Nejrychlejší PC?

pavelb
Příspěvky: 194
Registrován: 23. 11. 2007, 11:01
Bydliště: Prostějov

1. 4. 2011, 10:07

Potřebuji poradit, koupil jsem nové PC hp d530 3 GHz. Předpokládal jsem že to bude nejrychlejší možná varianta pro řízení pod dosem. Systém mám svůj na prvním stroji jede v pohodě, ale tam mám jen dvě osy, teď potřebuji 4 a to by bylo pomalé. Otestoval jsem nové PC a ejhle je ještě pomalejší. :evil: Napsal jsem testovací program a obešel jsem všechny počítače v dosahu. Výsledek rozdíl až 100%. Dokážete mi někdo poradit kde je problém nebo jaký počítač pořídit.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

1. 4. 2011, 10:23

Tak se ještě podívej, co na těch počítadlech běží na pozadí (rezidenty a pod.). Co je spuštěno v BIOS. Tam jsou ty rozdíly.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2011, 12:25

A jaký používáš dos? Moje teorie je ta, že si starý dos nerozumí s moderními vícejádrovými procesory.
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

2. 4. 2011, 7:40

Pro DOS byly poslední použitelný stroje s P3, všechno výš je už pomalý. Největší vliv na to má přístup do paměti, druh paměti a hlavně rutiny, které paměti ovládají. DOS potřebuje rychlou odezvu pamětí a ta už na pamětech typu DDR je v háji. Více jádrový procesor DOSu nevadí, ani velké disky, to se dá přispůsobit, jen ten paměťový subsystém je prostě v háji.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2011, 7:41

k cemu dneska dos?
pochub se
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2011, 1:20

No - například já na něm jedu dodneška. Soft, kterým řídím mašinu je pod dosem - a nic lepšího nemám k dispozici
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2011, 6:43

chapu, nema cenu stourat do neceho co funguje
ale z dotazu usuzuju ze to neni tento pripad
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
pavelb
Příspěvky: 194
Registrován: 23. 11. 2007, 11:01
Bydliště: Prostějov

2. 4. 2011, 9:09

Josef píše:Tak se ještě podívej, co na těch počítadlech běží na pozadí (rezidenty a pod.). Co je spuštěno v BIOS. Tam jsou ty rozdíly.
Nepoužívám vokna takže na pozadí by snad nic běžet nemělo. BIOSU nerozumím procházel jsem všechny možné nastavení ,ale nenašel jsem nic co by mělo mít vliv na rychlost.
Ben Ash píše:A jaký používáš dos? Moje teorie je ta, že si starý dos nerozumí s moderními vícejádrovými procesory.
DOS 6,22 počítač je právě z toho důvodu jednojádrový.
sidonie píše:Pro DOS byly poslední použitelný stroje s P3, všechno výš je už pomalý. Největší vliv na to má přístup do paměti, druh paměti a hlavně rutiny, které paměti ovládají. DOS potřebuje rychlou odezvu pamětí a ta už na pamětech typu DDR je v háji. Více jádrový procesor DOSu nevadí, ani velké disky, to se dá přispůsobit, jen ten paměťový subsystém je prostě v háji.
Jednu P3 myslím někde ještě mám ale musím jí zprovoznit.
robokop píše:k cemu dneska dos?
pochub se
A včem jiném to psát vokna si dělají co chtějí a Linux jsem několikrát zkoušel pochopit a nezadařilo se.

Proč si píšu vlastní systém.
1. vím přesně jak funguje a pokud se vyskytne nějaká chyba nebo je potřeba nějak upravit není problém.
2. mám dost velké požadavky na univerzálnost
Bude to soustruh , vrtačka a fréza. (SFV) Každý stroj potřebuje trochu jiný přístup k programování a řízení.
EMC by to určitě zvládlo ,ale já nezvládnu EMC :oops:
sidonie
Příspěvky: 1010
Registrován: 18. 12. 2009, 11:18
Bydliště: Vranová Lhota

2. 4. 2011, 9:15

Držím palec ať se ti to povede.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2011, 9:19

pavelb píše: EMC by to určitě zvládlo ,ale já nezvládnu EMC :oops:
Pokud jsi schopny psat vlastni system tak toto fakt nechapu.
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
pavelb
Příspěvky: 194
Registrován: 23. 11. 2007, 11:01
Bydliště: Prostějov

2. 4. 2011, 10:06

Radek-B píše:
pavelb píše: EMC by to určitě zvládlo ,ale já nezvládnu EMC :oops:
Pokud jsi schopny psat vlastni system tak toto fakt nechapu.
Zapomněl jsem napsat že to píšu v Power basicu to je hodně jednoduchý jazyk. A je mnohem lehčí něco vymyslet něž pochopit jak funguje něco hotového.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2011, 10:20

Já nejsu programátor, ale těžko můžeš porovnávat výkon a možnosti 16 bitového basicu s C++ nebo C sharp na 64 bitovým systému (linux/W). Jistě se něco nového naučíš, ale konkurenceschopný systém těžko vyrobíš. Pokud to, ale jinak nejde.... Používáš nějakou hotovou knihovnu pro porty (B. Kainka) ?
pavelb
Příspěvky: 194
Registrován: 23. 11. 2007, 11:01
Bydliště: Prostějov

3. 4. 2011, 8:03

Ben Ash píše:Já nejsu programátor, ale těžko můžeš porovnávat výkon a možnosti 16 bitového basicu s C++ nebo C sharp na 64 bitovým systému (linux/W). Jistě se něco nového naučíš, ale konkurenceschopný systém těžko vyrobíš. Pokud to, ale jinak nejde.... Používáš nějakou hotovou knihovnu pro porty (B. Kainka) ?

Určitě to jde i jinak jen nevím jak. Potřeboval bych nakopnout správným směrem. V čem by bylo nejlepší psát systém pro CNC. Knihovny jsem žádné nepoužíval v dosu jsou porty volně dostupné.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2011, 8:13

zkus radsi studovat ten linux, to EMC je vpodstate programovaci nastroj plny knihoven a funkcnich modulu, jen to sestavit dohromady
ten linux pochopis za par dni
prvni vysledky tveho programovani budou po par mesicich ale jestli pujde mnluvit o pouzitelnosti ....
uz ted resis vpodstate specialni hardware protoze to nepobezi na novych deskach

co kdyz ten pocitac odejde?
kde to budes za 5 let shanet

vim o pripadu nejakeho ridiciho pocitace 486 v jedne kotelne
ve chvili kdy to odeslo byl hodne velkej problem sehnat neco na cem pujde pustit ten program s grafikou na necem jinym
cele tydny se tam netopilo kdyz to odeslo, zdrojovy kody nebyli, programatori nebyli hardware nebyl
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 4. 2011, 2:07

Když už se vyznáš v DOSe,tak proč nezkoušíš ten Linux? My, co jsme odkojeni příkazovou řádkou to zvládáme lépe, než čistokrevní woknaři.
Jen tak mimochodem, pod DOSaky běží rezidenty.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní (pc)“