příměrná deska

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

3. 12. 2015, 10:56

Ahoj,

chtěl bych si pořídit příměrnou desku velikost cca 600x500 popřípadě do 900x700mm( ale ta už se asi nedá přenášet :| ) na měření a hlavně zaškrabávání a mám pár otázek (jde mi o funkčnost a samozřejmě cenu):
1. kterrou třídu přesnosti a jakou normu?
2. co dýl vydrží z hlediska opotřebení ploch granit nebo litina?
3. Může se deska při dlouhodobém skladování na nerovném povrchu prohnout??
4. Má cenu čekat na litinovu z bazaru až se nejaká solidní objeví?

5. Jak dobře zjistit rovinnost desky při koupi bazarové pokud je to vůbec možné? (běžně dostupnýma věcma)

u granitu bych asi nakoupil novou na http://www.vyrobnistroje.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

kde na ebay hledat příměrné desky??

předem díky
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

3. 12. 2015, 12:32

Dival ses na ceny kolik stoji nova 900x700 :-( U sutru je otazka zda clovek nejakou tukackou ma sanci poznat, ze deska je i treba mikro prasknuta ? U granitu mi prijde vyhoda, ze nerezne, ale zaroven je krehky. Na bazarovych deskach obcas cunaci mlati kaldivem nebo i svaruji. Smeckari to snadno vyresi a desky vypucuji frickou se smirkem, presnost nekdy uz muze byt mozna problem. Obchodnici se stale tvari, jak jsou busy, tak nevim zda te nnechaji patlat desku barvickama a merit :-(
Na aukci kterou nam klasicky a jak jinak vycoudil Svoboda byla rada moc peknych desek. Pokud ti nevadi jednat s prasoclovekem co se chova jako naprposte hovado, je to cesta. Ma jich hafo a jsou opravdu pekny !! Sutry, kov, male, stredni velke i obrovske. Ty granitovy mel vylozene vune. Bydleny v domeckach s poklickama.
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

3. 12. 2015, 1:59

elbarto píše: Na aukci kterou nam klasicky a jak jinak vycoudil Svoboda byla rada moc peknych desek. Pokud ti nevadi jednat s prasoclovekem co se chova jako naprposte hovado, je to cesta. Ma jich hafo a jsou opravdu pekny !! Sutry, kov, male, stredni velke i obrovske. Ty granitovy mel vylozene vune. Bydleny v domeckach s poklickama.
Jakym rečou Vy psala, pls? Překladač Gúgl mi nežrat. :mrgreen: :roll:
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

3. 12. 2015, 8:24

elbarto píše:Dival ses na ceny kolik stoji nova 900x700 :-( U sutru je otazka zda clovek nejakou tukackou ma sanci poznat, ze deska je i treba mikro prasknuta ? U granitu mi prijde vyhoda, ze nerezne, ale zaroven je krehky. Na bazarovych deskach obcas cunaci mlati kaldivem nebo i svaruji. Smeckari to snadno vyresi a desky vypucuji frickou se smirkem, presnost nekdy uz muze byt mozna problem. Obchodnici se stale tvari, jak jsou busy, tak nevim zda te nnechaji patlat desku barvickama a merit :-(
Na aukci kterou nam klasicky a jak jinak vycoudil Svoboda byla rada moc peknych desek. Pokud ti nevadi jednat s prasoclovekem co se chova jako naprposte hovado, je to cesta. Ma jich hafo a jsou opravdu pekny !! Sutry, kov, male, stredni velke i obrovske. Ty granitovy mel vylozene vune. Bydleny v domeckach s poklickama.
no jo díval sem se kolik stojí 900x700 tu bych samozřejmě nekupoval novou :D Jó stréček svododa....děkuju pěkne nechci..jeho cenová politika to je velký otazník něco jako logika u ženského pokolení :lol:
prostě nasadí takovů cenu že přejde chuť o ceně není ochotný jednat tak se muto ve skladech množí a výdělek? trochu pochybuju normální člověk hledá u jiných.
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

4. 12. 2015, 10:51

takže tady je jeden způsob jak proměřit desku s celkem dostupnýma měřidlama:

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... H36U#t=221" onclick="window.open(this.href);return false;

nebude to úplně košér ,ale k orientačnímu Zjištění jak na tom deska je myslím že plně vyhovující bez nutnosti zaprasení barvou u prodávajícího :lol:
Mě osobně se celkem líbí poněvadž nejsem vlastníkem mostového pravítka.
Mi_los1
Příspěvky: 436
Registrován: 23. 4. 2012, 11:56
Bydliště: Olomouc

4. 12. 2015, 11:11

Nic proti ničemu, ale tímto měřením nezjistím vůbec nic.
Může být dokonale rovná, stejně jako pradelně prohnutá ať nahoru, či dolů do lavóru a pořád mě to bude ukazovat stejně.
Pokud teda nebudu mít hodinky seřízeny na absolutní rovině.
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

