Indukční senzor Balluff

Odpovědět
Vasek
Příspěvky: 199
Registrován: 22. 3. 2008, 9:19
Bydliště: Nymburk

16. 3. 2020, 9:22

Zdravím, potřebuji nahradit na starší cnc frézce poškozený indukční senzor Balluff BES 516-133-SA3-C-PU-04, senzor se dá samozřejmě v pohodě koupit, ale cena přes pět tisíc se mi zdá docela hodně. Jelikož elektronice moc nehovím, tak mě zajímá, zda je i nějaká spolehlivá a levnější náhrada nebo jestli musím ctít značku a koupit co mi je nabídnuto? Specifikace je v přloze-pdf.

Vašek
Přílohy
018edee6d64a80eb1ff5c33371c32a35.pdf
(218.83 KiB) Staženo 206 x
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

16. 3. 2020, 9:33

Tak samozřejmě můžeš použít i něco jiného. Je to PNP snímač, tedy výstupní tranzistor spíná UCC napětí do zátěže proti zemi. Teď ještě zjistit, který výstup používá systém (jestli je v klidu na výstupu napětí nebo ne) Pokud tam prostorově dostaneš šroub M12, tak je přímo ke koupi v CNC shopu zs 280 korun. Pokud musí být hranatý tak musíš pohledat. Já sice mám nějakého profi Siemense, ale je na tuty NPN a muselo by se tam dát ještě pár součástek.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

17. 3. 2020, 12:45

zkus to poptat tady
https://www.kotlin.cz/
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasek
Příspěvky: 199
Registrován: 22. 3. 2008, 9:19
Bydliště: Nymburk

17. 3. 2020, 7:28

testone píše: 17. 3. 2020, 12:45 zkus to poptat tady
https://www.kotlin.cz/
Diky za odkaz, hned jsem to poptal a nabídli mi cenu 2400Kč/ks. Jen jednou věcí si nejsem jistý, balluff má kovové tělo a u kotlin ho mají z plastu. Tak jsem se zeptal zda čidlo je vhodné do prostředí kde přijde do styku olejem, emulzí a při ofuku na něj může dopadnou i špona. Níže uvádím odpověď technika.

Použily by jste to?


Polyethylentereftalát (PET) je nejvíce běžně používaný plast na světě - láhve, oděvní vlákna, nádoby a obaly na potraviny.
PET-G je upravená verze PET. "G" znamená "modifikovaný glykol", který se přidává k materiálové kompozici během polymerace. Výsledkem je vlákno, které je jasnější, méně křehké a snadněji se používá než jeho základní forma PET (PETG je vysoce odolný proti nárazu na rozdíl od PET). Odolnost proti chemickým látkám jako jsou rozpouštědla a slabé roztoky kyselin a zásad. V chemii se tento materiál označuje jako (polyethylentereftalátko-1,4-cyklohexylendimethylentereftalát).
Samozřejmě je nutné počítat s menší mechanickou odolností, než u kovového pouzdra originálu.
V kovu nemůžeme jeden kus nabídnout.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5221
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

17. 3. 2020, 7:43

No moje zkušenost s Kotlínem, jinak je to jméno majitele, je taková špatná. Sice je to už dávno, ale jejich indukční dvoudrátové snímače se nasadily v cementárně, všechny atesty to mělo, koupilo se několik stovek kusů. Postupně začaly odcházet, v pohodě, reklamace. Jenže odcházely i ty nové, reklamované. Firma nás požádala o rozbor kde je chyba. S kolegou jsme několik kusů zalitých vypreparovali, dostali několik kusů nových a jali se testovat. Zjištění bylo takové, že nezalité destičky neodcházejí, zalité jen pokud nejsou sepnuté kovem. Pokud cyklují, fungulí dlouho, ale pokud se použijí jako havarijní, koncové a jsou trvale rozeplé, odejdou. Dotazem v EZU, pro které jsme toho času vyvíjeli zkušební mašinku a měli vztahy ok, jsme zjistili že jen zkouškou cyklují a sledují počet sepnutí. Nakonec jsme zjistili, že v neseplém stavu se elektronika napájí z rezistoru, který byl v serii s výkoňákem a jeho ztrátové napětí to celé živí. A po měření a výpočtu jsme zjistili že na čtvrtwaťáku je ztráta cca 0,35W a on to zalitý neustojí dlouho. Napsali jsme elaborát, nakreslili zátěžové křivky, provedli celý cyklus nový-smrt s měřením každou hodinu a odevzdali.
Nepřejte si slyšet reakci majitele, já byl tehdá zaměstnanec, takže plat byl, ale nezaplatil fakturu a myslím že to skončilo u soudu. Mezitím se nahradily všechny kotlíny Turckem a do dneška chodí.
Takže za mě diletanti tehdá a s tím přístupem asi i teď.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

17. 3. 2020, 8:16

Vasek píše: 17. 3. 2020, 7:28 Níže uvádím odpověď technika.
Polyethylentereftalát (PET) je nejvíce běžně používaný plast na světě - láhve, oděvní vlákna, nádoby a obaly na potraviny.
PET-G je upravená verze PET. "G" znamená "modifikovaný glykol", který se přidává k materiálové kompozici během polymerace. Výsledkem je vlákno, které je jasnější, méně křehké a snadněji se používá než jeho základní forma PET (PETG je vysoce odolný proti nárazu na rozdíl od PET). Odolnost proti chemickým látkám jako jsou rozpouštědla a slabé roztoky kyselin a zásad. V chemii se tento materiál označuje jako (polyethylentereftalátko-1,4-cyklohexylendimethylentereftalát).
Jojo, to byl fakt chytrý technik, když umí použít takové pěkné odborné termíny, že. Určitě tu odpověď vymyslel sám a psal z hlavy.
https://www.materialpro3d.cz/materialovy-slovnik/pet-g/

Lubbez to napsal dobře. Zjisti, jestli tam dostaneš běžný indukčák v pouzdře M12, případně M8. A zjisti, jaký kontakt tvůj systém potřebuje (jestli NC nebo NO).
Až to budeš vědět, tak pak máš na výběr obrovskou spoustu standardních výrobků mnoha výrobců.

Osobní povzdech: nesnáším vendor-locking, kde výrobce záměrně použije něco nestandardního, aby ztížil nebo znemožnil náhradu standardním výrobkem.
Odpovědět

Zpět na „Periferie“