Kopírování programu z karty do stroje - Fanuc

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
RomanK
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 8. 2016, 9:10

2. 8. 2016, 9:16

Zdravím,
mám otázku, v jakém tvaru musí být program nahraný na kartě, tak aby se dal snadno zkopírovat do stroje?

Udělal jsem kompletní zálohu programů na kartu - rozdělil jednotlivé programy do TXT s názvem O0001.txt atd. jednou už se mi podařilo z karty do stroje program nahrát (bylo nutné zadat celý název tedy například O0001. TXT a místo kam se to má zkopírovat, ale teď už to nejde - vypíše se chyba že karta je plná.

Je nutné aby se programy na kartě jmenovali například jen 0001.txt nebo jak? Když tak můžete poslat návod jak kopírovat z karty do stroje, třeba dělám tam něco špatně :-)

PS: Goodway GA-2800 toť můj pracovní stroj.

Díky všem.
Martin1976
Příspěvky: 17
Registrován: 24. 3. 2013, 1:19
Bydliště: Bouzov

3. 8. 2016, 9:58

Čau,
Já tu mám systém FANUC 32 i ,a nahrávám programy bez přípony .txt jen holej O0005.Není v tomhle chyba?
RomanK
Příspěvky: 2
Registrován: 2. 8. 2016, 9:10

3. 8. 2016, 11:39

Už jsem to řešil z jedním ochotným člověkem přes e-mail.

V anglickém manuálu jsem chybu 124 vysvětlil, že není dostatek místa na kartě, v českém je, že je špatná přípona, teď řeším jakou vlastně příponu to má mít. Taky mě napadlo jen prostě oddělat příponu, dneska večer to vyzkouším jestli to pomůže.

Jde o to, že se záloha nikdy nedělala pak dojel servisák, udělal zálohu - programy.all a bylo. Tak jsem přes skript a word všechny programy rozdělil do jednotlivých programů a souborů - ale problém je v té příponě. Uvidím večer, snad pomůže odmazání přípony .txt :-)

Dík moc.
Jebtotam
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 1. 2018, 6:52

2. 1. 2018, 7:06

Pisu pgmy rucne v poznamkovym bloku a prez flash disk nahrjhu do masiny, dam copy to memory a vyskoci hlaska ze pamet plna... kolik mas v pameti ulozeno pgmu? Kolik se jich tam snazis nahrat? Pokud treba jeden tak jeden smaz z pameti a pak kopiruj.. melo by fungovat. Btw ja delam na haas st30y a mam pamet tak na cca 700 pgmu v memory pak kotel v pevnym disku masiny a asi dva tisice pgmu v pocitaci a bezne musim umazavat furt dokola :)
Jebtotam
Příspěvky: 5
Registrován: 2. 1. 2018, 6:52

19. 2. 2018, 6:28

Plus pripona pgmu na mem fanucu je .nc
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“