srazeni hran po obvodu plechu

Technologicke postupy a měřidla v dílně
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

14. 8. 2011, 7:19

ale nejdete na to srážení hrany moc složitě?
Na sražení hran se vždycky nakonec pozná, kdo pracuje pečlivě, takže žádná námaha tomu věnovaná nepřijde vniveč :-) Na srážecích strojích je většinou nerovnoměrný přísun materiálu do řezu a podle toho ta hrana vypadá. Je sice v toleranci, ale vypadá jako oskákaná. Já raději všechno srážím strojně, i za tu cenu, že musím materiál přepínat nebo vyrábět přípravky.
Aleš Procháska
VENCAZ
Příspěvky: 219
Registrován: 10. 4. 2017, 11:56

8. 2. 2019, 11:50

Pavel R píše: 28. 6. 2009, 1:08 Myslím, že nejjednodušší je poptat se v nějakém zrušenem JZD (čti kolchozu) po vývěvě z dojícího zařízení. Jsou to lamelové vývěvy typu SVL (výroba STS Beroun, nyní ZT Beroun) s přimazáváním olejem - lamely jsou z pertinaxu. Stavěli jsme podtlakový zakladač desek s tím, že zdroj vakua bylo právě dojící zařízení (i se ,,vzdušníkem´´ ) -vysledek byl supr, ještě jsme museli podtlak redukovat, aby to nebralo více desek najednou. To je asi nejekonomičtější varianta, jinak je možné využít vývěvy Becker nebo jiné průmyslové, ale cenově jsou jinde.
jakého podtlaku jste prosím dosahovali? :) sháním ted snímač, který mi pozastaví CNC, jakmile tlak ve vekuovém stole stoupne, aby freza neroztočila obrobek, pokud by se povolil. SVL by měla dávat dle návodu podtlak 50KPa, nedovedu si ale představit co to udělá na utěsněném vakuovém stole a od jakého podtlaku se začnou obrobky od stolu odlepovat natolik, že by se freza strhla a poslal na onen svět :) díky!
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 2. 2019, 1:47

Přimotám se do vlákna.
Ta SVL10 opravdu dá podtlak jen 0.5bar? To mně přijde hrozně málo. To tak špatně těsní nebo je to uměle omezeno regulátorem, protože to tak vyhovuje těm dojicím strojům?

Elektronické spínače v rozsahu -1...0 bar prodává třeba Cncmodel:
viewtopic.php?f=8&t=21983
download/file.php?id=98810&mode=view
Tento týden jsem od něho něco bral, tady tohoto spínače jsem si nevšiml (resp. nevšiml jsem si, že je podtlakový). Škoda, možná bych si ho na hraní taky koupil.

Kdy se ti začne obrobek pohybovat se asi nedá nějak paušálně říct. Když bude polotovar hodně malý, tak těch -0.5bar ani nemusí stačit na to, aby vůbec pořádně držel. Když to naopak bude velký plochý díl, tak to i při -0.1bar může držet jako bejk.
VENCAZ
Příspěvky: 219
Registrován: 10. 4. 2017, 11:56

8. 2. 2019, 6:36

Mex píše: 8. 2. 2019, 1:47 Přimotám se do vlákna.
Ta SVL10 opravdu dá podtlak jen 0.5bar? To mně přijde hrozně málo. To tak špatně těsní nebo je to uměle omezeno regulátorem, protože to tak vyhovuje těm dojicím strojům?

Elektronické spínače v rozsahu -1...0 bar prodává třeba Cncmodel:
viewtopic.php?f=8&t=21983
download/file.php?id=98810&mode=view
Tento týden jsem od něho něco bral, tady tohoto spínače jsem si nevšiml (resp. nevšiml jsem si, že je podtlakový). Škoda, možná bych si ho na hraní taky koupil.

Kdy se ti začne obrobek pohybovat se asi nedá nějak paušálně říct. Když bude polotovar hodně malý, tak těch -0.5bar ani nemusí stačit na to, aby vůbec pořádně držel. Když to naopak bude velký plochý díl, tak to i při -0.1bar může držet jako bejk.
taky mi to přijde málo právě, zatím jsem slyšel na SVL samou chválu. podařilo se mi dostat info od bývalého výrobce, prý 50kPa. rád bych, kdyby to někdo na základě vlastní zkušenosti vyvrátil :D

...joo, velikost vs. držení na stole - budou rozhodně testy a sranda, bohužel potřebuju obrobky co nejmenší :) co jsem zatím dostal rady od prodejce, tak spínače s rozsahem 1bar už nejsou právě kvůli velkému rozsahu úplně nejvíc přesné (pokud bych tedy nepřisolil peníze), tak bych rád zkusil nějaký nižší rozsah, což ale nemůžu zatím odhadnout, když nemám ozkoušeno, kolik SVL saje při použití na stole v praxi - začarovaný kruh haha :mrgreen:

díky moc za doporučení na spínač :wink:
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

10. 2. 2019, 2:47

Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“