INSIZE meridla - zkusenosti

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

4. 6. 2020, 10:58

Pred casem jsem potreboval nejaky slusnejsi ale ne zrovna nejdrazsi tisicinovy packovy uchylkomer a zkusil jsem znacku INSIZE. To jsou ty zelene :)
Byl jsem fakt prijemne prekvapeny kvalitou. Potrebuju ted castecne obmenit dalsi presna meridla a docela uvazuju ze misto Mitutoyo pujdu tentokrat do INSIZE. Jestli jsou i ostatni meridla podobne kvalitni, pak mi pomer cena/uzitna hodnota prijde podstatne lepsi.
Ma nekdo dalsi nejake zkusenosti s konkretnimi meridly teto znacky?
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

4. 6. 2020, 11:30

Dawe píše: 4. 6. 2020, 10:58 Pred casem jsem potreboval nejaky slusnejsi ale ne zrovna nejdrazsi tisicinovy packovy uchylkomer a zkusil jsem znacku INSIZE. To jsou ty zelene :)
Byl jsem fakt prijemne prekvapeny kvalitou. Potrebuju ted castecne obmenit dalsi presna meridla a docela uvazuju ze misto Mitutoyo pujdu tentokrat do INSIZE. Jestli jsou i ostatni meridla podobne kvalitni, pak mi pomer cena/uzitna hodnota prijde podstatne lepsi.
Ma nekdo dalsi nejake zkusenosti s konkretnimi meridly teto znacky?
Jo máme je ve firmě všude pro zaměstnance. Hodinky za 450,- se nevyplatí dávat ani na kalibraci, ta stojí 350 a je na půl roku. Nový hodinky maj kalibraci na rok. Posuvky a mikrometry to samý. Většinou se to vyhazuje po pádu na zem nebo něčem podobně fatálním. Na kontrole jsou Mitutoya / líp to vypadá /.
Takže spokojenost - rozumná cena a slušná kvalita.
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

4. 6. 2020, 11:51

Tak prece nekdo. A nejake lepsi modely mate taky? Zajimaly by me ted hlavne odpichy a digi. dutinomery v te stredni cenove relaci. Dik.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

4. 6. 2020, 1:51

Milan199 píše: 4. 6. 2020, 11:30
Dawe píše: 4. 6. 2020, 10:58 Pred casem jsem potreboval nejaky slusnejsi ale ne zrovna nejdrazsi tisicinovy packovy uchylkomer a zkusil jsem znacku INSIZE. To jsou ty zelene :)
Byl jsem fakt prijemne prekvapeny kvalitou. Potrebuju ted castecne obmenit dalsi presna meridla a docela uvazuju ze misto Mitutoyo pujdu tentokrat do INSIZE. Jestli jsou i ostatni meridla podobne kvalitni, pak mi pomer cena/uzitna hodnota prijde podstatne lepsi.
Ma nekdo dalsi nejake zkusenosti s konkretnimi meridly teto znacky?
Jo máme je ve firmě všude pro zaměstnance. Hodinky za 450,- se nevyplatí dávat ani na kalibraci, ta stojí 350 a je na půl roku. Nový hodinky maj kalibraci na rok. Posuvky a mikrometry to samý. Většinou se to vyhazuje po pádu na zem nebo něčem podobně fatálním. Na kontrole jsou Mitutoya / líp to vypadá /.
Takže spokojenost - rozumná cena a slušná kvalita.
Hm, jak a co - a nebo jste mimořádně nenároční uživatelé.
Já pro změnu měl tu čest vidět (použít - zkusit) https://www.briol.cz/insize-3203-mikrom ... rni-001-mm
a to je teda věc veřejně nepublikovatelná.
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

4. 6. 2020, 2:13

Dawe píše: 4. 6. 2020, 11:51 Tak prece nekdo. A nejake lepsi modely mate taky? Zajimaly by me ted hlavne odpichy a digi. dutinomery v te stredni cenove relaci. Dik.
Odpichy určitě nepoužíváme. Na věci kde je 100% kontrola se záznamem používáme Keyence. Z těch digi jedině posuvky. Tříbodové mikrometry jedině v analogu.

