plochý řemen

řemenové převody a pohony linearizace pohybu pomocí řemenu
aumirek
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 2. 2011, 5:59
Bydliště: Ostravsko

13. 2. 2011, 6:48

Dobrý den našel jsem náhodou tohle forum a je super je tu spousta informaci.Ale ted muj problém mám starej belgickej soustruh neznámé značky což mne sice netrápí.Co mne ale trápí je plochej řemen potřebuji novej používám tam zatím jakejsi co jsem snýtoval ale je to na prd.Takže za prvé kde se vubec dá takovej řemen koupit a jakej materiál zvolit.Za druhé jestli mi ho tam udělaj rozebiratelnej mebo by lepší bylo nechat ho slepit v kuse.Což je zase problém sundat vřeteno i tu spodní řemenici.Přemýšlel jsem i nad klínáky ale to by bylo asi neproveditelné.Tot zatím vše a díky za případné rady.
fsr
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 11. 2009, 1:42
Bydliště: Přerov

15. 2. 2011, 2:44

http://www.reko-sro.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Nebo zajít do obchodu,kde prodávají klínové a jiné řemeny a nechat si ho objednat.Přihodí si k ceně 20-100% a je to.
Objednáš slepený - rozmontuješ půlku soustruhu (tu nejchoulostivější-vřeteno) a pravděpodobně i řadič u stupňové řemenice u motoru.
Objednáš neslepený - lepidlo ti k tomu dodají,ale je k tomu třeba lepička,tvrdí se to za tepla,tuším 120st.C a slisované.
Obojí má výhody i nevýhody,třeba si vybrat.
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

15. 2. 2011, 8:02

tiež by som v budúcnosti potreboval vymeniť remeň
viete mi z tej stránky doporučiť ktorý typ plochého remeňa
je vhodný na SV 18 R ?
aumirek
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 2. 2011, 5:59
Bydliště: Ostravsko

16. 2. 2011, 11:57

dík za rady bohužel v spec prodejně nevědí nic o těchto řemenech.A s tím slepeným máš pravdu rozebrat vřeteno i tu dolní řemenici a s tím lepením doma to asi také neni ono ale asi bych se pokusil tam dat jestli by to ale udělali ten rozebiratelnej spoj
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2011, 1:27

trosku pohledej
bylo o tom zde debatovano nejmin 3x
urcite najdes odkaz na firmu ktera se tim zabyva byla tu napsana
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Zbýňa
Příspěvky: 1916
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

16. 2. 2011, 4:16

Řemeny od Reko můžu doporučit. Nedávno jsem je pořídil na soustruh a vrtačku. Zatím ho sice provozuju jenom na soustruhu, ale spokojenost, akorát musí bejt docela napnutej jinak má snahu na malejch řemenicích prokluzovat.
aumirek
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 2. 2011, 5:59
Bydliště: Ostravsko

16. 2. 2011, 4:23

no já hledal bohužel to našlo jen tu jedinou firmu reko což není až tak velkej výběr a pokud by byla možnost upřednostnuji někde blíž a zajít tam osobně.Poněvadž i do toho dotazniku jako výkon a otáčky také třebas vzdálenost os nemám co uvést.
Zbýňa
Příspěvky: 1916
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

16. 2. 2011, 4:51

aumirek píše:no já hledal bohužel to našlo jen tu jedinou firmu reko což není až tak velkej výběr a pokud by byla možnost upřednostnuji někde blíž a zajít tam osobně.Poněvadž i do toho dotazniku jako výkon a otáčky také třebas vzdálenost os nemám co uvést.
Tak víš jakým motorem to budeš hnát, tim pádem víš výkon a dopočítáš otáčky. Osovou vzdálenost taky změříš. Bez těhle parametrů je jedno jestli s nima komunikuješ osobně nebo mejlem, protože nevědi jakou dát sílu a hlavně délku řemene.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

16. 2. 2011, 6:33

To se tu může psát dokola, když někoho sháním, tak alespoň zveřejním odkud jsem, aby případný dobrodinec mohl zareagovat, nebo doporučit někoho z blízka. Těžko by jsi zaplatil cestu např. ze Vsetína do Aše. A práce vyjde na pár korun. Když jsi partyzán, tak buď v utajení a nikdo ti nepomůže, protože neví kde.
aumirek
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 2. 2011, 5:59
Bydliště: Ostravsko

