FPGA

Odpovědět
liam86
Příspěvky: 31
Registrován: 16. 4. 2009, 6:29

19. 7. 2009, 9:02

ma niekto skusenosti s pouzivanim/programovanim tohto zazraku?

Vyhrabal som doma jednu ISA kartu a po chvilke googlenia som zistil co to zac...ISDN karta s 10 txbase a 62 pin konektorom. a je tam tento svab.
(Xilinx XC4005e - http://www.xilinx.com/support/documentation/xc4000.htm)

tak ma napadlo ci je to v ludskych silach, pouzit ju ako kontroler pre frezku.myslim,ze by sa dalo don naliat soft, ktory by chrlil signaly cez tych 62 pinov..
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

20. 7. 2009, 6:05

Tento obvod je uz ponekud zastaraly, takze bude asi trochu tezsi sehnat nejakou podporu ze strany XILINX (nevim ted z hlavy jestli je stale podporovany vyvojovymi nastroji od XILINXE). Kazdopadne bude mozna provlem s preprogramovanim. Tyto obvody maji svou konfiguraci ulozenou v externi pameti, ktera v pripade seriove vyrabene desky nebude zrejme prepisovatelna. To by se ale jeste dalo nejak ošéfovat kdyby se vam podarilo tuto pamet nejak slusne odstranit z desky. Co je ale vetsi problem je ze obvod zajistuje s nejvyssi pravdepodobnosti i řadič ISA zbernice. Musel byste se nejdriv poprat s navrhem ISA radice a pak udelat vlastni driver pro PC aby spolu chodili. Prestoze ISA neni zrovna nejslozitejsi lehke to taky nebude. Terpve pokud poresite toto muzete se poustit do reseni vlastni pozadovane funkce - kontroler frezky. Pokud si troufate na FPGA tak bych doporucil spise nejaky novejsi model od XILINXe (vyvojove prostredi pro nekomercni pouziti zdarma) A pouzijte spise nejaky FTDI obvod pro USB rozhrani (hotove kvalitni drivery a dostatecny datovy tok, kvalitni dokumentace - ukazky pouziti jak HW tak SW).
Ja sam planuji pouzit tuto kombinaci AT91SAM7S256 (nebo SAM9260) + XC3S250E + FT245. S touto kombinaci neni problem HW interpolator čar kružnic a elips na 200 KHz. Plus samozrejme vypocet rychlosti/akcelerace.

Preji hodne zdaru.
Odpovědět

Zpět na „Periferie“