SV18RA Mazání nortonky

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

8. 10. 2018, 4:36

almac píše: 7. 10. 2018, 2:05
novic píše: 6. 10. 2018, 9:39 Rozhodil niekto komplet nortonku na sv 18 ra ?
ano
Prosim ta ako si vyhodil tie posledne hriadelky ?
Dakujem
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

8. 10. 2018, 8:31

Obrázek
Ufff konecne

Obrázek
Dnes som si na to vyrobil takyto stahovak aby som dokazal tu hriadelku stiahnut nezavislo z loziska teda lozisko - aj ozubene koleso za nim co blokovalo vrchnu hriadelku

Akurat mi v dielni klakol lis takze zajtra sa kuknem na neho prelisujem loziska vycistim to tam a zacnem skladat
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

8. 10. 2018, 8:33

gratuluju. Kdybys potřeboval nějaké náhradní díly, mám kromě asi 2 kol všechno ostatní z nortonky. A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

15. 10. 2018, 10:02

Obrázek
Obrázek
Obrázek
zacinam skladat konecne mam za sebou cistenie
brzdia ma este axialne loziska a nove segerky
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

20. 10. 2018, 9:26

Obrázek
A tu mame velku prestavku cakam na loziska z ciech ktore posle az v stredu a dalsie diely do nortony tak zajtra sa venujem cisteniu sustruhu uz sa tesim :lol:
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

7. 11. 2018, 9:09

Otazka pre tych co rozoberali a skladali nortonku na SV RA
nortonku som zlozit rychlosti idu ( konecne ) ale mam iny problem.
Doraz hviezdice ide od 4 k 4 namiesto od 1 do 10. V principe mi staci pootocit hriadelkou na ktorej je hviedzica nezavisle na vrchnom podavaci.
Takze ostala by tam zaradena 10rychlost a celu hriadelku aj s ciselnikom by som otocil na 10, ale pokial viem nezavisle na podavaci to neotocim.
To mi neostava nic ine len to rozoberat podavat o zub a skladat a cakat kedy to sadne ?
Dakujem
Tomas
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

8. 11. 2018, 6:49

zdá se mi, že kolo přiléhající ke stromečku je posunuté do strany=nikdy nepůjde přiblížit do záběru, brání tomu zuby vedlejšího kola. Nezapomněl jsi nějakou podložku, která určuje pozici kolíbky do stran? A.
SN 20, SM 16 B, FN 25
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

8. 11. 2018, 3:51

Nie nezabudol lebo vsetko som to mal poctivo poskatulkovane co kde bolo a nafotene. Hriadel na ktorom je pastorok ktory hybe s posuvacom do stran bude nespravne otocena teda pri montazi ked som daval podavac bola zle otocena a podavac nabehol na nespravny zub - funguje to ale je inak otocena hriadelka pre schemu. Asi to bez demontaze nepojde pretocit ... ochhh len ako naist spravnu poziciu ?
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

11. 11. 2018, 8:39

Nazdar tak mam to za sebou :
Moj problem bol to ako som predpokladal a pisal - zle som mal nastaveny podavac ked do pastorku vbehol ten valcek. Liek ako tomu predist je pred vlozenim valca do podavaca dat podavac uplne do prava zaistit ho na poslednu dierku ( lavu ) a potom vlozit valcek tym padom sa to zaaretuje na spravnej rychlosti, koli tejto chybe som musel zase vyhadzovat vsetky hriadelky aj zo zadnym loziskom aby som ich mohol povytiahnut a aj par veci z nortonky museli ist von aby som vedel vybrat valcek. Tu chybu pekne vidite podavac je uplne vpravo ale hriadelka hviezdice nieje na poslednej dierke.

