ochrana povrchu-pájení

Technologicke postupy a měřidla v dílně
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

3. 9. 2022, 7:06

QNX píše: 3. 9. 2022, 6:59 Používám suspenzi ...
To znie výborne. Máš nejaký zdroj na to jemne mleté aktívne uhlie, alebo drvíš Carbosorb z lekárne? Kedysi bolo to práškové uhlie dostať v lekárni, ale to už je dávno.
Každopádne asi by sa dal rovnako dobre použiť prášok z dreveného uhlia.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

3. 9. 2022, 8:25

jo jo,lékárna jako zdroj chemie....:-D Dík za tipy kluci,mám co zkoušet....

Ještě se zeptám-ať nezakládám nové vlákno- nevíte kde sehnat kalitelný ocelový plech 1,2 mm?
Stačily by kusy tak 60x60 mm....
Ale ne abych to musel předtím žíhat....
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

3. 9. 2022, 9:19

Prodává se ochranná pasta
https://eshop.chemweld.cz/teplostop-pas ... o-4000--c/
Zatím jsem nezkoušel
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

4. 9. 2022, 4:22

Aktivni uhli - kazda akvaristika - otazka je, co cena...
https://petdiscont.cz/akvaristika-filtr ... tivni-uhli
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

4. 9. 2022, 5:09

zverodoktor: Mám pytel jemně mletého aktivního uhlí, tak používám to. Mleté dřevěné uhlí by posloužilo stejně, nebo vykuchat nějaký uhlíkový filtr a vzít aktivní uhlí z něj. Drtit tablety z lékárny, to je moc drahé řešení.
karelsklo: jestli ti stačí menší množství, tak třeba tady: https://www.nozirske-oceli.cz/nozirske-oceli
ale budou to spíš jen tloušťky po celých milimetrech.
Mílap
Příspěvky: 351
Registrován: 12. 4. 2016, 9:20

5. 9. 2022, 12:57

Pěkný den,
na ochranu místa pájení používám FELDER, Flussmittel fúr Silberlote Cu-Ro sil, je to pasta vodou ředitelná. Před pár lety mi to poradili v nějakých svářecích potřebách. Pájím kyslíko-vodíkovým plamenem, stříbrnou obalenou pájkou, převážně nerezové díly. Jde hlavně o ochranu nejbližšího okolí při ohřevu, vlastní spoj ochrání tavidlo z obalu. Hned za tepla hodit do studené vody, a pak v horké vodě vykartáčovat.
Mimochodem, už nějakou dobu je na Bazoši inzerát na obalenou 40% stříbrnou pájku pr. 1,5 za 60,-/ks.(Inzerát č. 155356288) Je to v Tuchlovicích (ne v k. Žehrovicích jak plyne ze směrov.č.) Pár tyček jsem si vzal, když jsem jel okolo. Ještě jich pánovi pěkný svazek zbyl.
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

5. 9. 2022, 8:57

Keď to uhlie vo filtroch je obvykle v granuliach, tiež to bude treba drviť. Tie tablety z lekárne sa vo vode rozpadnú samé. Každopádne som cez google našiel kopu kadejakého práškového aktívneho uhlia v obchodoch zo zdravou výživou. Na druhej strane, keď grilujem tak na dne vreca beztak zostane hromada toho prachu. A čím lacnejšie uhlie na grilovanie kúpite, tým je ho tam viac :lol: .
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

5. 9. 2022, 10:32

zverodoktor píše: 5. 9. 2022, 8:57 ... Na druhej strane, keď grilujem tak na dne vreca beztak zostane hromada toho prachu. A čím lacnejšie uhlie na grilovanie kúpite, tým je ho tam viac :lol: ...
Ale grilovaci uhli je drevene, nikoliv aktivni (tj. primarne adsorpcni) uhli ... :)
Verim, ze to je vtip, jinak plati, ze termit jako termit :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

6. 9. 2022, 10:21

lapa píše: 5. 9. 2022, 10:32
zverodoktor píše: 5. 9. 2022, 8:57 ... Na druhej strane, keď grilujem tak na dne vreca beztak zostane hromada toho prachu. A čím lacnejšie uhlie na grilovanie kúpite, tým je ho tam viac :lol: ...
Ale grilovaci uhli je drevene, nikoliv aktivni (tj. primarne adsorpcni) uhli ... :)
Verim, ze to je vtip, jinak plati, ze termit jako termit :lol:
Ale ovšem že to nieje to isté ( ani nikde nepíšem, že by malo byť uhlie na grilovanie aktívne) . Ale pre daný účel ochrany, nieje nijak nevyhnutné aby bolo uhlie aktívne, stačí aby to bol dosť jemný prášok.
Ako píšeš, termit jak termit :-)
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

6. 9. 2022, 6:28

lapa: Není to vtip, je to skutečně celkem jedno. Prostě jakýkoliv jemně práškový uhlík, takže aktivní uhlí, dřevěné uhlí, grafit, koks ........... a když na to přijde, tak by to klidně mohlo být i něco úplně jiného, jako třeba mouka, cukr, hovno atd. které po zahřátí ten uhlík vytvoří (nezkoušel jsem, chce to ověřit, ale bude to víc smrdět ).
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

9. 9. 2022, 6:42

QNX píše: 6. 9. 2022, 6:28 lapa: Není to vtip, je to skutečně celkem jedno. Prostě jakýkoliv jemně práškový uhlík, takže aktivní uhlí, dřevěné uhlí, grafit, koks ........... a když na to přijde, tak by to klidně mohlo být i něco úplně jiného, jako třeba mouka, cukr, hovno atd. které po zahřátí ten uhlík vytvoří (nezkoušel jsem, chce to ověřit, ale bude to víc smrdět ).
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“