Stěhovací podvozky

Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

31. 12. 2018, 4:51

A což kdyby si někteří to vlákno přečetli celé místo chytračení.

- K práci na soustruhu: Už jsem to tu psal 100x že je soustruh momentálně nedostupný.
- Ke stavbě dílny. Až to prostě bude tak to bude. Jestli má někdo za to, že to zvládne rychleji, může mi to přijít předvést. Nemam pocit, že jsem se flákal.
- K různým nouzovkám jak stroje přemisťovat. To už jsem tu psal snad 1000x že budu rozestavovat stroje v celé dílně. Prostě úplně všechno se bude přestavovat včetně přesunů mezi 2 místnostmi, protože teď je to z většiny naskládané aby to hlavně zabralo co nejméně místa a dalo se v místnosti, kde jsem dělal zateplení stavět. Takže teorie o tom, jak se dá něco sunout po jeklech napatlaných vazelínou jsou mi k ničemu.
- K chlazení. Já nevím, ale když jsem dělal bez chlazení tak to neskutečně topilo. Jednou jsem frézoval výřezy do jeklu a nechladil jsem to, protože se mi pak nechtělo vnitřek pracně čistit od řezného oleje + jekl přečuhoval u FN22 přes stůl a olej by tekl na podlahu. Pěkně to topilo a fréza byla celkem očaděná. Nemluvě bez chlazení (alespoň tím řezným olejem, jak by to bylo s emulzí nevím, mam jí zatím jen v pile) vše daleko víc vibruje atd. K věcem jako láhev s děrovaným víčkem už se nechci vracet. To jsem měl ze začátku a vážně díky, už ne, dokopalo mě to co nejdříve dát do kupy chlazení.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2018, 5:01

jestli ti je to k nicemu tak je to tvuj problem
me to k necemu nebylo
odtahli jsme to takhe ruco 50 metru, obcas se stouchlo pajsrem obcas stacilo zatlacit
to je holej fakt

jestli se ti to nelibi, muzes s tim i nesouhlasit, ale to je asi tak jediny co muzes
ja vim ze to makalo a dukazem je ten presunutej stroj

promin ze jsem ti chtel pomoct a poradit jak veci udelat jednoduseji

jo a jen tak pro doplneni, na tech profi vozejkach jsem taky zadny loziska pod tocnou nenasel
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2018, 5:41

robokop píše: 31. 12. 2018, 5:01

promin ze jsem ti chtel pomoct a poradit jak veci udelat jednoduseji

Kde jste to chodili ,co vám to nalhali :lol: tady celou dobu nejde o to jak věci udělat jednodušeji :wink: tady jde celejch devět stran o to jak mu potvrdit že má pravdu, a že je to ten jedinej správnej názor podloženej dlouholetým studiem a krátkou praxí :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

31. 12. 2018, 5:44

robokop píše: 31. 12. 2018, 5:01 jestli ti je to k nicemu tak je to tvuj problem
me to k necemu nebylo
odtahli jsme to takhe ruco 50 metru, obcas se stouchlo pajsrem obcas stacilo zatlacit
to je holej fakt

jestli se ti to nelibi, muzes s tim i nesouhlasit, ale to je asi tak jediny co muzes
ja vim ze to makalo a dukazem je ten presunutej stroj

