Veda kolem pilovani

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

21. 11. 2021, 10:12

Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1003
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

21. 11. 2021, 7:48

Na něco podobného jsem myslel ve vláknu t=19507:
Habešan píše: 3. 2. 2016, 8:34 Pokud má fréza při daných řezných podmínkách danou životnost, a mnozí ji pak ani nedávají nabrousit, tak by se podobným stylem dala vyjádřit životnost pilníku (existuje také chemické ostření).
Následně by se dalo spočítat jestli se pilníky určitého původu vyplatí svým poměrem cena/životnost.
Nabídněte mi, prosím, formy na PET lahve z limonádoven i pivovarů (i kovošrotu).
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

28. 11. 2021, 1:22

Habešan píše: 21. 11. 2021, 7:48 Na něco podobného jsem myslel ve vláknu t=19507:
Habešan píše: 3. 2. 2016, 8:34 Pokud má fréza při daných řezných podmínkách danou životnost, a mnozí ji pak ani nedávají nabrousit, tak by se podobným stylem dala vyjádřit životnost pilníku (existuje také chemické ostření).
Následně by se dalo spočítat jestli se pilníky určitého původu vyplatí svým poměrem cena/životnost.
Mám nějakou literaturu o pilníkování,jak se pilníky robí,v čem jsou lepší ručně sekané a v čem zase vedou pilníky strojně vyráběné. Ostření je blbost, běžně se uvádí,že se ostří vyčištěný,odmaštěný pilník odleptáváním povrchu v kyselině. Měl jsem pár pilníků a chuť to vyzkoušet. Ale nikdy nic nedopadlo tak,aby stálo za to se s tím zabývat. V těch knížkách bylo taky psáno,že starý pilník se dá smysluplně opravit jen tak,že se vyžíhá,vyrovná,přebrousí na plocho a znovu vyseká a zakalí.. To asi dneska nikdo dělat nebude..
Spíš jsou tam takové zajímavosti,jak se správně piluje,tzn, na každý materiál pilník,který sse nepoužívá na nic jiného, popř. začne svou kariéru na měkkých věcech a jak stárne tupí se,používá se postupně na tvrdší a tvrdší materiály.
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“