Strongbelt katalog

řemenové převody a pohony linearizace pohybu pomocí řemenu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 1. 2014, 8:44

Ahoj,

nemáte někdo? Koukám na jejich web a nevidim. Mám klínovej řemen 870 Ld / 8x850 Li a potřeboval bych vědět minimální průměr řemenice.
IMG_7692_remen_8x850.jpg
Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 1. 2014, 8:57

Koukám na katalog Tyma, značení a výrobce úplně nesedí, ale vidim tam na straně 14 "Klínové řemeny klasické 5, Y/6 a 8" a u 8mm variantu Lw 870 / Li 850, to bude asi podobný? Min. průměr řemenice 40 mm. Myslíte, že bych mohl jít trochu pod, pokud to neni pro 24/7 provoz?

EDIT: Teď tam u tý varianty vidim poznámku "Řemeny s vnitřním ozubením", tak to ten můj nemá (jestli je to to, co si myslim :))
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 1. 2014, 9:35

pokud je pro klínovej řemen s drážkama uvedená minimální řemenice 40 tak pro klasickej klíňák bude vyšší, pokud chceš menší průměry použij řemeny na to dělané nebo co tě k tomu vede? ono když to moc ohneš tak půjde rychle do hajzlu.. ale klidně to v tvém provozu může fungovat roky..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 1. 2014, 9:39

jinak v tabulkách je uvedenej minimální průměr pro řemen šířky 8,5mm 71mm a nedoporučovanej minimální rozměr v krajních situacích je 63mm
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 1. 2014, 9:49

zajímavý je ,že někdo to značí jako 8mm někdo jako 9mm a v tabulkách je 8,5 (výpočtová šířka řemenu) a někdo značí šířku tu nejširší třeba Rubena 10x6 to jen aby jsi se nedivil že to třeba někdy nesedí.. taky jsem si kdysi koupil řemeny od jiného výrobce se stejnejma číslama a bylo to uplně něco jiného..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

3. 1. 2014, 10:12

s průměrem řemenice si pro občasné použití nedělej hlavu, i kdyby tak ten řemínek stojí pár korun
ty doporučené minimální průměry jsou pro výpočtové životnosti v tisících a desetitisících hodin
nechci tě podceňovat, ale to na mazlíkovi nenajedeš :D
na čínské stojanovce mám na 10ku řemen řemenici o pr. tak 30mm
pro malé pr. řemenic se dělá řemenice o trochu (o1-2st, jestli si to dobře pamatuju) rozevřenější než těch std., 17st. řemínek na vnitřním obvodu více nabyde
spíš bude problém s úhlem opásání a s prokluzováním
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 1. 2014, 10:22

RaS píše:pokud chceš menší průměry použij řemeny na to dělané..
No já se o to právě pokusil - když jsem tento řemen kupoval (a nebyla to asi ta úplně nejlevnejší sorta, nějakých 230 nebo tak podobně), říkal jsem pánovi, že bych rád na co nejmenší průměr řemenice. Pán koukal do nějakách papírových tabulek a u tohoto vykoukal jako mezní (možná už tu krajní) kolem 35mm. Jenže pokud ho jen tak v prstech ohybám, tak mi přijde, že se tak malýmu průměru už docela brání, proto jsem právě chtěl kouknout do katalogu. Asi nějaký nedorozumění :(
testone píše:s průměrem řemenice si pro občasné použití nedělej hlavu, i kdyby tak ten řemínek stojí pár korun
ty doporučené minimální průměry jsou pro výpočtové životnosti v tisících a desetitisících hodin
nechci tě podceňovat, ale to na mazlíkovi nenajedeš :D
No vida, v toto jsem trochu doufal :) řemeničku budu "točit" (z aluminia), tak by se mohl pokusit o nějakou geometrickou kompenzaci..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 1. 2014, 10:41

a proč jsi šel do klíňáku, ten drážkovanej klíňák má ty hodnoty o polovinu lepší..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 1. 2014, 10:54

RaS píše:a proč jsi šel do klíňáku, ten drážkovanej klíňák má ty hodnoty o polovinu lepší..
Víc faktorů dohromady. Pán ho v tomto rozměru zrovna neměl a já už nějakej řemen potřeboval, 35mm neznělo tak špatně a já ani neměl moc představu, jakej převod budu potřeboval, bylo to ve fázi prvních pokusů (ne, že bych teď byl extra dál, ale přecijen malinko.. možná.. :))
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 4. 1. 2014, 11:26, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 1. 2014, 11:17

no pokud ho měl pán za 230kč tak se nedivím že ho měl :D normální řemen téhle velikosti v shopu kde občas kupuju stojí 69,-
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

4. 1. 2014, 11:25

A kde to je, jestli se můžu zeptat? Ty zubatý stojej podobně?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

1. 3. 2014, 10:20

Thomeeque píše:A kde to je, jestli se můžu zeptat? Ty zubatý stojej podobně?
Třeba tady: http://www.agrozetshop.cz/klinovy-remen ... 17-c-1712/" onclick="window.open(this.href);return false;
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

2. 3. 2014, 1:23

Tak to je opravdu pěkná cena, díky za tip!
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „řemenové převody a pohony“