promin ze jsem ti chtel pomoct a poradit jak veci udelat jednoduseji

jo a jen tak pro doplneni, na tech profi vozejkach jsem taky zadny loziska pod tocnou nenasel
Já nezpochybňuju, že jsi mi měl pomoc. Ale dovedeš si představit takto přesouvat 10 strojů a ještě za podmínek, kdy se musí měnit směr, a to poměrně často, kdy se ty stroje musí nějak prohodit (tj. přesune se jeden někam aby nepřekážel, pak se začne přesouvat druhý taky někam nepřekážel, pak se dokončí teprve přesun toho prvního ...)? Já jsem taky 2 akumulačky odtah ode zdi do prostředku místnosti montpákou a na rourách a právě proto vím jak je to práce na ... A taky vím co třeba ta montpáka dělá s podlahou, na to abych to tam dělal snad 1000x než to vše dostanu tak jak potřebuju. Tohle prostě není akce slovy jeden stroj někam dotáhnout jedno jak daleko.
Když si postavím vozíky sám, tak tím ušetřím řekněme 800,- /ks. Při tom počtu, co jsem chtěl kupovat, to v kontextu stavby celé dílny jsou buhužel drobné. Nakonec ty vozíky zbydou, a kdybych měl pocit, že jsou mi už k ničemu, tak je můžu prodat. Jenom část materiálu, co mi zbyl jsem s nějakou 25% slevou odprodal za asi 2 300,- a to mi ještě plno věcí stále zbývá (vruty na SDK, těsnící pásky, ...., pak je tam taky zvedá na SDK). Takže jestli se ukáže, že je to teď pro mě nepostavitelné (aktuálně nedostupný soustruh, ....) tak to raději koupím hotové (jedno jestli tady, nebo udělat hromadný nákup od šikmookých toho co jsi našel).

A věř tomu, že na profi vozíkách ložiska, resp. kuličky jsou https://sc01.alicdn.com/kf/HTB1r57xlvNN ... eWFXa2.jpg Alespoň já je tam vidím.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

31. 12. 2018, 6:00

fmodel píše: 31. 12. 2018, 5:41
robokop píše: 31. 12. 2018, 5:01

promin ze jsem ti chtel pomoct a poradit jak veci udelat jednoduseji

Kde jste to chodili ,co vám to nalhali :lol: tady celou dobu nejde o to jak věci udělat jednodušeji :wink: tady jde celejch devět stran o to jak mu potvrdit že má pravdu, a že je to ten jedinej správnej názor podloženej dlouholetým studiem a krátkou praxí :wink:
Hele ono to chce umět číst. Na to ti stačí pár let základky a už vůbec žádná praxe. Na co jsem se ptal, už jsem tu jednou připomínal a nakonec je to úplně na začátku vlákna.
Jo máte pravdu, že jsem vlastně idiot s nulovou praxí, co chce právě věci řešit nejsnáze a dle mého i nejlepší cestou jak to jde. Vždyť na co něco hotového funkčního kupovat. Můžeme to přece nějak postavit. A když se ukáže, že to nejde z objektivních důvodů postavit, tak vymyslíme nějakou jinou ptákovinu. Ale hlavně, že se nemusí nic kupovat. Hele není to náhodou tak, že vy všichni se mi tu snažíte dokázat, že prostě stůj co stůj máte pravdu, a basta????
Vlastně nemusíte kupovat ani šrouby a ložiska. A jestli valivá ložsika neumíte vyrobit, tak používejte kluzná. A jestli ani to neumíte vyrobit, tak žádná, oni je v pravěku taky neměli a šlo to. Jak jednoduché, že.

Tomuhle fakt nerozumím. Já jsem se ptal na konkrétní věc. Místo toho mě tu začnou všichni přesvědčovat, že to mam stavět. A když se ukáže, že to nejsem schopen v daný moment postavit, tak se začnou vymýšlet další a další ptákoviny. Kde to skončí to nevím.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

31. 12. 2018, 6:01

Aleši promiň ale zdá se mi, že přesto, že se tu sešlo dost rozumných rad si stejně chceš stejně dělat věci po svém.
Chceš mít vlastní vybavení na stěhování ale co nejlevnější ....
Tak to prostě z celého vlákna chápu.
Co je vlasně Tvým cílem?
Rozmístit stroje po dílně?
Nebo vytŕobit stěhovací podvozky aby sis to až budeš mít čas přemístil sám?
Proč nevyužíváš kooperace popřípadě pomoci druhých?
Mám prostě pocit, že sis chtěl tímto vláknem potvrdit to že Tebou zvolená cesta je ta správná,
ale bohužel kdo stěhoval stroje tak si tu své myslím řekl a bohužel pro Tebe měl názor na to úpně jiný.
Zkus tedy lépe zformulovat své myšlenky, zejména v tom v čem potřebuješ pomoci a v čem dokážeš poslechnout názory jiných.
Jinak je Tvé dotazování zbytečné. Promiň.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4881
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

