příměrná deska

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

11. 12. 2015, 3:31

Kdysi jsem se ptal v Kameně na přesnost žulové desky a tam mně řekli, že tak max. v desetinách.....
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 12. 2015, 10:40

Kdyby měli brusku seštelovanou v tisícinách, tak by to bylo v tisícinách. Jenže oni tak přesnou a taky drahou na ty náhrobní kameny nepotřebují.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

12. 12. 2015, 11:19

Je to skoda. V nasem veku bychom poridili dve v jednom. Na jedne strane nase jmeno ala neboztik, na druhe brouseno na mereni. Az zhyneme jen desku otoci a nas tim priklopi :-(
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 12. 2015, 11:22

A nezasvěcený by ani netušil jak drahý máš "dekl".
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

13. 12. 2015, 8:13

Josef píše:Kdyby měli brusku seštelovanou v tisícinách, tak by to bylo v tisícinách. Jenže oni tak přesnou a taky drahou na ty náhrobní kameny nepotřebují.
Mám za to, že náhrobní kameny se vůbec nebrousí. Jenom se to nařeže pilou na desky a pak se to přelešťuje něčím, co vypadá jako bruska na parkety. Alespoň to jsem vždy viděl. Proto ani rovinnost těchto desek není nic moc.
Jinak na žulový desky jsou největší borci v Číně, s kamenem fakt umí. Kupuje to od nich Renishaw i Zeiss a vůbec všichni výrobci 3D měřících strojů. U Číny ale bude problém doparava ...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 12. 2015, 9:53

Desky jsou dopravne/vahove uz bohuzel extrem. Jinak obecne neni problem doprava, ale spediteri a to na obou stranach. Chtel jsem expedicni stresni stan cena cca 650USD a doprava 1300USD. Cinan se nenamaha resit lod a spedici na svoji strane, proto kalkuluje pouze letadlo. Pritom treba FOB neni zase takova starost. Na ceske strane pohuzel uplne stejny problem. Spediteri nejsou nadseny pouze z jednoho maleho kontejneru, resit dopravu jedne palety je vylozene rozesmeje. Trvalo mi pul roku nez mi kamarad doporucil sveho znameho, ktery to byl ochotny prilozit. Najednou vsechno slo a stan za tusim 14 dni dofrcel do evropy a nasledne do Prahy. Jsou strasne liny a chteji pouze korporatni zakazky. Druhym prikladem z posledni doby byla kalkulace dopravy motorek na expedici po Vietnamu. Spediteri se valeli smichy po zemi. Nakonec nam pomohla rostenka co tam pracovala a Vietnam mela rada, tak to nacenila vicemene v pracovnim volnu. Mit slusneho speditera je stejny poklad jako dobry zubar ci nesehnatelny ortoped :-(
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

16. 12. 2015, 11:31

Fifík píše:
Josef píše:Kdyby měli brusku seštelovanou v tisícinách, tak by to bylo v tisícinách. Jenže oni tak přesnou a taky drahou na ty náhrobní kameny nepotřebují.
Mám za to, že náhrobní kameny se vůbec nebrousí. Jenom se to nařeže pilou na desky a pak se to přelešťuje něčím, co vypadá jako bruska na parkety. Alespoň to jsem vždy viděl. Proto ani rovinnost těchto desek není nic moc.
Jinak na žulový desky jsou největší borci v Číně, s kamenem fakt umí. Kupuje to od nich Renishaw i Zeiss a vůbec všichni výrobci 3D měřících strojů. U Číny ale bude problém doparava ...
Zkus se dohodnout s nějakou firmou, která dováží textil. Pokud si dobře pamatuji, tak lodě s textilem se dovažovaly žulovými kostkami, které se po vyložení nákladu v Evropě vyloží také a prodají jako dlažební kostky. Údajně se s nimi vydláždilo nejdeno náměstí v ČR.
Tady jen pro ilustraci, abych nebyl osočen, že si z vás zase dělám prdel: http://ostrava.idnes.cz/foto.aspx?r=ost ... C_0029.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

Takže kdyby ti kluci z ApinePro dovezli žulu z číny i s kontejnerem bund, tak vyřešíš dvě v jednom, jak sem dopravit bundu a vánoční dárky, pro široké příbuzenstvo.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 12. 2015, 2:40

Vetsinu Textilu dovazi cinske a vietnam firmy za mafianskych podminek. Na tohle tema maximalne vytahnou macety. S par Vietnamka trosku "peceme" a vyjimecne pusti nejake info ...
Dovazovani sutrama je mam obavu stejne fake jako kosmicka energie. Lode preci maji obrovske vybazovaci nadrze, tak se mi verze kaminku moc nezda ?
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

