vakum - zdroj vakua na upnutie obrobku

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2008, 9:14

no na to vakkum pomoci stlaceneho vzduchu staci trosku matematiky a teorie a za 100vku v materialu to vytocis na soustruhu ale bude to asi i na vic pokusu
hledal bych na internetu nejakej vykres s trochou stesti najdes

celkem casto jsem videl vodni vyvevy
tj. ten samej princip ale hnano vodou
tam to bylo vyfouknute ze skla
takze presnost + - milimetry
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Pupak
Příspěvky: 1457
Registrován: 28. 8. 2006, 8:12
Kontaktovat uživatele:

12. 1. 2008, 10:11

Pred lety jsem u znameho videl kompresurek na dofukovani pneumatik se kterym si nafukoval lehatko.Jen tak z blbosti jsem dal prst na tu vstupni trubicku,abych ho trosku poskadlil.Byl jsem prekvapen,jakej mi to udelalo krvavej flek za par vterin.Nevim,jakej podtlak to udelalo,ale mel jsem docela problem ten prst vubec odtrhnout.Mozna by to bylo pouzitelny jako mala vyveva.
prichy
Příspěvky: 767
Registrován: 29. 7. 2006, 11:05
Bydliště: Sokolov

13. 1. 2008, 6:41

pupak: neco takoveho by bylo (treba pro "moje" ucely) prave super, v byte neni moc mista
Prichy
Uživatelský avatar
audina
Příspěvky: 158
Registrován: 23. 12. 2007, 8:32
Bydliště: Kosice

13. 1. 2008, 8:50

Pred takymi 20 rokmi som potreboval urobit formu na model lietadla z laminatu, nakolko som mal svoj kompresor z chladnicky u kamarata pouzil som na vysatie vzduchu z formy piestovy kompresor , no a to bola jeho zkaza po kratkej dobe vnom zahrcalo .Ked som ho rozobral tak som prisiel nato ze vzduch nasava cez ventily zlozene z pruziniek a plieskov dosadajucich na zabrusene sedla ,vzduch moze ist len jednym smerom a to do vzdusnika ,tlak vzduchu zo vzdusnika zaroven pomaha pritlacat pliesky na sedla .Nakolko v zdusniku nebol ziaden vzduch kompresor nemal co poriadne nasat pliesky namiesto toho aby boli pritisnute na sedle sa akoby vznasali a zacali vytlkat sacie a vytlacne potrubie az ho rozbili.
Uživatelský avatar
Příspěvky: 341
Registrován: 17. 1. 2008, 6:48
Bydliště: Prostějov

20. 1. 2008, 7:56

muzete nekdo prosim poslat fotku jak vypada ten vakuove uchyt ja vim ze jedna fotka je na treti strane ale kdyby byli este nejaky fotky
jo a neslo by to vakum restit tym stylem ze by se na tu odsavaci hadicku pridal pist a ty prostory kde je vzduch by se zaplnili olejem
no a jak pist natahnete tak tam je temer 100% vakuum
jasne ze by to muselo dokonale tesnit ale to spravi kapka oleja a problem je vyresene nebo si to aspon myslim
jo a u vakuovech uchytu asi nende frezovat skrz co
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 1. 2008, 10:02

Já píše:jo a u vakuovech uchytu asi nende frezovat skrz co
Klidne skrz, to neni zvlastni problem. Musi se na to samozrejme udelat specialni pripravek kde kolem toho mista kde budes vrtat nebo frezovat skrz je zase strceny o-krouzek.

