skladování a organizace nástrojů

Milan199
Příspěvky: 2923
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

3. 9. 2020, 8:10

milan584 píše: 3. 9. 2020, 5:19
Milan199 píše: 2. 9. 2020, 4:26 Musím dát robocopovi za pravdu, že ne vždy jsou ty polotovary ideální, byť kvalita i sortiment jsou mimořádně dobré.

Mnohdy prostě není nad to, když si to můžeš udělat "po svém". Takhle jsem třeba řešil uložení sad čelistí / nástavků pro sklíčidlo IU125 mm. Když se použije krabička 100*100 tak je v ní jedna sada málo a dvě se tam nevejdou. Protože nemám 3D tisk // ve firmě tedy je, ale neumím s tím a navíc je to tisk UV vytvrzováním nějaké pryskyřice a litrová piksla stojí někde okolo 2500 // tak jsem do šuplíku vyřezal na laseru vložku z toho tvrdého černého "molitanu". No a všechno pasuje jak prdel na hrnec.

Nepřipadá mi tedy nijak scestné doplnit ten systém od Pokorného nějakými "svými" moduly.
ptal se naprosto jasně na box na vrtáky. Nevšiml jsem si nějak, že by se ptal na nějaký custom box na něco, co koupit nejde (box na pakny).
Proč řešit v jasném a naprosto konkrétním dotazu "box na vrtáky" výrobu boxu na pakny a příslušenství, to mi hlava nebere.
Tak původní dotaz byl na obecné uspořádání pomůcek na pracovišti. Psal, že používají ty boxy od Pokorného na upínače a spokojenost. Jako nápad doplnit standardní sortiment úložných komponentů vlastní produkcí // 3D tisk nebo i obrobení // mi to nepřijde nijak mimo.

Pokud se to týkalo tomíkova dotazu, tak porovnat cenu standardní produkce a 3D tisku je pro mnohé taky dost zajímavé.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 9. 2020, 9:58

Tak tak. Vrtákový segment jsem vybral namátkou, aby se bylo od čeho odpíchnout (psal jsem třeba, tak to snad bylo jasné). A jen pro zajímavost, ke mě by to poštovné z Dačic bylo cca 400 :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
kiko01
Příspěvky: 1585
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2020, 12:17

Thomeeque píše: 3. 9. 2020, 9:58 Tak tak. Vrtákový segment jsem vybral namátkou, aby se bylo od čeho odpíchnout (psal jsem třeba, tak to snad bylo jasné). A jen pro zajímavost, ke mě by to poštovné z Dačic bylo cca 400 :)
Zaujimave postovne, tolko neplatim ani za 30kg balik od nas do prahy...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

3. 9. 2020, 1:37

Thomeeque píše: 3. 9. 2020, 9:58 A jen pro zajímavost, ke mě by to poštovné z Dačic bylo cca 400 :)
Teď bydlíš na Marsu ? :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 9. 2020, 2:06

Něco mezi :) Tím bych to s dovolením uzavřel, je to tu dost off-topic.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
zverodoktor
Příspěvky: 2978
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

20. 10. 2021, 10:08

V inom vlákne som narazil na video z jednej dielne.
michal4985 píše: 20. 10. 2021, 3:44 https://youtu.be/SCVQQ4qnp2A
Pri tomto sysliacom megalomanovi vidím veľkú paralelu so mnou ohľadom hamižného hromadenia všetkého možného dielenského vybavenia v gigantických kvantách(mnohé bez ohľadu na nejakú aktuálnu potrebu, či spotrebu). Narážam však na zásadné problémy a to:

1. Napriek veľkej snahe o nejakú organizáciu mám vyše 2/3 vecí ešte stále v MARS bedniach tak ako som ich doniesol. Väčšina (hlavne nástrojov) je viackrát, čo keby sa to otupilo, alebo zlomilo.

