Stěhovací podvozky

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 12:22

DwPetr píše: 31. 12. 2018, 7:19 Myslím, že teď už je to jedno, všechno podstatný už zaznělo. Můžeme pokračovat zvedákama, jedna inspirace https://www.youtube.com/watch?v=S5nSSyd_zJc
Taky bych to tak viděl.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

1. 1. 2019, 12:24

To srovnání nesedí, ty punčocháče fungovat 100% nebudou, kdežto ty alternativy na stěhování už svoji plnou funkčnost prokázaly :wink:

Myslím že nikdo nevnucuje udělat to jinak, spíš se nabízejí různý alternativy, jak to jde i jinak, nebo levněji. Je na každým jak si to udělá. Ty to třeba koupíš, a druhej si to podle fotek z netu vyrobí.

Já už třeba nic stěhovat nebudu 8) Jestli chytnu druhej dech, tak do nový dílny si nový mašiny nechám nastěhovat, a jestli ztratím i ten první, tak si starou dílnu vystěhujou překupníci :wink:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 12:35

DwPetr píše: 1. 1. 2019, 12:24 To srovnání nesedí, ty punčocháče fungovat 100% nebudou, kdežto ty alternativy na stěhování už svoji plnou funkčnost prokázaly :wink:

Myslím že nikdo nevnucuje udělat to jinak, spíš se nabízejí různý alternativy, jak to udělat jinak, nebo levněji. Je na každým jak si to udělá. Ty to třeba koupíš, a druhej si to podle fotek z netu udělá.

Já už třeba nic stěhovat nebudu 8) Jestli chytnu druhej dech, tak do nový dílny si nový mašiny nechám nastěhovat, a jestli ztratím i ten první, tak si starou dílnu vystěhujou překupníci :wink:
Jenomže když jde o stěhování většího rozsahu, tak se vyplatí lepší vercajk.

Já se nebráním to udělat. Alu musím mít v daný moment tu schopnost.

Překupníci ti žádnou dílnu nevystěhují. To dáš vědět mě, a já to vystěhu k sobě těma stěhováckýma cajkama co tu řešíme.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

1. 1. 2019, 12:44

aleshonsa píše: 1. 1. 2019, 12:35 dáš vědět mě, a já to vystěhu k sobě těma stěhováckýma cajkama co tu řešíme.
Ty než se rozhoupeš, tak to Pagina vyrve Destou smykem až na návěs :D
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2019, 1:44

mas velky oci
kolik tech stroju mas?
30?
50?

jestli jich je do 5ti tak vystacis s trubkama a paletakem
minulej rok jsem takhle pretahal 6 masin

na sedmou jsem nemel energii tak pomohl martasg s podvozkama, to uznavam
ale to pote co jsme tech 6 odtahali na paletaku a trubkach
vetsina stehovani probehla behem jednoho tydne ve dvou
u jedne ve trech lidech

fakt to nezvladnes?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 4:00

Ale to je pořád dokola. Už jsem psal, že jich je 10. A že to není jen přejet s jedním strojem z bodu A do bodu B, ale nespočetně krát měnit směr, ty stroje někde vykřížit (tj. někam se posune jeden, pak se někam posune druhý, pak se zase bude pokračovat s tím prvním atd.). Nemluvě, co už jsem taky psal 100x, že třeba když budu chtít hrotovou brusku přistavit ke zdi, tak na levé straně je podstava na tolik úzká, že tam víc rour nedostanu.
O tom, za co stojí paleťák už jsem taky psal. Nestabilita, potřeba kvanta místa abych ho dostal ven ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 4:03

A navíc to chci dělat sám.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2019, 9:25

No vsak to pisu
Myslis ze jsem to mel jinak
Ze to byli hali 20 metru siroke
Kolikrat kolem stroje nedlo prolez musel jsem si vzit zebrik a prelezt prez nej abych mohl dat trubky z druhe strany atd... Nektere se musi sesadit spolu na milimetr presne. Viz soustruh s 3m podavacem.
Nektere ti jesterkar shodi o 180 a rekne ze uz musi jet.
Obcas ti nekde nekdo zaskodnicky umisti betonovej prah 10cm vysokej atd...
Nektere jsem tahal sam
Ale vetsinou to nejde a muzu ti garantovat ze vozejky ti nepomuzou abys to mohl delat sam

Vymejslis kraviny
Dobre ti tak
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 2:30

Kraviny nevymýšlím, chci na to použít to co na to je. Jako netvrď mi, že není jednoduší zatočit podvozek, když chci jet do zatáčky, nebo když chci změnit směr o 90st tak prostě o 90st podvozky otočit a jet, než to nějak mordovat na rourách. Já jsem to viděl u těch akumulaček, kdybych měl na to správný vercajk, tak bych to měl rychleji a snadněji.
To můžeš takhle vymýšlet se vším. Příkladně jsem to viděl na té stavbě. Nepotřebuješ sádrokartonářský šroubovák, můžeš to dělat normálním elektrickým, ale stojí to za ... Nepotřebuješ zvedák na SDK, můžeš to tam zvedat ručně, ale stojí to za ....
A tak by se dalo pokračovat do nekonečna.
Já tady nechci řešit, jak vercajk nahradit. Já chci řešit, jestli je lepší řešení vercajku A nebo B, nebo kde to eventuálně nejlevněji pořídit.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2019, 2:38

Jo je to lepsi
Ale ty mas stehovaci firmu nebo te to nejak zivi to stehovani stroju ze do toho chces investovat?

