Stěhovací podvozky

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 11:25

DwPetr píše: 1. 1. 2019, 10:25 Hm, tak taková podlaha je stěhovákův sen :D Po tomhle pojede tak max. Desta :D Tohle je zralý na novou podlahu. Jako jo, kdybych si tam měl přijet něco vystěhovat, tak bych si s tím poradil s 2m kulatinama, ale ta představa že bys přes tohle skákal s těma vozíkama, to bude myslím Testone rád, že sis je od něj nakonec nepůjčil :D
No právě že s rourama se tam sekneš na těch šroubech. Co jeden ten kus toho kotlového plechu, to 4 šrouby. Jestliže přes to přejel naložený paleťák, tak to přejedou vozíky. A musíš s nimi jet tak, abys měl šrouby mezi vozíky.
A jak jsem psal, pojedu přes to 1x, max. 2x.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 1. 2019, 11:56

U nás blbců stačí heftnout dvě trubky jako koleje k těm plechům , a potom buď kluzně a nebo valivě přes další trubky by se s mašinou přejelo kam je libo ,bohužel je to moc jednoduchý řešení a nedá se o něm kecat donekonečna místo práce.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

1. 1. 2019, 11:59

fmodel píše: 1. 1. 2019, 11:56 jako koleje, a potom valivě
:wink:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

2. 1. 2019, 3:45

Já spíš nevím, proč to jakkoliv upravovat, když jak jsem psal, jsem po tom přejel. Jednou s magnetkou, podruhé VS20. Oboje na paleťáku. A když to přejel paleťák tak to musí přejet i podvozek, co má stejné válečky. Nebo i třeba ten podvalník z toho amerického odkazu.

Dokonce se tady ukázala výhoda paleťáku. Rozhraní deklování a okolního betonu je asi palec silný schod. Přes to jsem se dostal dojet válečky pod vidlemi až těsně k tomu (tlačil jsem to, protože pak je tam dál klesání a průjezd skrz 90cm dveře, takže jsem potřeboval vidět před sebe), spustit magnetku na špalky, najet válečky na dekly, zvednou a pokračovat. Stejně tak dvojkolí pod ojí. Pak se samozřejmě zase vyplatí zasunout paleťák zpět když už jsou všechna kola nahoře.
Stejně tak řeším, když s paleťákem zapadnu do nějakého výmolu v betonu (v jednom místě tam něco takového je).
S podvozky by se tohle dělalo komplikovaněji.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

2. 1. 2019, 6:04

1) s těma mejma podvozkama se šroubům prostě a jednoduše vyhneš - podvozky za rukojeť (proto mají dlouhou rukojeť) pootočíš, popojedeš kousek stranou.....atd atd
2) když si do nákladů napočítáš dvě tabule trojky plechu (1650,- /kus vč daně) a budeš je střídavě dávat před stroj, tak tě jakost podlahy vůbec nezajímá
naposledy jsme takhle vezli SV18 10m po trávníku
pro teoretiky rovnou odpovím námitku - plech se sice občas prohne, ale v rámci pružné deformace a vrátí se
přes práh atd se podloží prkem
je třeba je překládat ve směru jízdy pár cm přes sebe, přesah stačí pár cm, je kvůli tomu lepší mít ty tabule tak 2,33 :D kusu
....
proč jako svařenec a ne z U jsem tu zdůvodňoval asi před 10 stránkami
kolečka letmo jako v tom videu je nesmysl z hlediska pevnosti osy - za stejnou investici řádově menší pevnost v ohybu
PUR kolečka z paleťáku samozřejmě použít lze, ale nejedou tak snadno a jsou 3x dražší než ten silon
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

2. 1. 2019, 12:53

To tam zase naštěstí tak tragické není. V jednom místě řekněme 0,7x2 m je povrch úplně pryč a tam to budu opravovat. Stejně tak ten výmol. Ono se mi tedy podařilo jet i po tom výše zmíněném mizerném povrchu.
Ale až na jaře až bude teplo. Stejně ještě potřebuju zvětšit dveře z 90 na 110 cm a upravit tu rampu, protože jinak tam s hrotovou bruskou neprojedu.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

9. 1. 2019, 5:02

Našel jsem tohle
https://www.ebay.com/itm/6T-Heavy-Machi ... ctupt=true
Při současném kurzu to dělá cca 1600,-/ks. Výhoda je, že jestli se nepletu tak Švýcarsko je v bezcelním prostoru, takže by to byla finální cena. Otázka ale je, jestli tomu tak skutečně je, jestli to ve skutečnosti nepřijde z Číny a pak tu k tomu napaří clo a DPH. Moc mi to nesedí, že by někdo měl sklad ve Švýcarsku pro čínské zboží. Další problém je, že ten prodejce má dost mizerné hodnocení.

Teď jde tedy o to, nakolik by vyšly ty přímo z Číny.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

9. 1. 2019, 5:21

Tak dle popisu to posílá z německého skladu. Tj. cena je pak finální.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

9. 1. 2019, 10:58

Ještě me napadlo to přeposlat přes zNemecka.eu protože poštovné přímo do ČR mi přišlo velké. To mi to pak se dohormady (vlastní cena + cena do skladu v Německu + cena z Německa do ČR) vychází na cca 1300,- /ks. V podstatě tedy poštovní náklady vycházejí na 379,- /ks.
Robokop odhadoval dopravu 12ks na 3 000,-. Tj. 250,- /ks, ale zase k tomu přibude cca 220,- /ks DPH + nějaké clo (dejme tomu 5% takže 40,- /ks). Celkem tedy přeprava + clo + DPH by bylo dejme tomu 500,- /ks.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

24. 1. 2019, 11:46

Nakonec jsem koupil 3ks od jiného prodejce za podobnou cenu taky se skladem v Německu. U toho z uvedeného odkazu mi nešlo z nějakých nevysvětlitelných důvodů nákup realizovat.
Poslal jsem to přes schránku zNemecka protože mě to vyšlo výrazně levněji. Výsledná cena 1350,- /ks. Obecně s provedením nemam problém, akorát nedokážu posoudit dostatečnost svarů. Původně jsem chtěl 4ks, ale už víc nebylo a doplnění zásob má být až v horizontu 1 - 2 měsíců.

Ještě by to chtělo někde levně sehnat strojní zvedák.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „dalsi“