroje očísluju A1, A2 ... A5 ; B1 B2 ... B5 / p6 pozici si nechám na "speciality". Stejným systémem očísluju frézy a budu v tom mít pořádek. Pak jen zaměním kužele v té plastové "úchytce" , taková je vize, co ukáže praxe se uvidí...

ty souvislosti s platbou (550,-) mi nedošly, teď jasný. U objednávky za 10000,- se to asi vyplatí. Zatím jsem na aliexpresu vždy kupoval jen drobnosti a nikdy po mě clo nikdo nechtěl. DPH není problém jsem plátce :lol:

cože? 4cm najednou? :shock: ok, vidím že se mám ještě co učit, ale jo... když jsem měl tu možnost před rokem si hrát tak jsem si zaplatil GWizard ( https://www.cnccookbook.com/download-g- ... or-manual/ ) protože mi přišlo určovat otáčky a posun podle zvuku jako né zrovna dobrý nápad... takže s tou 16mm to dává smysl ;-)

uchycení snad bude ok, na youtube jsem okoukal různé fígle, tak se pak ukáže které mají smysl... nakonec mamuta mám i s vakuovým stolem, takže "podtlak" to jistí :)

to je ono! podlahový polysteren, děkuju za nakopnutí - měl jsem na mysli "nějáký takový" materiál ( https://youtu.be/_G3D46U9P5I?t=132 ) a na to 3D gravírování používáš stejné frézy jako na dřevo?

Ovládací systém bude - Taiwan LNC 5800A controller, support 4 axis - tak to bude legrace, měl jsem zatím možnost pracovat jen s Machem :roll: ty máš syntec a tak nevim jestli ti bude nějaká "moje rada" platná , ale kdo ví... :D
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1186
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

24. 4. 2020, 7:59

nom74 píše: 24. 4. 2020, 2:57 ...., já jsem si udělal seznam fréz z obchodu na HOZLY Little Jungle Store ...
Beriem od nich karbidy 3.15 - 8mm a som spokojný. Používam hlavne dvojbrity rovné.
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

24. 4. 2020, 8:00

jo více kuželů je pohodlnější to ano, taky jsem měl takovou vizi , jediné co z toho zůstalo :lol: :lol: je č.1 tam mám danou tu hoblovací která se blbě kalibruje protože sřed je o asi 5 mm utopenej vuči ostří a to kalibrovací tlačítko se vleze mezi destičky
a na každou práci si sestavím sadu nástrojů jakou potřebuji (a1 c3 a5 b1 ...) protože zákon schválnosti je že potřebuješ něco z té sestavy a něco z té, v camu mám jen tu hromadu nástrojů zadanou a pak je očísluji jak potřebuji ale nato si přídeš asi sám :lol: :lol: :lol:

jo klidně 4 cm najednou ale nato přídeš sám podle drnčení a tak , nejhorší jsou drážky šíře přesně na nástroj tam se tolik najednou nedá , jakmile to má kam vyhazovat tak to vezme nesmysl
rychlosti posuvů u dřeva je docela problém tabulky vpodstatě neexistujou a všude většinou píšou něco ve smyslu otáčky 16-30 tis, posuv 5- 30 m/min takže stejně člověk zkouší

vakuovej stůl mám taky :lol: a 120kubikovou vývěvu mám na půdě (protože tam je 5,5kw motor a mám strach že to nevydrží jistič(nemá to rozeběh , takže to bude štos jak prase), a nějak tomu celkově nevěřim) zatím vše šroubuju do mdf desky nebo používám takový ty zacvakávací packy a sbírám odvahu vyzkoušet vývěvu :lol: :lol:

jo na gravirování používám to samé jako na dřevo
při 3Dčku to je spíš o tom jak moc chceš detailů
hodně detailů = malá kulová fréza/ malej boční krok a spousta času
málo detailů = velká kulovka / velkej boční krok a jeto rychle ale brousíš vlnky :lol: :lol:

systém vypadá dost podobně :lol: :lol:
a bude záležet jestli bude pasovat nějakej postprocesor jinak to bude boj já třeba bojoval stim že syntec má oproti fanuc jiný Gčko pro přepínání mezi palcema a metrikou a strávil sem asi dva večery než sem to v postu našel a přepsal
někde tady sem četl že tyhle ,,činský" sytémy vychází z fanuc a to vevětšině camů je ale můžou tam bejt takovýhle drobný zádrhele

jinak taky se furt učím cnc máme jen chvilku :lol: :lol: takže některé informace odemně můžou bejt taky zavádějící
a kolikrát nechápu co bych si mohl dovolit většinou jezdím kolem 4m/min a když vidím video kde lítaj 30m/min tak nechápu že se jim ta fréza nezlomí
https://www.youtube.com/watch?v=dC1qwGwhx9Y
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

