usb pocitac

gnat
Příspěvky: 1003
Registrován: 24. 2. 2009, 9:14
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

2. 10. 2019, 2:36

Já měl za to, že USB používá symetrické vedení pro signály a tudíž je proti naindukovanému bordelu z principu odolné (pokud jsou správně udělané budiče a přijímače). Galv. oddělení dává smysl jen když to máš na obou koncích zazamněné, což u klávesnice a myši asi nehrozí.

Na těch 8m ty Full Speed zařízení pravděpodobně fungovat budou bez problémů a pokud ne, tak by měl stačit napájený hub u klávesnice a myši, který tam stejně asi bude. Displej se dá připojit přes kvalitnější HDMI kabel na 10m celkem bez problémů
SABLE-2015
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 10. 2019, 9:31

gnat píše: 2. 10. 2019, 2:36 Já měl za to, že USB používá symetrické vedení pro signály a tudíž je proti naindukovanému bordelu z principu odolné (pokud jsou správně udělané budiče a přijímače). Galv. oddělení dává smysl jen když to máš na obou koncích zazamněné, což u klávesnice a myši asi nehrozí.

Na těch 8m ty Full Speed zařízení pravděpodobně fungovat budou bez problémů a pokud ne, tak by měl stačit napájený hub u klávesnice a myši, který tam stejně asi bude. Displej se dá připojit přes kvalitnější HDMI kabel na 10m celkem bez problémů
Děkuji Ti náčelníku, že ses mě zastal. ;-)

USB bohužel asi fakt navrhovali absolventi Gended Studies. Ono je to sice tahané diferenciáně, ale vyhodnocují se úrovně i proti zemi, nikoli jen proti sobě navzájem (jak by to u správného diferenciálního přenosu mělo být). Mimo jiné i proto je spolehlivost a dosah USB tak tragický oproti skutečnému diferenciálnímu přenosu.
Ale musím dodat, že o USB-C nevím nic, možná se už trochu pochlapili.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní (pc)“