VPN na routeru Cisco

Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

1. 12. 2020, 12:04

Jo pokud mas par programů. Me staci chyby tvůrců sw pro widle a nepotrebuju strávit mladi odchytavanim ptákovin apky pod linuxem, a kdyz uz chodi, tak vetsinou nechce komunikovat s hw. Desitky mi na moje stroje nesmi, sedmy ulti stale vedou, aktualizace stale vychazeji, jen musis umet si je stahnout. Jinak celou svoji sit mam pres hw firewall a bezpecne diskove pole je vypnute diskove pole :D
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

1. 12. 2020, 12:22

to mas pravdu, programov (aplikaciii) vela nemam, vojdu sa mi na 4 notebooky a 2 desktop PC.

vsetko ostatne bezi asi na 60 produkcnych serveroch :)
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

1. 12. 2020, 12:28

xener píše: 1. 12. 2020, 12:22 to mas pravdu, programov (aplikaciii) vela nemam, vojdu sa mi na 4 notebooky a 2 desktop PC.

vsetko ostatne bezi asi na 60 produkcnych serveroch :)
Jo jo, ale já nemluvím o programech které tvoří data, já mluvím o aplikacích co každá komunikuje specificku metodou se specifickým hadwerem specifickým protokolem, protože jakýsi standard se zásadně u těhle tvůrců nenosí a každej z nich, kdo má do prd... otvor si musí vymyslet nebo pokřivit nějakej komunikační formát.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

1. 12. 2020, 12:30

viem o com hovoris, preto mam tolko pracovnych stanic, lebo sa niektore aplikacie vedla seba neznesu, velkostou a vykonom by som to pomestil kludne do jednej
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

1. 12. 2020, 12:49

Přesně, udržuju jako pako tři noťasy, místo jednoho kterej by zvladnul vše levou zadní. A čtvrtej velmi historické, ješte origo IBM z roku asi 98, s win98 pro jeden velmi šílený soft pro komunikaci s měřicím přístrojem :?
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

1. 12. 2020, 1:16

a virtualizace je prosty slovo
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

1. 12. 2020, 1:47

Zkus z virtuálu rozchodit přes com1, nedej bože LPT, nějakou takovou šílenost... Utopie. Novej soft zkouším ve VMwaru na čistejch widlích a pak teprve na fyzické mašině.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

1. 12. 2020, 2:50

tak to asi nemas nastaveny virtual, nebo prava, naprosto bezne pouzivam na linuxu com na virtualizovanych win u sw ktery mi nebezi pres wine
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

1. 12. 2020, 4:53

Osobně mi tenhle přístup k Linux přijde jak pokusy s vařením bez soli z jedné pohádky. Něco podobného jsem zažil s jedním jablíčkářem když mě za každou cenu přesvědčoval o Apple a že všechno můžu honit přes emulátor.
Když vezmu programy, co používám, tak jich naprostá většina pro Linux neexistuje. S Win 10 v podstatě žádné problému nemam.
S tím restartem to není pravda - nevím jak edice Home, ale v Pro se dá řešení aktualizací na až 7 dnů úplně zastavit. Takže když bych chtěl se 100% jistotou zabránit restartu tak to můžu použít. Mimo to jdou nastavit aktivní hodiny používání, ve kterých se systém prostě sám nerestartuje. Jen hodí hlášku, že se stáhly aktualizace a že je potřeba restart, který proběhne mimo aktivní hodiny. Nicméně i v ten moment mam možnost odložit restart já už teď nevím o kolik dní - musel bych se příležitostně podívat, ale o poměrně hodně. Takže 100% se systém sám od sebe jen tak nerestartuje, aniž by to někdo věděl, mě se to nikdy nestalo - vždy jsem to restartoval ručně, až když se mi to hodilo. A ten stop na až 7 dnů jsem nikdy nevyužil
Takže proč bych měl programy z Win honit v Linux přes nějaký emulátor. To jsou programy, co třeba počítají přes GPU a řeší každý FLOPS a řešit jestli to emulátor 100% zvládne nebo mi to sebere byť jen 5% výkonu nevidím jako rozumnou cestu. Nehledě že za licenci Win do nějaké virtualizace stejně musíte platit.

Stejně tak nemam žádný problém s ESET. Prostě takto firewall funguje, že blokuje věci, co nezná a kde se mu musí říct, že je to OK.

Ohledně WOL přes VPN. Má to jít např. https://www.samuraj-cz.com/clanek/wake- ... ny-subnet/ Ale popravdě sám uznávám, že asi nejsnadnější cesta bude mít v síti nějakého klienta, co bude stále běžet, bude mít minimální spotřeba a zařídí start požadovaného zařízení. Teoreticky by to šlo asi postavit třeba z Arduino + ethernet shield, akorát že by se muselo každé zařízení doplňovat ručně (upravovat kód). Lepší by asi bylo použít třeba Rapsberry Pi - to už je v podstatě na úrovni počítače, kde může běžet Linux a na něm nějaký síťový scanner, nebo obecně něco co dokáže WOL + plno jiných utilit.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „Ostatní (pc)“