16. 12. 2015, 2:53

elbarto píše:Vetsinu Textilu dovazi cinske a vietnam firmy za mafianskych podminek. Na tohle tema maximalne vytahnou macety. S par Vietnamka trosku "peceme" a vyjimecne pusti nejake info ...
Dovazovani sutrama je mam obavu stejne fake jako kosmicka energie. Lode preci maji obrovske vybazovaci nadrze, tak se mi verze kaminku moc nezda ?
Jak jsem nakoupil tak prodávám, na druhou stranu, jak by se k nám ty čínské dlažební kostky dostaly. Nebo to už se vyplatí dovážet i tohle? Nějak si totiž neumím představit jak do Hamburku dorazí loď plná dlažebních kostek a v celním prohlášení jsou "dlažební kostky". Vlak plný dlažebních kostek, který si to hasí přes trans-sibiřskou magistrálu. Je mi jasné, že cena dopravy, pokud toho vezu spoustu je dost nízká, ale přeci jenom ta žula je již docela těžká a zase takový vejvar z toho být nemůže. Asi šest let zpátky jsme předělávali v Držkově dlažbu na zámkovku a byl problém prodat je za cenu 3 kč/kus prodat. A to byly takové ty poctivé velké ještě ze 20-tých let, kdy se barák postavil, ne ta drobotina, kterou se dláždí dneska.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 12. 2015, 3:13

Mam obavu zes dal dohromady jablka a hrusky. Soucasne trhy ovlada kamen z ciny. Resili jsme toto tema s kamenikem u piva. Cesky kvalitni sutr odchazi do EU a na cesky trh se dovazi kamen z ciny. Vsichni tady resime pouze cenu, tak nam ji cinan nadeli. Paradoxne pry ten china tez vubec neni spatny. Nemluvim o dlazebncih kostkach, ale nekolika set kilovych platech. Dlazba a obklad to same china, china, china. Uprimne mi to nevadi. Drahe Italske k nam dovazene jsou neskutecne smejdy, protoze principem zisku velkych dovozcu keramiky je nakupovat 2 a 3 jakost v cesku prodavanou za jednicku. Resime to dnes a denne a mam uz toho plne zuby. Udajne kalibrovany obklad za 2-3 litry za metr, nejde ve finale sladit ani na dvojkovou sparu. Nasr... Ted bereme treba sklenenou mozaiku, cistokrevna china a je naprosto paradni !! Cena za metr 350-500 kc :-)
Princip veci tedy nejspis je myslim prosty. Lod ktera veze hadriky je logicky dovazovana sutrem, keramikou a tezsim zbozim. Dovazovat sutrama co se v pristavu vyhodi, to by snad nedelali ani za komunistu :-)
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

16. 12. 2015, 7:26

elbarto> proč by Čína měla být "paradoxně" ne vůbec špatná? Šutr je jejich tradiční výroba. V Číně se nachází nejhodnotnější ložiska kvalitního granitu na Zemi. Broušené granitové desky používají pro svou technologii zřejmě všichni výrobci hi-tech strojírenské techniky, tedy CMM měřících strojů - LK, Wenzel, Zeiss, Hexagon a další. Globalizovat, že všechno, co je olepené "Made in China" je apriori aušus, ale paradoxně je něco dobrého není příliš na místě.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

16. 12. 2015, 11:53

To Fifik: vytrhavas veci z kontextu. Jedna vec co se vytezi a druha co sem prijde za kvalitu. Obecne se china vyrobku spis zastavam :-)
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

21. 12. 2015, 2:21

no čínu pusťte stranou a vraťte se k tématu desek

čím čistíte litinu a konzervujete od tušírovací barvy?

Se trochu pochválím už sem desku sehnal 500x500 litinu je tak cca 1 rok po přebroušení, nakonec sem u borca použil pro kontrolu roviny jem 330mm nožové pravítko(podle literatury jde sním rozlišit odchylku něco kolem 0,004mm- jeví se jako namodralý průsvit)
pravítko všude pěkně sedělo bez škvírek no a měl tam taky 400x300 s držátkama nedoklepaná tak sem ju vzal taky ikdyž je naní lavor(se zaškrábe a bude:-)
za tu cenu kompletu:-)

strojní váhou zkusím přeměřit až bude stoleček a vyrovnaná, chtěl bych jim taky udělat obal, aby byly jako v bavlnce.
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

30. 12. 2015, 7:30

to mě celkem pobavilo, že "pouze povrchově zašlá" hlavně ty kola rzi od gambáču :lol: no na měření a otisk to asi bude chtět go
http://aukro.cz/primsrna-litinova-deska ... 48566.html" onclick="window.open(this.href);return false;
evidentně sloužila jako svařovací ponk....

nevíte kolik praců stojí přebroušení(či zaškrabání) takové deky
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

30. 12. 2015, 8:43

Ako zvarovaci ponk asi skor nie.
To by asi bola uplne KO.Na fotkach este vidiet linie brusenia.
Poskodenie je skor od hrdze.
Tento stol nema rad vodu.
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“