2. Snažím sa už dlhú dobu vymyslieť prehľadný a rozumný spôsob skladovania tak, aby som čo najviac využil miesto a zároveň ten systém mal hlavu a pätu. A nemiešal nové s používaným, a zároveň mal nástroje na kvalitnú prácu a podradnejšiu (prežívam úplný debakel najmä pri frézach a vrtákoch)

3. Dospel som do štádia, že napriek všetkej snahe zabúdam čo mám a že to vôbec mám hľadať keď by sa mi to hodilo :mrgreen: .
Z uvedeného vyplývajú dve otázky:

1. Ako to riešite vo svojom "workshope" ?( okrem plateného správcu "svojej" výdajne :lol: )

2. Ako sa dá docieliť keď aj niečo robím, aby som mal v dielni a všetkých skriniach vyluxované ako ten strejda? Obvykle mám po práci všade šponky a veci, nástroje a stroje opatlané od mastných rúk a take tej typickej kovodielenskej špiny napriek všetkej obozretnosti :roll: Ak veci a stroje po použití nenaolejujem, vznikajú na nich časom fľaky a prípadne korózia. A napodiv, aj v dielni sa práši :? (a to aj keď nič nerobím).
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Uživatelský avatar
gekonko
Příspěvky: 334
Registrován: 24. 10. 2014, 11:23
Bydliště: Bratislava

21. 10. 2021, 8:13

Kardex na teba! :D
Lukas_2
Příspěvky: 526
Registrován: 6. 11. 2017, 3:58
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2021, 10:16

zverodoktor píše: 20. 10. 2021, 10:08 V inom vlákne som narazil na video z jednej dielne.
michal4985 píše: 20. 10. 2021, 3:44 https://youtu.be/SCVQQ4qnp2A
1. Ako to riešite vo svojom "workshope" ?( okrem plateného správcu "svojej" výdajne :lol: )

2. Ako sa dá docieliť keď aj niečo robím, aby som mal v dielni a všetkých skriniach vyluxované ako ten strejda? Obvykle mám po práci všade šponky a veci, nástroje a stroje opatlané od mastných rúk a take tej typickej kovodielenskej špiny napriek všetkej obozretnosti :roll: Ak veci a stroje po použití nenaolejujem, vznikajú na nich časom fľaky a prípadne korózia. A napodiv, aj v dielni sa práši :? (a to aj keď nič nerobím).
Na frézy používám krabičky 5S na to dělané. Mám to rozdělené do měkkého, oceli, kaleného. Akorát bych to potřeboval rozšířit ještě o 100%, to časem :D Ale takhle se mi to líbí. Těch HSS se brzo zbavím, není to karbid no :D Vrtáky v sadách, velké v dřevěném stojánku...
IMG_20211021_093006.jpg
2. bod - kup celo zakrytované CNC s kompletními oplachy krytů :wink: :lol: Ne vážně, nevím jestli u klasik jde udržovat vyziglenou dílnu, u CNC žádný bordel vlastně ani nevzniká.
BF30 přestavěná, Optimum F100 přestavěná
Kamodel.cz
Mach4
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

21. 10. 2021, 10:45

Lukas_2 píše: 21. 10. 2021, 10:16 u CNC žádný bordel vlastně ani nevzniká.
Jooo to bych Vam ukazal kolegy u nas. 20ti lety bordel ve vsem , frezy klepou ostrim jedna o druhou. Vedle 59ti lety - prehledne skatulkovani jednotlivych nastroju vcetne toho, ze kazdy nastroj ma svuj plastovy obal. Treti ma zavesny regal, kde ma pro Fanuc dopredu odladene nastroje v upinacich a papirkovou metodou delkove a polomerove korekce.

Co rici? Nevidel bych to ve stroji , ale v lidech jak se k nastrojum chovaji.
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

22. 10. 2021, 5:56

https://forum.zerspanungsbude.net/viewt ... &start=690

Projděte si tohle dlouhé vlákno od našich západních sousedů. Kdo má OCD na uklízení, bude nepochybně nadšený.
Zbýňa
Příspěvky: 1920
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

22. 10. 2021, 6:39

Aris píše: 22. 10. 2021, 5:56 https://forum.zerspanungsbude.net/viewt ... &start=690

Projděte si tohle dlouhé vlákno od našich západních sousedů. Kdo má OCD na uklízení, bude nepochybně nadšený.
Pěknej zdroj inspirace, nicméně něco už je docela ujetý. Šroubováky opravdu nemusí být ve vypolstrovaným šuplíku, kam se jich vejde deset místo padesáti, frézy není potřeba udržovat s pěticentimetrovýma rozestupama a když tam vidím na stěně čtyři rozbrušky a kolem pracoviště který evidentně nepoznalo pilinu, tak si řikám, že pro spoustu těch lidí je design a nakupování větší koníček než samotná výroba čehosi. Ale je tam taky spousta fotek z dílen kde se evidentně strojaří. Celkově pěkný vlákno ze kterého lze nasosat dost nápadů.
Odpovědět

Zpět na „pro frézku“