31. 12. 2018, 6:03

Ale to jsi špatně pochopil, samozřejmě že je můžeš koupit, sedni k netu, 2x klikni a 3.1 je máš před barákem, taky řešení.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

31. 12. 2018, 6:13

Já už nevím, co po mě chcete, jak mam formulovat dotaz. V úplně prvním zakládacím příspěvku vlákna je co chci vědět. A to je, co se ptám.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

31. 12. 2018, 6:18

A abych to konkterizoval a doplnil, tak se jedná jak o přesuny tak rozmístění.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2018, 7:02

Já nevím co po nás vlastně chceš ??? pokud si je nechceš udělat, nebo to neumíš ,nebo se ti to finančně nevyplatí tak si je prostě kup !!! nebo chceš po nás aby jsme si je koupili a odzkoušeli a na základě toho ti podali recenze které jsou nejlepší ??? tak to asi nepůjde protože ti co stěhovali stroje si je udělali sami ,jedinej kdo je kupoval tady z fora o kom vím je Martin.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4881
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

31. 12. 2018, 7:19

Myslím, že teď už je to jedno, všechno podstatný už zaznělo. Můžeme pokračovat zvedákama, jedna inspirace https://www.youtube.com/watch?v=S5nSSyd_zJc
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

31. 12. 2018, 7:45

aleshonsa píše: 31. 12. 2018, 6:18 A abych to konkterizoval a doplnil, tak se jedná jak o přesuny tak rozmístění.
Dobře - jestli to chápu správně je cílem Tvého projektu postupně přemisťovat stroje ve své dílně tak až to dojde do finálního umístění ve Tvé dílně.
Je to tak?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 12. 2018, 11:39

ale tomuto zadani vyhovi i vsechny alternativni metody ktere byli nabidnute
takze kde je problem?

stroje stehuju celkem casto a mnohdy velmi problematicke a mnohdy uplne sam a velmi provizornimi lec bezpecnymi a funkcnimi metodami

netreba na to jit prilis sofistikovane, staci trosku premyslet a byt sikovny a nebat se
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 12:20

robokop píše: 31. 12. 2018, 11:39 ale tomuto zadani vyhovi i vsechny alternativni metody ktere byli nabidnute
takze kde je problem?

stroje stehuju celkem casto a mnohdy velmi problematicke a mnohdy uplne sam a velmi provizornimi lec bezpecnymi a funkcnimi metodami

netreba na to jit prilis sofistikovane, staci trosku premyslet a byt sikovny a nebat se
Ty brďo ještě že je ten Silvestr. :D
To je jako kdybych se ptal, jestli je do auta lepší řemen AB nebo CD a někdo mi řekl, abych tam dal dámské punčocháče. Pak by mohl být konkurenční nápad dát tam pánské (možná už i to exsituje, nedávno jsem se dozvěděl, že už existují i malovátka pro chlapy https://www.novinky.cz/muzi/492734-pans ... -trhu.html , nebo teda spíš "chlapy").
Naposledy upravil(a) aleshonsa dne 1. 1. 2019, 12:31, celkem upraveno 1 x.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 1. 2019, 12:21

Zdenek Valter píše: 31. 12. 2018, 7:45
aleshonsa píše: 31. 12. 2018, 6:18 A abych to konkterizoval a doplnil, tak se jedná jak o přesuny tak rozmístění.
Dobře - jestli to chápu správně je cílem Tvého projektu postupně přemisťovat stroje ve své dílně tak až to dojde do finálního umístění ve Tvé dílně.
Je to tak?
Ano, a meziprodukt bude posun nově příchozích a aktuálně odchozích.
Ten přesuv bude taky třeba na 20m atd.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „dalsi“