Digitální posuvka

Technologicke postupy a měřidla v dílně
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

6. 10. 2012, 8:23

Ahoj!
Chtěl bych se zeptat,zda tady někdo používáte (jako,že někdo jistě) digitální posuvky 150mm,které se pohybují v ceně 500-1000Kč.
Jestli to není nějaký šrot, jestli jsou spolehlivé a dosahují i po půl roce používání přesnosti cca 0.05mm(hlavně na špičkách,co se měří díry) a životnost.Tím "používáte",myslím pravidelně každý den,ne jednou,dvakrát týdně.... Eventuelně jaké konkrétně.
Nebo je to tak,že cena odpovídá kvalitě Číny ???? Čím více odpovědí a poznatků tím lépe.
Díky Martin
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 10. 2012, 10:32

ono je to hlavně o přístupu k ní.. mám dvě 200ky od sometu jedna se permanentně válí někde ve šponách a emulzi, druhá je čistá na finální výrobky co se týká přesnosti po X letech provozu tak je to stejné, problém je s tou co se válí v emulzi že ten snímací proužek je nějakej divnej a občas prostě ujede uplně mimo.. nicméně to se snadno odhalí když má výrobek třeba 50mm a ukazuje to najednou 130.. nikdy to neujede jen o malinkej kousek vždy tak o půlku rozsahu.. nicméně pokud o něco jde tak stejně měřím mikrometrem, který teda ve šponách neválím...ale do 5ti stovek se podle mě dostaneš i s čínou.. nicméně já si radši připlatím.. ono zrovna tohle není tak drahý aby se ta "kvalita" nevyplatila..problém je spíš s těma vnitřníma dírama tam si tou posuvkou a trochou optimismu naměříš co potřebuješ :) chystám se koupit nějaký třídotekový mikrometry jenže jsem ještě nevyhrál sportku :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

6. 10. 2012, 12:08

Já mám jednu ultra levnou no-name z Lídlu už asi 5 let a pořád funguje. Nedávno jsem s ní je tak cvičně přeměřil pár johansonek a pořád ok. Pak mám pár dražších a tam to není tak jednoznačné. Sylvac mi funguje už tak deset let a pořád na setinu. A pak mám Mitutoyo a ta po roce na dílně proměřuje o tři stovky (rovnoběžnost ploch, ošoupal se tam takový bronzový bazmek, podle mě ne moc dobře zkonstruovaný), to nedělá ani ta z Lídlu.
Aleš Procháska
Martas
Příspěvky: 80
Registrován: 18. 7. 2011, 6:29

6. 10. 2012, 5:26

No právě firma kupuje Mitutoyo(4000Kč za ks!!!??? :oops: ),také proměřuje cca 3 stovky,takže s tím člověk už počítá,voda se na ní také dostane,ne že by na ní tekla,ale stačí kapka a už ukazuje nesmysli,takže se to dá poznat,utřít a vše je OK.
Ale ta cena,zvláště pokud se nakupuje 3-5 kousků.Ono 20000Kč nebo 5000Kč(nebo i méně) je přeci jenom znát....
Právě proto jsem psal odchylku cca 0,05,protože pokud to potřebuji měřit přesně,tak stejně použiji mikrometr nebo dutinoměr.Předpoklad je,že se s ní zachází slušně,dlouhodobý pobyt mezi šponama asi nedělají žádné posuvce dobře.
Šlo mi o to,že i pokud s ní slušně zacházím,tak aby přesto neskončila po měsíci používání opravdu mezi šponama a to úmyslně...
Díky za poznatky.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7201
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

6. 10. 2012, 5:46

neskončí, máme jich v provozu cca 10 a samá čína, 2 stovkam stejně věřit nemůžeš, od toho je mikrometr
buď to ukazuje +- ty 0,02 nebo úplnej nesmysl, stačí vyčistit, př. novou baterku a jede dál
neboj se toho
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
cagiva
Příspěvky: 38
Registrován: 25. 5. 2009, 10:09

12. 1. 2013, 2:09

Kupil som digitalne posuvne, daka cina Extol, ale je pevne bez vole. Horsie je, ze az doma som zistil ze je zmagnetizovane. Da sa to nejak odmagnetizovat? Sak to sa mi na to nalepia hned vsetky spony :evil:
Sieg C4 (Bernardo 450 Profi)
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

