jakou myš

Odpovědět
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6930
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 10. 2022, 11:39

Vpráci teď trávím víc času u počítače a začínám mít problémy se zápěstím .
máte někdo vyzkoušenou nějakou ergonomickou myš ?
chtěl bych typ na něco co máte opravdu dlouhodobě odzkoušené .
Dík .
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 10. 2022, 12:32

Ergonomickou myš neporadím.
Ale poradím něco lepšího: přendej si myš do levé ruky.
Na začátku je to sice trochu boj, ale časem se to poddá.
Kromě úlevy pro pravou ruku si procvičíš motoriku levé ruky.
Používám to tak už dlouho. Napřed jsem si otočil na myši tlačítka, ale pak jsem se neučil levou dělat s myší s běžným pravoručním uspořádáním.
Takže můžu snadno střídat ruce. Případně dokonce občas používám 2 myši najednou pro 2 počítače vedle sebe (Windows a Linux).
honzaZ
Příspěvky: 128
Registrován: 3. 11. 2019, 2:02

2. 10. 2022, 12:34

Můžu doporučit Logitech MX vertical nebo případně pro drobnější dlaň novou logitech lift https://www.logitech.com/cs-cz/products ... 05448.html cena je sice poměrně vysoká za kus plastu s baterií, ale třeba na alze se dá sehnat kolem 2000,- mám jí 3 roky a baterie pořád vydrží +- 2 měsíce. Spínače jsou omron a kolečko je optické, plasty a pogumování jsou špičkové kvality akorát pozor na oleje (zhruba po 2 letech se mi začala loupat, ale bylo to zrovna v době kdy jsem se vrtal ve stroji na dávkování oleje a potom šmatlal po myši, potom jsem jí "oloupal" a teď to nejde skoro poznat). Ohledně ergonomie si nemám na co stěžovat, myš má certifikaci ergonomie, bolest v zápěstí ustoupila, ale asi nemusí sedět každému, takže bych doporučil koupit, tak aby ji bylo možné v případě, že by nevyhověla vrátit (dal bych tomu minimálně týden, během prvních dnů je to docela porod, protože pohyby jsou trochu jiné) . Další silnou stránkou je software, na 4 tlačítka jde namapovat funkce/gesto, což se hodí na zapínání programů, zesilování/zeslabování, nebo cokoliv jiného, možnosti přizpůsobení jsou opravdu široké, třeba já mám na to horní tlačítko při stisknutí namapované zapnutí osvětlení nad pracovním stolem..
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4853
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

2. 10. 2022, 1:07

Klasická myš je stejně praktická jako kamenná sekera, přesto se jí 99 procent uživatelů zběsile drží. Posledních 20 roků používám tohle a podobné mutace. Výrobci stále "vylepšuji" a když si na něco zvyknu, tak už to za pár roků nekoupím.

Obrázek
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 10. 2022, 2:34

Mex píše: 2. 10. 2022, 12:32 ... Ale poradím něco lepšího: přendej si myš do levé ruky...
Ještě dodatek.
Zamyslel ses, jak tu myš držíš?
Já používám úplně obyčejné symetrické myš Microsoft. Stály kdysi pár korun (už je mám aspoň 15 let).
A ruku mám položenou na stole v prakticky přirození poloze. Tlačítka a kolečko ovládám konečky natažených prstů.
Takže ruka není v žádné nepřirozené poloze. Rozdíl mezi tím, když si položím ruku na stůl a ruku na myš, je minimální.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 10. 2022, 2:55

Mex píše: 2. 10. 2022, 2:34
Mex píše: 2. 10. 2022, 12:32 ... Ale poradím něco lepšího: přendej si myš do levé ruky...
Ještě dodatek.
Zamyslel ses, jak tu myš držíš?
Já používám úplně obyčejné symetrické myš Microsoft. Stály kdysi pár korun (už je mám aspoň 15 let).
A ruku mám položenou na stole v prakticky přirození poloze. Tlačítka a kolečko ovládám konečky natažených prstů.
Takže ruka není v žádné nepřirozené poloze. Rozdíl mezi tím, když si položím ruku na stůl a ruku na myš, je minimální.
Já jsem zase levák a myš ovládám pravou. Začínal jsem levou, ale potom jsem začal chodit od jednoho PC k druhému a všichni měli myš na pravé straně a vlevo od klávesnice bylo něčím zabordelované. Tak jsem se předělal na praváka. Psaní mne přeučila zcela nenásilně ředitelka v první třídě na pravou ruku. Dodones jsem jí vděčný. Ale naprostou většinu věcí pořád levou. Myš nejlépe pasující do mé pracky jsem měl ze sady bezdrát TRUST. Až dojela na to, že do ní někdo nalil trochu coly nebo kofoly a ta mrcha rozleptala tišťák. Teď mám nějakou symetrickou, ale nic moc. Na pozici ruky záleží sakra moc.
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

2. 10. 2022, 3:24

Podobně jako elbarto používám trackball. Sama pozitiva a jistoty. Už to, že leží stále na jednom místě je super.
A podobně jako on nadávám, že typ co jsem před dvěma roky koupil už nevyrábí.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 10. 2022, 3:33

prcek píše: 2. 10. 2022, 3:24 Podobně jako elbarto používám trackball. Sama pozitiva a jistoty. Už to, že leží stále na jednom místě je super.
A podobně jako on nadávám, že typ co jsem před dvěma roky koupil už nevyrábí.
Tak trackball jsem kdysi byl nucen na jednom zařízení používat a vůbec mne to neoslovilo. Taky k noťasu, pokud je to jen trochu možné, připojuji myš. je to asi velmi individuální co komu pasuje. Nejlepší je to vyzkoušet a pak si zvolit favorita.
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 755
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

2. 10. 2022, 3:56

Doma i v praci Connect IT CMO-2500-BK

Kvalita kompromisni, cena nizka a ergonomicky mi sedi, nizka vaha je pro mne vyhoda. Drat vylozene chci, nebavi me resit baterky. S klasickou mysi me chytaly krece, travim s hlodavcem dost casu.
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
Odpovědět

Zpět na „Periferie“