4. 12. 2015, 11:24

Mi_los1 píše:Nic proti ničemu, ale tímto měřením nezjistím vůbec nic.
Může být dokonale rovná, stejně jako pradelně prohnutá ať nahoru, či dolů do lavóru a pořád mě to bude ukazovat stejně.
Pokud teda nebudu mít hodinky seřízeny na absolutní rovině.
ano a ta absolutní rovina je mostové pravítko které nemam :-)
nemyslím si že by na desce někdy vznikl pravidelný lavor nebo břuch, aby to ukazovalo úplnů nulu.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

4. 12. 2015, 11:41

ovi-ivo píše:
Mi_los1 píše:Nic proti ničemu, ale tímto měřením nezjistím vůbec nic.
Může být dokonale rovná, stejně jako pradelně prohnutá ať nahoru, či dolů do lavóru a pořád mě to bude ukazovat stejně.
Pokud teda nebudu mít hodinky seřízeny na absolutní rovině.
ano a ta absolutní rovina je mostové pravítko které nemam :-)
nemyslím si že by na desce někdy vznikl pravidelný lavor nebo břuch, aby to ukazovalo úplnů nulu.

souhlasím s milošem, díval jsem se na to a není mě jasné, co tam ten dědek vlastně měří :roll:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 12. 2015, 12:49

tumlik píše:
ovi-ivo píše:
Mi_los1 píše:Nic proti ničemu, ale tímto měřením nezjistím vůbec nic.
Může být dokonale rovná, stejně jako pradelně prohnutá ať nahoru, či dolů do lavóru a pořád mě to bude ukazovat stejně.
Pokud teda nebudu mít hodinky seřízeny na absolutní rovině.
ano a ta absolutní rovina je mostové pravítko které nemam :-)
nemyslím si že by na desce někdy vznikl pravidelný lavor nebo břuch, aby to ukazovalo úplnů nulu.

souhlasím s milošem, díval jsem se na to a není mě jasné, co tam ten dědek vlastně měří :roll:
zjistí jestli je křivá tím že plocha základny nádrhu je v protiváze hodinek a tím když je lavor ukazují hodinky + kopeček ukazují hodinky - a musel by postupovat po souřadnicích .Takhle jenom ví že je to v prdeli s měkým i :)
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

4. 12. 2015, 2:25

fmodel píše:............Takhle jenom ví že je to v prdeli s měkým i :)
No právě :) a v případě, že by šel i roh nahoru/dolů tak změří opět Velký Kulový i v souřadnicích........... :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

4. 12. 2015, 2:59

tumlik píše:
fmodel píše:............Takhle jenom ví že je to v prdeli s měkým i :)
No právě :) a v případě, že by šel i roh nahoru/dolů tak změří opět Velký Kulový i v souřadnicích........... :D
asi tak nějak :)
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 12. 2015, 3:35

Desky z fabrik se kterymi bylo pekne zachazeno konci v rukou firem co kupuji "vsechno" ala Svobodak. Bohuzel casto cena/kvalita je primo umerna. Desky za rozumny peniz jsou nejcasteji posbirane na srotakach, doma vypucovane (flexou) od rezu a prodavane vyrazne levneji. Je otazkou zda sileni s merenim je opravdu nutne. Prijde mi, ze stav plochy je dobrym ukazatelem. Desky co vidame na aukcich ve fabrikach jsou ve stavu novych, bohuzel k nam nechteji :-(
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

4. 12. 2015, 8:12

elbarto píše:Desky z fabrik se kterymi bylo pekne zachazeno konci v rukou firem co kupuji "vsechno" ala Svobodak. Bohuzel casto cena/kvalita je primo umerna. Desky za rozumny peniz jsou nejcasteji posbirane na srotakach, doma vypucovane (flexou) od rezu a prodavane vyrazne levneji. Je otazkou zda sileni s merenim je opravdu nutne. Prijde mi, ze stav plochy je dobrym ukazatelem. Desky co vidame na aukcich ve fabrikach jsou ve stavu novych, bohuzel k nam nechteji :-(
Otycký hodnocení moc nemám rád od oka se dobře jen se.e na wc :D , když koupím desku co bude mít lavor tak nemám kde ji otisknout na barvu a tudíž žádné zaškrabání.
Teď sem psal jednom ať pošle fotky desky že " příměrná tušírovací deska" no rezavá jak liška tak dobrá akorád na ponk na svařování...

Nemáte někdo tucha kolik cca stojí přebroušení litiny??

Vidím že sem s videjíčkem rozbouřil diskuzi :D jinak mě to poměření hodinkama zvihne procentuelně pravděpodobnost, že koupím desku která bude ok a další procenta nahoním 300mm vlasovým pravítkem to by mohlo o lavoru napovědět i když hodinky by ukazovali nulu na lavoru či břuchu.


jinak coje teda lepší litina nebo granit???
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

4. 12. 2015, 9:06

Cena prebrouseni je sekundarni problem, primarni je rozmer :-(
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 12. 2015, 9:50

no brousit něco do 300mm umí skoro každej.. ale brousit něco co má 700 to už je problém jen někoho najít a zaplatit..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“