to milan 584
Tyhle mikrometry se blbě používají od jakéhokoliv výrobce. Možná buď konkrétnější co ti vadilo. Jinak nemohu ani oponovat, ani potvrdit - neměl jsem to v ruce. Běžné hodinky a posuvky kontrolujeme na johansonky a kroužky a nebudí to ve mě nijaké rozpaky. Jinak to bereme od Habilis steel.
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

4. 6. 2020, 2:25

Milan199> ok. Dik za info.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

4. 6. 2020, 2:28

Milan199 píše: 4. 6. 2020, 2:13
Dawe píše: 4. 6. 2020, 11:51 Tak prece nekdo. A nejake lepsi modely mate taky? Zajimaly by me ted hlavne odpichy a digi. dutinomery v te stredni cenove relaci. Dik.
Odpichy určitě nepoužíváme. Na věci kde je 100% kontrola se záznamem používáme Keyence. Z těch digi jedině posuvky. Tříbodové mikrometry jedině v analogu.

to milan 584
Tyhle mikrometry se blbě používají od jakéhokoliv výrobce. Možná buď konkrétnější co ti vadilo. Jinak nemohu ani oponovat, ani potvrdit - neměl jsem to v ruce. Běžné hodinky a posuvky kontrolujeme na johansonky a kroužky a nebudí to ve mě nijaké rozpaky. Jinak to bereme od Habilis steel.
Tenhle mikrometr je zcela napikaču od kohokoliv (nápisy na tom jsou různý, včetně toho insize).
Takže vadilo mi na něm všechno, vyhovovalo nic. Zpracování (jak je to udělané) jak od kováře - chod čirá katastrofa.
Pouze konstatuji, že když číňan pod "značkou" insize má tu odvahu prodávat to, co jsem nalinkoval, tak opatrnost je podle mě víc než na místě.
Přesná měřidla je kapitola vůbec sama od sebe - doporučuji si zkusit dát do stojanu 50 let starý mykator od CEJ (nebo i třeba Somkator od Sometu https://aukro.cz/uchylkomer-somkator-6938914023 ) a porovnat to s těma čínskýma budíkama.
A to prosím ten Somkátor (viz link) stál jako ty čínský parodie.
Nepochopitelná doba.
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

4. 6. 2020, 3:06

milan584 píše: 4. 6. 2020, 2:28
Milan199 píše: 4. 6. 2020, 2:13
Dawe píše: 4. 6. 2020, 11:51 Tak prece nekdo. A nejake lepsi modely mate taky? Zajimaly by me ted hlavne odpichy a digi. dutinomery v te stredni cenove relaci. Dik.
Odpichy určitě nepoužíváme. Na věci kde je 100% kontrola se záznamem používáme Keyence. Z těch digi jedině posuvky. Tříbodové mikrometry jedině v analogu.

to milan 584
Tyhle mikrometry se blbě používají od jakéhokoliv výrobce. Možná buď konkrétnější co ti vadilo. Jinak nemohu ani oponovat, ani potvrdit - neměl jsem to v ruce. Běžné hodinky a posuvky kontrolujeme na johansonky a kroužky a nebudí to ve mě nijaké rozpaky. Jinak to bereme od Habilis steel.
Tenhle mikrometr je zcela napikaču od kohokoliv (nápisy na tom jsou různý, včetně toho insize).
Takže vadilo mi na něm všechno, vyhovovalo nic. Zpracování (jak je to udělané) jak od kováře - chod čirá katastrofa.
Pouze konstatuji, že když číňan pod "značkou" insize má tu odvahu prodávat to, co jsem nalinkoval, tak opatrnost je podle mě víc než na místě.
Přesná měřidla je kapitola vůbec sama od sebe - doporučuji si zkusit dát do stojanu 50 let starý mykator od CEJ (nebo i třeba Somkator od Sometu https://aukro.cz/uchylkomer-somkator-6938914023 ) a porovnat to s těma čínskýma budíkama.
A to prosím ten Somkátor (viz link) stál jako ty čínský parodie.
Nepochopitelná doba.
Tak ty somkatory milisomy a jak se to jmenovalo jsou měřidla na přesné práce pod 0,01. Mám tohle měřidlo od Mahru a občas ho používám u brusky. Ale nedává to smysl na dílnu kde kontrolují +- 0,05 aneb jestli to nezaložil blbě do upínače. Při 5000 náměrech za směnu bys ho oddělal taky.
Ty obyč hodinky od INSIZE fungují dobře a nevidím moc rozdíl proti starejm Somet. Na pár operací máme od INSIZE tříboďáky a taky mě to nijak neirituje.