16. 2. 2011, 9:15

takže asi takhle bydliště uznávám a ihned napravím.Ten dobrák co mi radí že výkon a otáčky musím znát.No jelikož nemám křištálovou kouli a také žádný štítek na motoru tak mohu jen hádat osovou vzdálenost jelikož se tam nedostanu taktéž mohu změřit plus mínus 2 cm.Ale není snad problém změřit řemen ubrat možná tak 1 cm a nechat udělat ale pořád mám za to že lepší je osobně se domluvit
Ps a ted mne napadlo ta osová vzdálenost by bylo na pruser nebot ten řemen je odkláněn na 2 místech válečky at nedrhne takže vypočítat dle toho délku řemene by bylo scestné
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 2. 2011, 10:16

v jakem stavu je ten puvodni?

prerizni ten starej a posli jim ho

nebo posli typ soustruhu

zavolej tam oni ti reknou co potrebuji vedet
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aumirek
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 2. 2011, 5:59
Bydliště: Ostravsko

16. 2. 2011, 10:58

asi nějak tak to budu muset udělat prvni zavolat a domluvit se nějak ten typ soustruhu nevím jestli by jim pomohl.Budu asi muset nějak poměřit tu délku dobré je že to napináni má celkem velkej rozsah.Ten starej mi moc nepomuže puvodni tam byl rozebiratelnej ale nemám ho dostal jsem řemen nějakej spojil ho nýtkama za prvé to neni ono a za druhé měl bejt kratši.
Zbýňa
Příspěvky: 1916
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

17. 2. 2011, 4:13

aumirek píše:takže asi takhle bydliště uznávám a ihned napravím.Ten dobrák co mi radí že výkon a otáčky musím znát.No jelikož nemám křištálovou kouli a také žádný štítek na motoru tak mohu jen hádat osovou vzdálenost jelikož se tam nedostanu taktéž mohu změřit plus mínus 2 cm.Ale není snad problém změřit řemen ubrat možná tak 1 cm a nechat udělat ale pořád mám za to že lepší je osobně se domluvit
Ps a ted mne napadlo ta osová vzdálenost by bylo na pruser nebot ten řemen je odkláněn na 2 místech válečky at nedrhne takže vypočítat dle toho délku řemene by bylo scestné
Jsem ten dobrák, klidně mě můžeš oslovovat jménem :lol: Podáváš kusé informace, protože jsi původně nenapsal nic o uspořádání pohonu, způsobu napínání ani o absenci štítku na motoru, logicky jsem vycházel z nejběžnějších nebo mě známých sestavení. Třeba i fotka by hodně napověděla. V tomhle případě je tedy nejsnažší cesta odhad parametrů podle podobného stroje, případně mírné předimenzování. Délka se změří natažením provázku místo řemene a následným přeměřením délky provázku.

Musím dát firmě potřebné hodnoty, když od nich chci něco navrhnout (vypočítat), jinak neumožňuji firmě ručit za svoje výrobky.
Pouze předkládám svou zkušenost s Reko a parametry které po mě požadovali, jak s informacemi naložíš je samozřejmě na tobě.
aumirek
Příspěvky: 16
Registrován: 13. 2. 2011, 5:59
Bydliště: Ostravsko

17. 2. 2011, 4:23

tím dobrák jsem tě nechtěl nijak urazit spíše jsem chtěl naznačit že pokud by tam nějakej štítek byl tak bych ho určitě přečetl a podle ot motoru spočítal ot řemenice.Jinak ta osová vzdálenost je pro ně zbytečná z duvodu co jem psal ale jinak teda díky za snahu budu tam muset zavolat a domluvit se.Jelikož jak jsem psal mám neoriginální navíc volnej a snýtovaný rozhodl jem se ho rozebrat sešít jenom k sobě a pak zkracovat až bude dobrej následně změřit a nechat udělat tu délku.Ale ještě dotaz nedá se v domácích podmínkách udělat ten rozebiratelnej spoj případně kde sehnat ty spony a strojek
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

17. 2. 2011, 4:32

toho spojovani je cela rada zpusobu
vyber si takovej kterej bude pro tebe proveditelnej
napriklad s dobrym lepidlem na tyto ucely snadno slepis, ukosit to by taky nemel byt vetsi problem u nekoho na pasove brusce

onehda jsem spojoval plochy remen spoustou drobnych dratku patricneho tvaru (dle stolete predlohy)

ja bych se tu porad neptal na rady a proste to sel udelat :D
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „řemenové převody a pohony“