S tim pistem to nevidim jako moc realne. Da se to vyzkouset s dvacitkou injekcni strikackou, ani neni treba nic plnit olejem, kdyz bude prostor pod obrobkem dost maly tak uplne v pohode udelas podtlak 1/2 atmosfery, i min. Ale myslim, ze moc dlouho nevydrzi, preci jenom ten slepovany o-krouzek bude malicko podchazet, ten podtlak neni natolik velky aby si dokonale sednul.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Příspěvky: 341
Registrován: 17. 1. 2008, 6:48
Bydliště: Prostějov

21. 1. 2008, 7:53

ten olej tam je dobre jenom do tech hadicek on nevitece a diky nemu se udala podstatne vetsi podtlak a ten o-krouzek se da sehnat v kuse ne ?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2008, 10:14

Já píše:ten olej tam je dobre jenom do tech hadicek on nevitece a diky nemu se udala podstatne vetsi podtlak a ten o-krouzek se da sehnat v kuse ne ?
To je jen moje představa, třeba to bude fungovat. Nejlepší je to vyzkoušet.

Kroužek se dá samozřejmě sehnat v kuse, i pro dost velký průměr, ale jezdit ho pokaždé někam kupovat je trochu na dlouhé lokte, to už si ho radši slepím a použiju normální vývěvu.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Gulliver
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 5. 2007, 12:51

21. 1. 2008, 12:51

Zde je jiný způsob vakuového upínání
Přílohy
Vacuum-upinani.avi
(1.35 MiB) Staženo 631 x
Uživatelský avatar
Příspěvky: 341
Registrován: 17. 1. 2008, 6:48
Bydliště: Prostějov

21. 1. 2008, 6:13

tak to je parada ale neda se v tymto pripade frezovat skrz ani se nedaji objet okraje az dule
ja nevim mozna na to mate nejake trik ale podle me je to dobry na gravirovani a par dalsich veci ale vetsinu dilu co delam bych na to asi neprichytil
ale jinak jako napad a provedeni fakt parada
Fero Cabadaj
Příspěvky: 112
Registrován: 10. 4. 2007, 6:33
Bydliště: Žabokreky nad Nitrou
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2008, 6:22

idem coskoro robiť s mdf - ky tak s odpadu mam naplanovaný presne tento typ stola uz som to spominal. pre mna je to to pravé orechové. na strankach shopbotu pouzivaju tento typ stola dost často a odsavaju vzduch pomocou priemyselných vysavačov. výhoda je v tom že si možete upravovať veľkosť a tvar upnutia
RCR
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 7. 2007, 2:16
Bydliště: Lázně Bohdaneč

31. 1. 2008, 9:58

Pupak píše:Vymyslel jsem jednoduchy zroj vakua. Staci delsi hadicka,ktera se vystrci nad stratosferu a muze se farat.Je to tiche a nespotrebovava to zadnou energii.
Odpověď na vakuovy generator z trubičky vytažené nad stratosferu

Tak to by určitě nefungovalo. Ledaže by v trubičce byl nějaký antigravitační generátor. Pascaluv zákon o spojených nádobách by taky něco mohl napovědět. ;-))
A není to z hlavy mé,ale daleko moudřejší.
Smysl pro humor mám!
RCR
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2008, 10:14

no samozrejme ze by to nefungovalo
predpokladam ze to byl vtip
doufam ze tomu nikdo neuveril
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2008, 10:22

robokop píše:no samozrejme ze by to nefungovalo
predpokladam ze to byl vtip
doufam ze tomu nikdo neuveril
To není vtip, to funguje. Stačí tu trubičku předem naplnit vodíkem nebo aspoň heliem :-) Jednoduché a nesmírně levné...
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
dslav
Příspěvky: 208
Registrován: 18. 12. 2006, 4:07
Bydliště: Hošťálková - Vsetín
Kontaktovat uživatele:

1. 2. 2008, 7:18

Kdyby to fungovalo tak je to pro lidstvo velmi nebezpečné zeřízení. Když tu hadičku nepozorná obsluha zapomeve před odchodem na kutě ucpat tak to ro rána odsaje polovinu atmosféry do mezihvězdného prostoru.

Asi tisíckrát :lol:
1. Kde nestačí síla použij rozum.
2. Kde nestačí rozum použij sílu.

Dušan Slavětínský

http://www.valachnet.cz/~slavetinskyd/MegaCNC" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.valachnet.cz/~slavetinskyd/RcMix" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“