Ty dvoubodové vnitřní mikrometry je prostě blbý princip, ale občas se to na něco hodí. Mám sadu do 75 ještě DDR a fungují dobře. Jenom je to pakoška ho přesně usadit do drážky/díry.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

4. 6. 2020, 3:32

Milan199 píše: 4. 6. 2020, 3:06
milan584 píše: 4. 6. 2020, 2:28
Milan199 píše: 4. 6. 2020, 2:13
Odpichy určitě nepoužíváme. Na věci kde je 100% kontrola se záznamem používáme Keyence. Z těch digi jedině posuvky. Tříbodové mikrometry jedině v analogu.

to milan 584
Tyhle mikrometry se blbě používají od jakéhokoliv výrobce. Možná buď konkrétnější co ti vadilo. Jinak nemohu ani oponovat, ani potvrdit - neměl jsem to v ruce. Běžné hodinky a posuvky kontrolujeme na johansonky a kroužky a nebudí to ve mě nijaké rozpaky. Jinak to bereme od Habilis steel.
Tenhle mikrometr je zcela napikaču od kohokoliv (nápisy na tom jsou různý, včetně toho insize).
Takže vadilo mi na něm všechno, vyhovovalo nic. Zpracování (jak je to udělané) jak od kováře - chod čirá katastrofa.
Pouze konstatuji, že když číňan pod "značkou" insize má tu odvahu prodávat to, co jsem nalinkoval, tak opatrnost je podle mě víc než na místě.
Přesná měřidla je kapitola vůbec sama od sebe - doporučuji si zkusit dát do stojanu 50 let starý mykator od CEJ (nebo i třeba Somkator od Sometu https://aukro.cz/uchylkomer-somkator-6938914023 ) a porovnat to s těma čínskýma budíkama.
A to prosím ten Somkátor (viz link) stál jako ty čínský parodie.
Nepochopitelná doba.
Tak ty somkatory milisomy a jak se to jmenovalo jsou měřidla na přesné práce pod 0,01. Mám tohle měřidlo od Mahru a občas ho používám u brusky. Ale nedává to smysl na dílnu kde kontrolují +- 0,05 aneb jestli to nezaložil blbě do upínače. Při 5000 náměrech za směnu bys ho oddělal taky.
Ty obyč hodinky od INSIZE fungují dobře a nevidím moc rozdíl proti starejm Somet. Na pár operací máme od INSIZE tříboďáky a taky mě to nijak neirituje.

Ty dvoubodové vnitřní mikrometry je prostě blbý princip, ale občas se to na něco hodí. Mám sadu do 75 ještě DDR a fungují dobře. Jenom je to pakoška ho přesně usadit do drážky/díry.
On ale píše o "tisícinovém páčkovém indikátoru" - to ale (pokud chce aby to měřilo opakovatelně) je samo o sobě výrobně problematické měřidlo a rozhodně ne měřidlo na mlácení na dílnu.
A když vidím jak zpraseně běhají ty běžný čínský stovkový hodinky, tak si rozhodně nedokážu představit, že by s stejným přístupem byl někdo schopen vyrábět dlouhodobě použitelný 0.001 pupitas.
prostě je třeba rozlišovat přesná měřidla a "obyčejná" měřidla - a když si porovnám jak chodí (a pak měří) ten nejlevnější mikrometr od Mitutoya ( 291-823-30 )a třeba tohle https://imged.pl/mikrometr-elektroniczn ... 64303.html (papírově shodná měřidla), tak je to stejný :) asi jako Diplomatico a kapalina s plachetnicí z jindřicháče.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