12. 1. 2013, 3:23

Máš trafopájku?
Pokud ano, tak hroty protáhni očkem zapnuté trafopájky. Střídavé magnetické pole vzniklé v závitu očka ti to bezpečně odmagnetuje.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
cagiva
Příspěvky: 38
Registrován: 25. 5. 2009, 10:09

12. 1. 2013, 4:05

Mam. Dobry napad, na srobovaky to funguje. Elektronike to neublizi?
Sieg C4 (Bernardo 450 Profi)
cagiva
Příspěvky: 38
Registrován: 25. 5. 2009, 10:09

20. 1. 2013, 8:35

tak som to skusil odmagnetizovat medzi hrotmi ako poradil Mad_BOXs. Pohyblivy hrot (spodny ktoreho sucastou je aj displey) sa podarilo odmagnetizovat uplne ale ten horny nie. Horny stale pritahuje spony ale zhruba o polovicu menej. Aj po viacerych opakovaniach medzi hrotmi vysledok rovnaky.
Sieg C4 (Bernardo 450 Profi)
marikano
Příspěvky: 107
Registrován: 21. 11. 2012, 2:09

20. 1. 2013, 9:36

Používám taky jakýkoli čínský šunt :-) na mření šuplerou dostačující stejně jako klasickou stejnak zaleží na citu při stisku šuplery pět stovek znamená jen malinký tlak víc nebo méně takovou přesnost bych u šuplery vůbec nezkoumal. Na stovky je lepší používat mikrometr tomu nějaká šuplera nemůže konkurovat.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

20. 1. 2013, 10:14

Tak pak už jedině namotat cívku z drátu (několik set až tisíc závitů, na soustruhu je to hračka, jen bacha na prsty) do které se ta šuplera vejde. Připojit na síť (musí být spočítáno tak, aby vydržela aspoň deset vteřin než začne hořet :-) ), strčit do ní šupleru a vytáhnout jí a odnést do vzdálenosti pár metrů, pak cívku vypnout.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Hades
Příspěvky: 1206
Registrován: 11. 10. 2012, 10:59
Bydliště: Praha; Mimoň

20. 1. 2013, 11:22

ale houby cívku...
stačí tak dva závity drátu do pistolovky, aby tím ta šuplera prošla.
Sám takhle používám starou 100W pistoli (ještě poctivá výroba ČSSR...), která už nemá ani ten kryt. Místo pájecího očka mám měděný drát průžezu 2,5mm, dva závity zhruba 3cm na průměru (pozor, nechat mezeru mezi závity). Na přívodu tlačítko na 230V, na které se dá opatrně šlápnou (tím to ovládám, tedy obě ruce volné).
Odmagnetovává to naprosto v pohodě
cagiva
Příspěvky: 38
Registrován: 25. 5. 2009, 10:09

21. 1. 2013, 4:51

To mam ako cele posuvne pretiahnut cez tie oka? A neposkodi to elektroniku posuvky?
Sieg C4 (Bernardo 450 Profi)
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

21. 1. 2013, 7:04

Pájka je na odmagnetování dobrá, já jsem jeden čas používal cívku ze stykače s částí jádra (samozřejmě čas sepnutí jen několik sekund) - taky to fungovalo.Ale pájka je bezpečnější :D .S tou elektronikou nevím-to se musí prubnout - udělej si větší očko,aby šuplera prošla, eletroniku šoupni až na konec a protáhni měřící hrot očkem a uvidíš.
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
Kutil jd
Příspěvky: 79
Registrován: 9. 6. 2009, 12:41

2. 2. 2013, 8:02

vnořím se do debaty. našetřil jsem "nějakou korunu", no asi 4500 , a zakoupil MAHR 16 EWR IP 67. Zatím ji testuji, ale měření přes různé kalibry (snad až do 120 mm) přesně na stovku. když k sobě stlačím měřící plochy tak proti světlu není žádný průsvit. nevsugeroval jsem si to ! zkoušelo to i další lidé mimo obor.
Odpovědět

Zpět na „Technologie a měření“