24. 4. 2020, 8:23

jo a vtom videu co si posílal tak nejspíš obrábí umělé dřevo to je prý na formy a modely nejlepší
dělá se to v různých hustotách, výsledný povrch je super udajně rovnou k použití ale nemám zkušenost a je to drahé jak prase

nechá se to asi nahradit mdf deskou (alespoň tak sem to udělal já) ale musí se to brousit a nalakovat prostě víc ruční práce
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

26. 4. 2020, 9:33

shaolin píše: 24. 4. 2020, 7:59 Beriem od nich karbidy 3.15 - 8mm a som spokojný. Používam hlavne dvojbrity rovné.
dík za pozitivní "recenzi storu", je dobré to vědět :wink:
nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

26. 4. 2020, 9:45

dvoracek.a píše: 24. 4. 2020, 8:00 jo více kuželů je pohodlnější to ano, taky jsem měl takovou vizi , jediné co z toho zůstalo.... :lol:
teda, ty jsi se rozepsal :D dík za podrobnosti

jinak ten čínskej systém by měl být "fanuc" kompatibilní, už se nemůžu dočkat až prvně říznu :lol:

koukal jsem na video, asi "slušný " nástroj :lol:

... děkuju za ten tip s umělým dřevem, koukal jsem na ceny :roll: zůstanu u mdf desky nebo na tom podlahovém polysterénu
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

26. 4. 2020, 10:29

nom74 píše: 26. 4. 2020, 9:45 , koukal jsem na ceny :roll: zůstanu u mdf desky nebo na tom podlahovém polysterénu
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
to mě fakt pobavilo :lol: :lol: :lol:
taky sem radši zůstal u mdf :lol: :lol: :lol: přesně to samý sem si řek taky
když se napustí lakem nebo epoxidouvou pryskyřicí tak do toho jde celkem v pohodě laminovat i karbon https://photos.app.goo.gl/AeAcXev8CnLzECbQ6
takže forma na beton taky pude jen těžko říct jak dlouho ti vydrží , mdf a voda nejde moc k sobě a lak to neutěsní na 100%

co sem viděl na youtub tak beton většinou lily do silikonovejch foremten

silikonová forma není problém vyrobit , teda až na tu cenu materiálu která pro větší formy není moc lidová :lol: :lol: :lol:
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

27. 4. 2020, 5:54

hmmm, pán je hračička :lol:
a to se mi líbí!!!

disky vypadají fajnově, na co to bylo, že máš 3kousky?
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2020, 6:02

ten 4tej kousek držel nedočkavej zvědavec :lol: :lol:
je to kolečko na minikáru https://photos.app.goo.gl/1x2bLUgin8LAx8BJA
jezdí se na tom slalom mezi plechovkama ,
letos nám bohužel závody začnou nejspíš až v září :(
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

27. 4. 2020, 6:11

tím se to vysvětluje, říkal jsem si že by nějáká "tříkolka" :shock:
...jinak vidím pěkný dřevěný volant :D to jsi taky dělal?
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2020, 6:26

jo volant je taky vlastní výroba tenhle je ještě z doby bez cnc vyráběný ručně z nařezanejch lišt který sem stáčel a slepoval v kruhový díře hrozně pracný skoro celej tejden sem lepil je tam asi 35 vrstev

současná varianta už je vyfrézovaná z vodovdorný překližky ta je za hoďku hotová :lol: :lol:
https://www.facebook.com/truhlarnadvora ... =3&theater

stavěli jsme to skoro celé akorát náboje osičky a brzdiče jsme nechávali dělat
sedátko je taky laminát vyráběný podobně jako ty kolečka jen forma je dělaná z laminátu a model sem brousil ručně z polystyrenu (taky ještě před cnc :lol: )

jako to cncčko je fakt super hračka :lol: :lol: a spoustu věcí fakt hodně zjednodušuje
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
nom74
Příspěvky: 54
Registrován: 27. 11. 2019, 11:20

27. 4. 2020, 6:59

tak ten první volant, to musela být "pakárna" ohýbané dřevo :roll:

...super hračka, tak jen doufám, že se loď nepotopí, nebo že zrovna ten můj kontejner nespadne do moře :lol: v pátek můžu začít stříhat "metr" :wink:

doufám, že v budoucnu se potkáme "naživo" :)
dvoracek.a
Příspěvky: 115
Registrován: 4. 12. 2017, 3:07
Bydliště: Libeř
Kontaktovat uživatele:

27. 4. 2020, 9:13

jo pakárna to byla , ale chtěl sem dřevenej volant tak jiná cesta nebyla :lol:
stříhání metru znám ,

na cnc jsme se byli kouknout v září stím že ho z výroby uvolní před vánocema , jenže přisla práce tak se to muselo odložit až na leden, pak jsme ho přivezli , a po nastěhování jsme hned odjely lyžovat na týden do alp
ten týden byl tak strašně dlouhej a to lyžování mě ani nebavilo jak sem byl natěšenej až si prvně kousnu do dřeva :lol: :lol:

s potkáním naživo :D klidně,
jen to není moc blízko :lol:
cnc routr 125x400 cm + truhlářské stroje
www.facebook.com/truhlarnadvoracek
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“