Pilový kotouč - frézování

Technologicke postupy a měřidla v dílně
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

9. 2. 2019, 10:10

elbarto píše: 8. 2. 2019, 10:42na noží má cenu hodnota ruční práce. Nůž vypálí laser, nůž vygravíruje laser jaký to potom celé má smysl ? Rozumím, je to tvoje věc :-) To si můžes na Ali koupit polotovar čepele a mají je prakticky ve všech tvarech i materiálech.
Docela to přání vyrobit si nůž chápu :-) Jeden čas jsem si chtěl opatřit dobrý "tábornický" nůž, klidně řezaný laserem nebo koupený v Číně, to mi bylo jedno, já ho chtěl používat, ne se s ním fotit na facebook. Nakonec jsem to vzdal, protože všechno to byly kudly přezdobené různými zuby a zářezy, z napodobeniny damašku, z nerezi aby nedržely ostří, s nesmyslně krátkou čepelí aby nedráždily německý strach z noci dlouhých nožů a podobně. A když jsem poptával výrobu u nožíře, tak si myslel že smrdím korunou když nechci intarzie z meteorického železa a střenku z parohů jednorožce a zakázku odmítnul. Takže jediné co zbývá je asi vlastní výroba, což samozřejmě jednou udělám, až bude všechna práce hotová a zbyde na to čas :-)
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 2. 2019, 12:07

Nože, bouchačky, auta, motorky a ženy jsou radostí každého může u některých jedinců i smyslem života :-) Nožíře bych rozdělil do mnoha skupin od 20letých klofů s 15ti letou praxí ... po podvodníky co přeprodávají china krámy s leptaným pseudo damaškem atd. po poctivé u kterých je tato činnsot radostí z vlastní práce a velmi často pouze koníčkem. Můj poslední kup je například individuálně upraveny "Brabenec" od Milana Červinky. Skromných kovářů/kudlařů není mnoho, dnes je trendem přesně co napsal Aleš, meterority, mamut, pohádky tisíce a jedné noci, atd. hlavně at kudla stoji maximum. Případně seriová výroba pro outdoor schopy, kde individualita je daná pouze vyraženým seriovým číslem. Krakenův shop. atd :-(
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“