Obrázek
Fialova farba - co vsetko muselo ist von pri oprave chyby
Modra farba - podavac
Zelena farba - valcek

Obrázek
Pri rozoberani si treba davat naozaj pozor vsetko fotit a odkladat systematicky veci ostala mi jedna segerka a nevedel som kam s nou :lol: Nakoniec a nastastie som to miesto nasiel

Obrázek
Zadne lozisko bohuzial som ho vznutra neodfotil ale tam moc roboty nieje len jedno naklapacie lozisko

Obrázek
Naplasil som sa ze ked sa da spravit chyba pri ukazovateli rychlosti - ci sa neda spravit aj pri ukazovateloch zavitovych posuvov a pomerov tak som nastavil 1.75 a nastastie ho aj narezalo. - chyba sa neda spravit, zrejme aj zato ze podavaca vidliciek su zaaretovane na hriadelke v dierke takze vas to nepusti ho dat inac, zaretovane su cervikom a ten musite mat pochopitelne pred sebou ked ho tam davate. A teda musite otocit schemou ( ta otoci hriadelku ) v ktorej su dierky do ktorych ide cervik z podavacou podavace tiez musia zapasovat do vidliciek aby sa trafili do dierky.

Obrázek
V manuale pisu len pol litra oleja do nortonky, nieje to ale malo ? Cerpadielko maze ide olej pekne ale obcas aj s bublinkami a spodny olejoznak je mrtvy myslim ze ten by mal ukazovat hladinu lebo donho nejde ani hadicka z cerpadla

Inac konecne to netecie sroby ktore su na spodu som zatesnil medenou podlozkou vymenil okruzky a na dekel nortony som si vystrihol z papieru tesnenie dotiahol momentakom a mam pokoj.
Pred tym mi ten olej vytiekol srobami pod hviezdicou.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

11. 11. 2018, 8:48

někdy je to patálie to s tou segerkou mě něco připomělo...když jsem složil suportovou převodovku tak mě zůstal jeden červík
M4 marně jsem špekuloval kde jsem ho zapoměl dát až potom po pořádném prohlédnutí onoho červa jsem zjistil že má závity uplně zanesené a tak bylo jasné že dlouho někde zašroubovaný nebyl a při rozebírání a čištění jsem ho dal do misky s ostatníma dílama ufff :)
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

11. 11. 2018, 8:56

to veru ano poznam take sustruh mam v garazi obcas tam robim aj ine veci a obcas sa tam nieco pripletie, pripadne tam nemusim byt ja ale oco kamarat brat... Mam par organizerov a tak to skatulkujem kazdu hriadelku zvlast plus ju nafotim.
Mne tato segerka ostala a spoliehal som sa ze je zo zadneho loziska kde koncia hriadele, pasovala tam ale ked som kukol do skatulky kde bolo rozobrate zadne lozisko ostal som prekvapeny segerka odtial bola tam :D Par segeriek som menil ktore neprezili montaz a tak som nevedel ci som ju vymenil ci nie nakoniec ze prezriem koniec kazdej hriadelky a podarilo sa vydychol som si
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3295
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

11. 11. 2018, 9:13

když to člověk nedělá denně tak to ani jinak dělat nejde ještě že sů mobily s foťákem vždy při ruce taková příhoda staršího data
kamarád dělal automechanika u forda je to cca 20 let no a rozebral převodovku a vše si pečlivě vyskládal na vnitřní parapet okna tak jak díly jdou namontovat a pak jel dom no a odpoledne uklizečka utírala parapet a všechno mu přeskládala :D nakonec to dal dokopy ale ty nervy hahaha
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

11. 11. 2018, 10:22

:lol: v tedy by clovek vrazdil
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Trigon
Příspěvky: 1
Registrován: 10. 12. 2019, 8:56

30. 12. 2020, 4:23

Dobrý večer ja sa tiež pridávam dnes som rozoberal nortonku dekel kvapka mi tiež olej spod ruzice menil som okruzky majú tam byť O krúžok diera krúžku 15mm hrúbka steny 3 ďalší ten väčší diera 29 hrúbka steny 2,5
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“