Ono kdyz ten vozejk mas nekde zatocit 50cm u zdi a pptrebujes do nej vrazit tu rejdovaci ojku tak se vemes radsi treba ty trubky

Idealni je tudiz mit veskery vercajk ale to samozrejme nejde takze je treba obcas pripustit kompromis
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 2:56

A jinak jenom pro info. Já netvrdím, že jsem rozmísťoval desítky strojů, speciálně do finální pozice. Nicméně v rámci stavby jsem si užil manévrování se stroji na paleťáku až dost, protože to obnášelo opakovaně přetahovat stroje z jedné strany dílny na druhou a skládat to tam tak aby to zabralo co nejméně místa. V podstatě takové tetris s věcmi co mají z většiny přes tunu. Tj. v samém důsledku něco podobného jako je umisťovat na finální pozici, protože jsem to potřeboval mít řádově alespoň na několik cm přesně. Řešil jsem i nějaké zatažení do dílny ze dvora a přesun uvnitř po objektu.
Takže paleťák ne, díky – viděl jsem jak je to nestabilní a opakované problémy, že něco potřebuju nabrat a nemůžu, protože je to tam úzké a nezajedu tam, nebo naopak když už něco umístím, jak nejlépe potřebuju tak se zase nemůžu dostat ven. Dokonce jsem i uvažoval koupit kvůli tomu ještě krátký paleťák, ale pak jsem se na to vykašlal.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 2:59

robokop píše: 1. 1. 2019, 2:38 Jo je to lepsi
Ale ty mas stehovaci firmu nebo te to nejak zivi to stehovani stroju ze do toho chces investovat?

Ono kdyz ten vozejk mas nekde zatocit 50cm u zdi a pptrebujes do nej vrazit tu rejdovaci ojku tak se vemes radsi treba ty trubky

Idealni je tudiz mit veskery vercajk ale to samozrejme nejde takze je treba obcas pripustit kompromis
Nemam stěhovací firmu. Ale když budu mít pocit, že mi to pak akorát leží, tak to můžu zase prodat. Stejně tak jako třeba zvedák na SDK.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 3:07

fmodel píše: 31. 12. 2018, 7:02 Já nevím co po nás vlastně chceš ??? pokud si je nechceš udělat, nebo to neumíš ,nebo se ti to finančně nevyplatí tak si je prostě kup !!! nebo chceš po nás aby jsme si je koupili a odzkoušeli a na základě toho ti podali recenze které jsou nejlepší ??? tak to asi nepůjde protože ti co stěhovali stroje si je udělali sami ,jedinej kdo je kupoval tady z fora o kom vím je Martin.
Proboha, když tady někdo dá dotaz, jestli je třeba lepší univerzálka A nebo B, tak podle tebe chce, aby si to všichni všechno koupili na otestování a pak mu dali vědět??? Asi ne, co.
Těch konstrukčních řešení je několik, jak jsem psal na začátku. A i když si je někdo postavil jako testone, tak to jeho řešení z něčeho vychází a má nějakou praxi, jak mu to slouží. Nebo pak alespoň někdo třeba viděl, co použila nějaká stěhovací firma ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2019, 3:34

No za tu dobu co se to tu řeší by každej co nemá ruce volšový měl dávno hotovo i bez akademických slohových úloh ,pokud sám nedokážeš posoudit rozdíl v konstrukci a vhodnost pro tvoji práci tak jeto spíš hodně smutný příběh.
Připomínáš mi známého který dokáže o práci vyprávět hodiny ,rozebírat všechny aspekty a varianty ,jen ji po něm nesmíš chtít protože by si určitě při své šikovnosti vypíchnul oko šroubovákem .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2019, 3:37

nedavno jsem videl profi stehovaky
podvozky meli
vybaveni minimalne ke 200 000 lezelo v dodavce
a nakonec prisli ke slovu trubky

stejnetak ani paletak bych nezavrhoval
kdyz s nim zajedes temer k zemi tak je vemi stabilni
hlavne konce vidli jsou vpodstate identicke s temi voziky
jeste to ma integrovanou hydrauliku

a vetsinu tezkych stroju kdyz to jde stehuji paletakem
i kdyz treba podvozky lezi o kousek dal
proste tam misto podvozku soupnu jen ty konce vidli
nemusim se shybat atd...
ta hydraulika je super to voziky bezne nemaji

vetsinou se bere do ruky co je v dany moment idealni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „dalsi“