Simulace zatížení - vlastní frekvence

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 4. 2021, 4:24

turnigy píše: 7. 1. 2021, 1:36 Mne profesor hovoril, že najdôležitejšie pravidlo pri FEM simuláciách je:
bullshit in => bullshit out :lol:
(t.j. keď tam zadáš hlúposti, nečakaj nič iné na výstupe)
Ten vzorecek je spatne
Vyjde ti bullshit na druhou

Viz mrosconiho mereni tuhosti stroje. Ktere nebylo merenim ale orientacnim vypoctem. A zda se ze s brutalni chybou.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 4. 2021, 5:46

To mu vyšlo dle simulace na liché harmonické.
2mrosconi pokud to chceš změřit, kup si akcelerometr, sežeň si od nějakého zvukaře odepsaný výkonný basák, přemotej a předělej jej na planžetovou membránu s maticí pro tyčku uprostřed té membrány. K obvodu magnetu přidělej oko k zavěšení. Zavěs to a tu tyčku od membrány připevni ke zkoumanému uzlu. Do toho repra pusť bílý šum a výstup z akcelerometru umístěného na zkoumaném uzlu vyhodnocuj. A můžeš si oťukat celý stroj, kam se dostaneš. Těch čidel můžeš mít i více a pohrát si s umíštěním.
Modros
Příspěvky: 1652
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

2. 4. 2021, 5:52

Mrosconi píše: 2. 4. 2021, 3:59 Ciao, jsem tu zase a budu trochu dotěrný a otravný:)

Pokoušel jsem něco málo nastudovat o modální analýze a tak snad jsem to alespoň částečně pochopil abych mohl udělat přibližný model chování mého stroje v porovnání s tím slavným Haasem DM-1. První frekvence mi vychází při 127,9Hz, kdy se sloup snaží napodobovat metronom. Pak při 167,4Hz a pak až za hranicí 500Hz, což mi snad nebude tolik vadit. Haas při stejné maodální analyze, vykazoval první frekvenci při 62,6Hz, další při 63,3Hz a pak hoooodně kolem 200Hz. Tak nevím, mám to lepší, nebo horší?
nechceš mě pujčit trochu tvého času který věnuješ temto duležitým věcem? já bych ho využil na méně duležité věci...třeba na práci...děkuju :D jinak k té simulaci...jasně že to máš lepší...vždyt si tomu věnoval čas a své dovednosti....můžeš klidně spát.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Dawe
Příspěvky: 2510
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

2. 4. 2021, 5:56

Josef> na minule strance jsem mu o experimentalnich metodach uz psal... razovym kladivkem by si udelal obrazek celkem rychle, ale da to trochu prace...a prece sw kresli hned krasne barevne obrazky i videa s tvarem kmitu... :)
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2021, 8:40

Nic jiného jsem od Vás, drazí kolegové, nečekal. Této simulaci předchází i jiné zkoušky, takže jste na velkém omylu. Mimochodem, software se celkem slušně trefil. A dělá ty hezké barevné obrázky...
Dawe
Příspěvky: 2510
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

3. 4. 2021, 10:46

Kdyz sem bez dalsiho napises jen to, zes to odsimuloval tak ta reakce fakt neni nepredpokladatelna.
Jakou strategii jsi identifikoval vlatnosti kontaktu a jak sis poradil s tim utlumove anisotropnim betonem (o kterem jsi psal driv)?
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“