Ozubený řemen a řemenice ? - První konstrukce

řemenové převody a pohony linearizace pohybu pomocí řemenu
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

10. 11. 2018, 5:11

A nejlépe se to pozná, když se sundá to kolo na řetěz. :D :D :D
Krása pomíjí, blbost je věčná
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

10. 11. 2018, 5:18

prochaska píše: 10. 11. 2018, 8:05 Moc se v tom pitváš :-)
Tys nesledoval kauzu výběru motoru? ;-)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

10. 11. 2018, 5:43

Mex píše: 10. 11. 2018, 5:18 Tys nesledoval kauzu výběru motoru? ;-)
Nějak jsem to asi propásl :-)
Aleš Procháska
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

10. 11. 2018, 6:04

Vidis ja uz nic nepisem, pisatel si aj tak spravi po svojom.
A uz len cakam epicky koniec, vola v lozoska vretena, chvenie a vydrete loze... Pssst to uz prezradzam koniec, nekonecneho pribehu o 3 vlaknach.
Zbýňa
Příspěvky: 1915
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

10. 11. 2018, 7:39

Ano, řemenice byla zcela jistě jištěna perem.
Uživatelský avatar
Wema
Příspěvky: 89
Registrován: 16. 9. 2018, 12:06

13. 11. 2018, 8:32

Díky Zbýňo ... nevíš jakou funkci plnil "červík" M8 který je vidět na řemenici ? Myslíš, že pouze tento šroub zajišťoval řemenici proti stranovému pohybu?

For pár neúnavných rýpalů, kteří toho zase tak moc nepředvedli: Já se divím, že sem ještě píšete, když Vás to tak štve (nebo možná si potřebujete navzájem trochu poštelovat ego na nějakém chudákovi mého formátu) ... nerad bych Vám přidělával další vrásky na čele ... mimochodem .... kauza motoru dopadla tak, že po mnoha, mnoha, mnoha příspěvcích, které byly převážně kritické, silně arogantní, bez smysluplné rady a většinou totálně mimo mísu ... a možná jen někteří si na znalce hráli, narozdíl ode mě který jsem si to uměl přiznat hned na začátku ..... jsme stejně nakonec skončili u motoru, který jsem na začátku (možná hned v prvním příspěvku tady na fóru) navrhoval a většina k němu byla kritických ... a ejhle ... ve finále (byť jsem se k tomu musel prakticky dopídit po svém) se ukázalo, že to až tak nesmyslné řešení není ... ale rozdíl je v tom, že ne se všemi se tu zametá jako s nováčky a názor vyslevěný dvěma lidmi nemusí mít evidentně stejnou váhu. Když tu stejnou věc vznese "vážený člen fóra", tak jsou najednou ostatní hrdě za jeho názorem jako ovce ... tak se prosím veřejně neponižujte tím, že budete poukazovat na to, že mám rád většinu teorie podloženou fakty a ne jen slovy "prostě to tam dej a uvidíš" - tak vznikají nové vynálezy, ale ne vymyšlené věci .... zatím si myslím, že jsem proti radám zde na fóru zase tak moc z cesty nesešel ....

Borcům co jen hloupě neurážejí a umí poradit - a evidentně už sami něco postavili, těm smekám ! Všem teoretikům co si hrají na světácké všeználky a možná si spíše ladí svoje ego, než by opravdu seriozně poradili, těm doporučím nějaké zajímavější čtení než zájem o začátečnickou teorii, kterou borci mají v malíčku.
Díky Wema
Odpovědět

Zpět na „řemenové převody a pohony“