Levná revolverová hlava

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2009, 11:19

Mě to ve firefoxu běhá, youtube neumím "přemluvit" k dobrý kvalitě. I když tohle je točený foťákem... (porouchala se kamera)
Pište jestli vám to běhá, pokud budou problémy nahraju soubor ke stažení.

Na finální videa pro web něco vymyslíme, ele siky skoro převrátily soustruh (nebejt přišroubovanej). Problém je, že se s těma digitálama špatně měří stačí do nich ťuknout a už skáčou.
Naposledy upravil(a) Ondras dne 27. 2. 2009, 11:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

27. 2. 2009, 11:34

Ondras píše:.....
Problém je, že se s těma digitálama špatně měří stačí do nich ťuknout a už skáčou.
No právě !! Moje zkušenost je taky ta, že na to jak to reaguje na to tvoje rumplování by byl rozhodně lepší úchylkoměr ručičkový !!!!
Digitál reaguje se zpožděním !!

Jo Sorry na tom druhým videu je to vidět !
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 9:09

Zdenek Valter píše:
Ondras píše:.....
Problém je, že se s těma digitálama špatně měří stačí do nich ťuknout a už skáčou.
No právě !! Moje zkušenost je taky ta, že na to jak to reaguje na to tvoje rumplování by byl rozhodně lepší úchylkoměr ručičkový !!!!
Digitál reaguje se zpožděním !!

Jo Sorry na tom druhým videu je to vidět !
Mechanický úchylkoměr s rozlišením 0,001 mm nemáme a na stovkovém není nic vidět.
Digitál reaguje okamžitě, pouze tím že je na stojánku je velmi citlivý na otřesy. Nejde tady o to hádat se o tisíciny mm, ale o to že hlava nezanáší ani do stroje za 1 000 000 Kč nepřesnosti. V přesnosti je hlava plně srovnatelná s klasickými otočnými hlavami za 100 000 Kč a více.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 9:48

asi tak.

chtel jsem se zeptat
jak je to se snimaci aktualniho nastroje?

pripadne snimac aretace hlavy

jsou v ramci te ceny?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

28. 2. 2009, 10:35

Engineer píše: Uvědomte si, že nabízíte hlavu za cca třetinu ceny né-li polovinu ceny soustruhu na kterým ji předvádíte.....
Větší firmy si svépomocně automatizaci nedělají a nadšenci jako tady na DF si to spíš udělají sami aby ušetřili.
Má pravdu předsedo, je to sice hračka pro modeláře, ale : http://www.naradi-asist.cz/mini-soustru ... p-280.html atd...
Aeroomni píše:Dejte přímo drážky pro nůž plnej jekl a metrovou pákou zaberte aby bylo vidět jak se řádně prohne. To už bude rukolapný. Zákazník musí JASNE a HNED vidět že to je bomba věc a ne si domýšlet co tím chctěl autor říci..
To si schválně přehnal, ne ? Metrovou tyčí by můj, ba i Tvůj lathe převrátili jako hračku i se stolem, pokud by dřív nekřoupl litinový suport. Neblázni ! ... :lol: :wink:
To už můžou vzít rovnou palici a slogan : "Koukněte co dá práce to rozmlátit" - ala HorstFuchs a rozmlátit to na videu na prášek. Neměj kupce až tak za blba. :lol:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 12:49

Neměj kupce až tak za blba.
Ty nežij v iluzi, když nebudeš k nim takto přistupovat, budeš mít mail plnej dotazů od blbů a budou Tě zdržovat . Prezentaci je třeba dělat pro ignoranty, laiky a tupce - pak pochopí každej. Tolik letitá zkušenost s kupci kolem koule. U metrové tyče nejde o sílu jako blázen ale o citlivost kterou máš na konci ramene. To za a) a za bú to je šikovnej kalibrátor na kterym si krásně spočteš jakejma silama na to svoje tintítko můžeš vlastně jít..
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 2:18

k veci panove
nejak se nam to tu zvrhava

nemelo to tu bejt o nastrojove hlave nmisto o tom jak ji prodat

zatim jsem se nedozvedel o tech snimacich ale spoustu veci o tom jak blbej je neci zakaznik a to mi moc nepomuze
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

28. 2. 2009, 3:36

Aeroomni:
Sranda, humor, prdel, legrace, co ? :wink:
robokop píše:k veci panove
nejak se nam to tu zvrhava
Máš pravdu, předsedo. Vymklo se nám to z rukou. Omluva . :wink: Na mě to udělalo dojem, že snímače v této fázi nejsou. Ahoj, pěknej den.
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 4:10

robokop píše:asi tak.

chtel jsem se zeptat
jak je to se snimaci aktualniho nastroje?

pripadne snimac aretace hlavy

jsou v ramci te ceny?
Hlava je poloautomatická, tzn. ruční ovládání pneum. ventilem. O plně automatické verzi uvažujeme - to je můj obor. Zatím jsme ve fázi příprav. V plánu jsou magnetická čidla na každou pozici + jedno na zajištění, vše by mělo být umístěno uvnitř hlavy. Ventil by se vyměnil za typ s el. ovládáním. Nad tím jak to pak řídit přímo CNC přemýšlím, hlavní požadavek je aby to bylo univerzální a nesmí to hlavu výrazně zdražit.

V ceně hlavy je zahrnut pneumatický ventil a škrtítka na pístu - pro nastavení rychlosti otáčení.
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 4:41

http://www.obrabeni-cnc.cz/index.php?op ... ew=article


To snad netřeba komentovat, váha težítka asi 38Kg.
Víc vyzkoušíme až do klipu pro Horsta, budou to vysílat každej den ve tři ráno na ČT1 :D (máme v plánu otočení tanku T72, dále vystřelení hlavy z kanónu, pro fajnšmekry bude hlava pokálena holubama a nakonec zapálíme dílnu)


Edit: Video smazáno
Naposledy upravil(a) Ondras dne 19. 5. 2009, 5:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 4:56

No výborně to máš 380N/m a někde dohledej jaký síly při jakých úběrech a rychlostech působí na nůž a hned máš jasno kolik tomu lze naložit. Tohle už je jiná písnička a takto to musíte mít udělané se vším. Ale pokud je zájem raději mailem nebo nás roboboss vyhodí :)
Uživatelský avatar
cncp100
Příspěvky: 572
Registrován: 29. 12. 2006, 8:02
Bydliště: Lovosice
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 10:13

S tím máš zkušenosti na jiném foru, vid? :D
kdo nic nezkusí, nic nezíská.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

28. 2. 2009, 10:20

ne, v tomhle :) :lol:
pavelb
Příspěvky: 194
Registrován: 23. 11. 2007, 11:01
Bydliště: Prostějov

1. 3. 2009, 10:31

Moc pěkná práce.Klobouk dolu. Zkoumal jsem ten výkres ale nepodařilo se mi přijít na zpusob jak to máte aretované v upnutém stavu. K tomu měření s metrovou pákou ty hodinky musíte dát ze spodu nebo z vrchu nože jinak nic nenaměříte.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 3. 2009, 10:33

hlavne slo o to jestli to udela neco na prumeru obrobku
ale ta informace zespodu je taky podstatna aby clovek vedel jak se to dostane mimo osu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“