Drahé CHINA LCD moduly

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

15. 6. 2020, 9:47

Nějak tomu nerozumím
U nás koupíte monitor cca 24" FHD za pár tisích, tak jsem si myslel že v číně najdu jen modul displeje levněji.
Bohužel se mi to nepovedlo, pořád je levnější rozebrat nový monitor, nebo neumím hledat.

Je vůbec možné pořídit nějaký čínský FHD modul LCD (třeba i dotekový), aby vyšel lépe než monitor z CZ eshopu?
Nejde o 1ks, ale taky ne o desítky.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

15. 6. 2020, 9:52

Skusil si oslovit predajcou na alibabe?
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

16. 6. 2020, 2:26

To je jednoduchý, v číně se podobné typy monitorů nevyrábějí a tím pádem cena vyskočí nahoru. Něco jiného jsom malé monitory a displeje, těch (výrobců) je v číně hafo. Technologie výroby je natolik drahá, že to pro celej svět dělá pár fabrik. Když jsem sháněl nějaké součástky pro LPWAN, tak jsem taky nakonec koupil u nás, kde to sice bylo drahé, ale proti číně za polovinu. Sháněl jsem pro kamaráda laserovou LEDku, co mu shořela v modulu, co si koupil na Alíkovi. Měla mít 4,8W výkon a výrobce Japonec. Nakonec jsem jí sehnal a ejhle, cena u výrobce byla vyšší, než velý modul u překupníka. Po demontáži jsme zjistili, že LEDka má přemalovanou poslední číslici :mrgreen: . Sice se ohulit dala, ale životnost klesla cca 20x.
Odpovědět

Zpět na „Periferie“