brúsenie vrtákov

Odpovědět
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

9. 3. 2016, 3:50

chlapy proč se trápit s broušením, nechávám si ostřit v carbide http://www.carbide.cz/sluzby/ostreni/" onclick="window.open(this.href);return false; a jsem moc spokojenej, myslím že tyhle věci bastlit doma není moc dobrej nápad. raději investuju čas do výroby než do ostření :-D
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

10. 3. 2016, 8:11

Hověz píše:chlapy proč se trápit s broušením, nechávám si ostřit v carbide http://www.carbide.cz/sluzby/ostreni/" onclick="window.open(this.href);return false; a jsem moc spokojenej, myslím že tyhle věci bastlit doma není moc dobrej nápad. raději investuju čas do výroby než do ostření :-D
Co je tohle za filozofii? :roll: :? :?
Proč se trápíš s výrobou. To raději investuj čas do něčeho smysluplného než do výroby a výrobek si kup.

Když pominu, že Měřín je hrozně daleko, tak pochybuji, že mi tam něco naostří na počkání v neděli po obědě.
Navíc ty ceny :? to by cena za naostření vrtáků ve většině případů převýšila jejich pořizovací cenu.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 10:22

Toť otázka, brousit či nebrousit :-) Já se spíš přikláním k tomu druhému, protože mi něco říká, že kdybych si podomácku nabrousil třeba vrták 5.55 pro tvářecí závitník, tak že by pak dělal všechno možné, jen ne díru 5.55 :-) Takže vrtáky místo toho dávám do krabičky nadepsané "k nabroušení" a jednou je určitě odnesu do brusírny :-)
Aleš Procháska
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

10. 3. 2016, 11:48

tak třeba konkrétně pro mě frézy do průměru 8 se nevyplatí brousit určitě,cena broušení s povlakem vyjde na podobné peníze jako nová.. (ale nekupuju předražené "značkové" frézy, kterou podle výdrže nepoznám od rozumného čínského prodejce) frézy D20 se vyplatí brousit určitě.. a asi to profi brusírna nabrousí lépe než někdo doma na čínské brusce.. jenže je mnoho případů kdy se ta bruska doma hodí.. např podbroušení frézy můžu udělat i v ruce flexou a bude to fungovat tak proč to neudělat kulturně na domácí brusce než s tím jít do brusírny a čekat na to týden a platit za to.. brousit vrták, kterým pak budu vrtat jakly ve svařených vratech to když 6ku nabrousím hodně křivě a bude mi vrtat díru 6,5 tak tomu šroubu to bude taky jedno..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

10. 3. 2016, 3:47

prochaska píše:Toť otázka, brousit či nebrousit :-) Já se spíš přikláním k tomu druhému, protože mi něco říká, že kdybych si podomácku nabrousil třeba vrták 5.55 pro tvářecí závitník, tak že by pak dělal všechno možné, jen ne díru 5.55 :-) Takže vrtáky místo toho dávám do krabičky nadepsané "k nabroušení" a jednou je určitě odnesu do brusírny :-)
Tak já se přikláním k tomu prvnímu a vrtáky brousím. Jednak jich nemám od stejného Ø tolik, abych je mohl dávat do krabičky s vědomím, že je pravděpodobně nabrousit stejně nikdy neodnesu. Ze stejného důvodu nehodlám vrták, který zrovna ztupím a potřebuji vrtat dál, někam nosit (vlastně kvůli němu někam jezdit) a čekat nějaký ten den až mi ho (za cenu nového) milostivě nabrousí, nehledě na to, že se o víkendu, kdy dělám nejvíc, stejně nikde nedozvoním. A jednak taky kvůli tomu, že když potřebuji přesnou díru - tak se držím při zemi a standardně díru vrtám s přídavkem (kde mi na setinové nepřesnosti způsobené blbým nabroušením nezáleží) a dokončuji výstružníkem.
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 5:43

zrovna v carbide nabrousí vrtáky na počkání bez problémů. Doporučoval bych koupit TK vrtáky který mají delší životnost. btw TK vrtáky mají zúžené ostří takže nabrousit dvakrát a vyhodit. Ale vrtám 40m v oceli než brousím což je vyhovující. A za 200 broušení to je prd cena. Používám často vrtací výstružník a to je pecka http://www.cncblog.cz/nastroje/vrtaci-vystruznik" onclick="window.open(this.href);return false;. Na dílně bych si vrtáky určitě nebrousil ručně.
trxtechnologies
Příspěvky: 178
Registrován: 1. 12. 2013, 11:08

10. 3. 2016, 7:23

Hověz píše:zrovna v carbide nabrousí vrtáky na počkání bez problémů. Doporučoval bych koupit TK vrtáky který mají delší životnost. btw TK vrtáky mají zúžené ostří takže nabrousit dvakrát a vyhodit. Ale vrtám 40m v oceli než brousím což je vyhovující. A za 200 broušení to je prd cena. Používám často vrtací výstružník a to je pecka http://www.cncblog.cz/nastroje/vrtaci-vystruznik" onclick="window.open(this.href);return false;. Na dílně bych si vrtáky určitě nebrousil ručně.
a funguje to aj bez stredového chladenia? vrtaš ním iba hliník alebo máš skúsenosť aj s napríklad 11373 ? ( či je aj v 11373 diera 6H7)
Matúš
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 7:49

Ano lze vrtat i bez středovýho chlazení do oceli, závisí na hloubce vrtání pak je potřeba odstraňovat třísky. Má to i celkem dobrý posuv.
trxtechnologies
Příspěvky: 178
Registrován: 1. 12. 2013, 11:08

10. 3. 2016, 8:11

Za koľko kupuješ konkrétne ten 5,98?
Matúš
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 8:36

2613CZK
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 9:31

Hověz píše:............ Používám často vrtací výstružník a to je pecka http://www.cncblog.cz/nastroje/vrtaci-vystruznik" onclick="window.open(this.href);return false;. Na dílně bych si vrtáky určitě nebrousil ručně.
článek jsem si pozorně přečetl, a moc ti teda nevěřím, že ten otvor uděláš s tím vrtákovýstružníkem v "h7" jak tam píšeš :D
to bych se rád podíval :wink:

V dílně si jinak vrtáky brousím zásadně ručně :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 10:11

je vidět že jsi hobík a nemáš moc zkušeností. to mě strašně štve že čecháčci ten produkt ani neviděli a už ví že je špatnej a bla bla bla. já těch vrtáků mám několik a používám je denně takže vím o čem mluvím. přečti si popis https://www.hoffmann-group.com/CZ/cs/ho ... T/p/122795" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

10. 3. 2016, 10:19

je vidět, že jsi tu novej :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2016, 10:22

a jak to souvisí s broušením vrtáků ?
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

10. 3. 2016, 10:27

Hověz píše:a jak to souvisí s broušením vrtáků ?
S tim ne, ale s tvoji reakci na tumlika :-). Ale nevedomost hrichu necini, jenom obcas pobavi (prihlizejici) ... :D
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Odpovědět

Zpět na „dalsi“