mereni pomoci dutinomeru

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

1. 9. 2021, 6:48

Kámoš staví motor na Harleye. Všechno kupuje originál a už má pohromadě kliku, kartery a převodovku. Zatím je tam za "pouhých" 55 000.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

1. 9. 2021, 8:38

Nestavim zadny special f1 motor :D tak co řešíš kraviny :D . Staci si spocitat cenu dilu a potom budes vedet kolik takovy motor vyjde. :D už dost let dělám veterány,takže mě tisícema neoslníš :D Ani zadny pisty z psonska (jak rikas) jsem nekupoval . :D Ne?Proč teda píšeš AFTERMARKET :D Vybrus delal clovek , ktery se tim zivi cca 40 let. Ja nezpochybnuji (ani bych si to nedovolil) jeho praci a z toho duvodu se snazim zjistit, jak presne postupovat, :D tak proč se ho nezeptáš rovnou??? :D aby to moje mereni bylo vypovidajici. :D nebude,nemáš na to.Ani soft ani hard.. :D
Nikde jsem nepsal, ze chci vse zadarmo nebo za max dvě piva. Napsal jsem pouze , ze na koupi nove sady Johansonek momentalne nemam, protoze se resi jine veci okolo a primarn jsem chtel zjistit informace k mereni a kalibraci , protoze nemam nikoho v okoli (a zajima mně to), kdo by mi to vysvetlil nebo ukazal, tak se snazim nektere veci naucit z videi ci internetu. :D jo trubka,tam jsou věci :D


Tak co řešíš..já sice vím,že dneska se nedá nikomu věřit,ale ty se hrabeš v kravinách.Stejně ten motor doma neposkládáš,tak to nech motorářovi,ten má větší hlavu..
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

1. 9. 2021, 10:30

asi před rokem jsme dělali hlavu Honda (?), mj. větší sedla pro nějaké supr dupr značkové závodní ventily od nějaké slavné renomované firmy z USA co vyrábí závodní díly
dříky ventilů (pr. 6mm) byly na délce 60 mm o stovku do kužele
povrch jak když to obrousím o schody
nějak soudruzi neměli den
anebo jako kvalifikační předpoklad brusiče nebylo umění brousit ale ....Jak to politicky korektně nazvat?
podobně jako u Boeingu...
i mistr tesař se snadno utne
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

1. 9. 2021, 12:06

Tomu nerozumíš, to bylo odlehčení kvůli roztahování materiálu. A ten povrch,to bylo specielně opracované,aby si ventil sám propiloval vodítko:-))
A jseš si jistej,že ty ventilky pocházely opravdu od usáků? Nebyla to přebalená vietev,nebo pšont?
Vono vobrousit ventil není žádná sranda( předpokládám,že to nebrali na kulato,ale na centrlesu), talíř ventilu dost rozhazuje geometrii-holt se to musí umět..
jergus.balaz
Příspěvky: 1537
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

1. 9. 2021, 3:35

david.1 píše: 1. 9. 2021, 12:06ten povrch,to bylo specielně opracované,aby si ventil sám propiloval vodítko:-))
Nie mýliš sa, to ide do špéci vodítok s drážkami, a celé to funguje proti otáčaniu ventilu. USA patent!
BalazKovo.sk
Tom_
Příspěvky: 52
Registrován: 3. 1. 2019, 6:15

1. 9. 2021, 5:48

Dnes jsem mel moznost nechat si u jednoho cloveka (za coz mu dekuji) zmerit mikrometr na johansonkach a mikrometr meri presne. Provedly se 3 mereni, 75,85 a 100mm a mikrometr nameril presne, za coz jsem rad.
Bylo mi doporuceno at se nesnazim merit veci na tisiciny, ale na setiny, ze je to prakticky nemozne a ze se to vlastne ani nedela v mem v pripade.
Bylo mi par veci vysvetleno, ukazano a byla mi nabidnuta moznost zmereni, kdyz budu potrebovat neco opet zmerit a taky mi byla nabidnuta pomoc s dalsima vecma, ktere resim/shanim.
Takze timto chci jeste jednou podekovat cloveku jmenem Tomáš (myslím, že je náhodou i zde členem) a i chci podekovat mistnim clenum za rady a doporuceni.
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

2. 9. 2021, 5:20

david.1 píše: 1. 9. 2021, 12:06 Tomu nerozumíš, to bylo odlehčení kvůli roztahování materiálu. A ten povrch,to bylo specielně opracované,aby si ventil sám propiloval vodítko:-))
A jseš si jistej,že ty ventilky pocházely opravdu od usáků? Nebyla to přebalená vietev,nebo pšont?
Vono vobrousit ventil není žádná sranda( předpokládám,že to nebrali na kulato,ale na centrlesu), talíř ventilu dost rozhazuje geometrii-holt se to musí umět..
Ty dříky se obvykle na centerlessu naopak brousí - protože v hrotech to je víc než problém.
Akorát se to musí umět a v kusovce (lépe maloseriově) je to mimořádně obtížné - než se mašina finálně doseřídí, tak se zabije spoustu kusů. To je mj. ten důvod, proč kdokoli, kdo má centerless a ví, která bije, nechce kusovky a maloserie dělat.
Protože výsledná geometrie u centerlessu je čistá alchymie, kdy perfektní finální geometrie se dá udělat pouze při správně vhodné geometrií (vzájemné poloze) podávacího kotouče, lišty a brousícího kotouče.
No a ty různé "tuningové dílce" - to je taky tak, že tu a tam je to spíš "tuzing názvem" :roll: - zvučné (husté) je akorát jméno obchodníka, co te někde buhvíkde v číně objednal. Když člověk pak vidí, co to je za paskvil, tak se až diví.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

4. 9. 2021, 7:50

Já netvrdím,že se dříky brousit na centrlesu nedají,ale myslím to tak,jak píšeš dál-totiž je to pro velké série,kde to stojí za čas promarněný nastavováním a zmařené kusy na odladění. Proto u mně vyhrává broušení na klasice-nikdo si nedá obrousit tisíc kusů,aby se to vyplatilo nastavovat na centrlesu
coviha
Příspěvky: 146
Registrován: 20. 9. 2014, 8:25

17. 9. 2021, 2:55

vždyt když ti děla ten výbrus tak ti ke každemu valci napiše rozměr nebos měl mit pisty a on to na ty mity napasuje a je to bez problemu nevim co tady řešiš
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

17. 9. 2021, 9:39

coviha píše: 17. 9. 2021, 2:55 vždyt když ti děla ten výbrus tak ti ke každemu valci napiše rozměr nebos měl mit pisty a on to na ty mity napasuje a je to bez problemu nevim co tady řešiš
Ty nechápeš,že on to potřebuje mít ultrapřesně změřený,jestli náhodou brusičovi neulítla setina-to by pak ten raketoplán nemohl vyslat na misi,víš?Že nemá potřebná měřidla,znalosti a asi ani prostor už je jasné.
On je prostě ajeto( =technice rozumí jen potud,kam došel v nastudovaný teorii.Praxi nikdy na živo nevděl.Předpokládám,že kdyby takhle zateoretizoval před brusičem,kopne ho do hlavy..)
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“