4. 6. 2020, 3:40

Milan199 píše: 4. 6. 2020, 3:06 Při 5000 náměrech za směnu bys ho oddělal taky.
Při 5000 měřeních za směnu musí být ty čínský hodinky totál KO asi tak za týden až 14 dní. :mrgreen: .
Pokud se má (smysluplně a přesně) něco měřit v serií a s obsluhou co má problém pochopit i psaný text (tj. typicky v automotive) , tak se to zásadně měří buď vzduchem a nebo indukčně - tj. Aeropan, Marposs, Mahr a podobné .
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

4. 6. 2020, 4:10

milan584 píše: 4. 6. 2020, 3:40
Při 5000 měřeních za směnu musí být ty čínský hodinky totál KO asi tak za týden až 14 dní. :mrgreen: .
Pokud se má (smysluplně a přesně) něco měřit v serií a s obsluhou co má problém pochopit i psaný text (tj. typicky v automotive) , tak se to zásadně měří buď vzduchem a nebo indukčně - tj. Aeropan, Marposs, Mahr a podobné .
Kupodivu to vydržej několik měsíců. Většinou jdou do hrobu po pádu na zem a tak.
Kde na tom záleží, dáváme ty Keyence - ať už laser nebo dotek s pneuválcem /ty maj 10M cyklů životnost/. Na spoustu věcí ty hodinky ale stačej.

Těch tisícin jsem si nějak nevšiml. Myslím že to ani neexistuje - určitě jsem to nikdy neviděl. Jinak kolega koupil pupita Mitutoyo a za moc nestály - až jsem si všiml že to jsou MiLuLoyo !
20200604_170530[1].jpg
Vedle jsem ještě položil starý Pupitast od Mahru - furt ještě chodí.
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

4. 6. 2020, 4:22

Milan199> psal jsem ze ten tisicinovy packovy (model 2380-02 prikladam obr.) uz nejakou dobu mam a je skvely, proto jsem se ptal na zkusenosti s ostatnimi meridly od nich. A neprekvapuje me ze Vam slouzi dobre. Tu nejlevnejsi tridu nechci, to je samozrejme rebrandovana lowcost klasika z Ciny, kterou dnes nabizi na spodku portfolia snad kazdy vyrobce.

Ale ty lepsi modely je evidentne jejich specificky design a udajne delany i v EU.
Přílohy
uchylkomer insize hodinky.jpg
uchylkomer insize hodinky (1).jpg
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

4. 6. 2020, 4:32

Dawe píše: 4. 6. 2020, 4:22 Milan199> psal jsem ze ten tisicinovy packovy (model 2380-02 prikladam obr.) uz nejakou dobu mam a je skvely, proto jsem se ptal na zkusenosti s ostatnimi meridly od nich. A neprekvapuje me ze Vam slouzi dobre. Tu nejlevnejsi tridu nechci, to je samozrejme rebrandovana lowcost klasika z Ciny, kterou dnes nabizi na spodku portfolia snad kazdy vyrobce.

Ale ty lepsi modely je evidentne jejich specificky design a udajne delany i v EU.
Ten je zajímavej. Už jsem ho přihodil do příští objednávky. Třeba se někdy na něco hodí :)
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

4. 6. 2020, 7:27

Jak je na tom s kvalitou dnešní Tesa?
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

5. 6. 2020, 8:46

Milan199> Fajn,myslim ze nebudes zklamany. Maji v nabidce i takovy 2um se sikmo sklonenym ciselnikem, model 2399-08. Tak treba jeste mrkni na ten, jestli se ti vic nehodi.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“