Rozdiel medzi zavitnikmi

Odpovědět
Hisem
Příspěvky: 56
Registrován: 28. 8. 2017, 10:29

28. 4. 2020, 4:36

Ahojte.
Nedávno som písal o tvarniacich zavitnikoch o rady. Tam už mám jasno. Pre zmenu by som sa chcel dozvedieť niečo o strojnych zavitnikov. Už sa tu rozoberali ako rezať do nereze atď... Áno ja sa chystám tiež do nereze rezať zavitniky na cnc. Čo som skúšal emulziu určite zle. Rezny olej je rezny olej. Určite pouzijem metaflux. Podľa toho čo som sa dočítal je asi to najlepšie. Napriek tomu že moje cnc si vie zosúladiť otáčky a posuv na rezanie závitu aj tak pouzijem original hlavičku na rezanie závitov aby som zamedzil ulomeniu. V tom všetkom mám asi jasno. Ak sa mýlim rád uvytam ďalší názor. Na tvarnenie nereze si netrúfam aj napriek tomu že predajcovia udávajú tvárniace zavitniky na nerez. Ak niekto skúšal , rád by som vedel ako to dopadlo a ako dlho ten zavitnik vydrží. K pointe primitívnej otázky. Kde je rozdiel medzi klasickými zavitnikmi ktoré sú určené farebným značením na rôzne materiáli ak zoberiem zavitnik modrým zeleným a napr bielym pruzkom. Rovnaky tvár rovnaký povlak a vyrobený z rovnakého materiálu. Neriešim zavitniky napr na hliník ktoré sú asi leštenie alebo niečo také. Je v nich rozdiel v tepelnej úprave? Kalene na inú tvrdosť? Trošku inak brúsené a na oko to nieje rozoznať? Naozaj zavitnik na nerez vydrží viac ako napr zavitnik na kalenu oceľ alebo bežnú oceľ?
kiko01
Příspěvky: 1586
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

28. 4. 2020, 4:56

Farebne oznacenie ma kazdy vyrobca zrejme svoje, ale z vlastnej skusenosti viem ze za kvalitu sa plati, a treba najst ten soravny kompromis... ak ides rezat priebezne zavity tak tam by som sa nebal, tie zavitniky vydrzia o dost viac ako do slepej diery...
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“