Levná revolverová hlava

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

2. 3. 2009, 1:52

marekd píše:...díry nožem průměr 1,25.
i elektrody pro hloubičky průměr 0,23mm.u takových poerací má vliv všechno,ale při běžných operacích to tkové zdaleka není.
Přesně ...
Uživatelský avatar
TimeCop
Příspěvky: 395
Registrován: 27. 3. 2008, 10:03

2. 3. 2009, 2:10

Aeroomni píše: No vy dva ste se teda hledali :lol: :lol:
Jak je to s tema psiskama ??? :lol:
pavelb
Příspěvky: 194
Registrován: 23. 11. 2007, 11:01
Bydliště: Prostějov

2. 3. 2009, 8:09

To odpružení hlavy somozřejmně nema vliv na přesnost soustružení spíš se projeví jako vibrace při upichování při použití tvarového nože nebo vrtáků s VBD. Ale na tak malou hlavu je asi ta pevnost dostatečná. Na větší by to byl dost problém. Tu aretaci máte hned u nástrojů nebo až na konci hřídele.
marekd
Příspěvky: 7
Registrován: 27. 2. 2009, 8:26

2. 3. 2009, 8:15

aretace je hned u nástrojů a hřídel je vzadu přesně uložena.teoreticky když jí zatížím jen 20N/m bude tuhá.myslím si že vůle vznikla příliš velkou váhou závaží a píst už neměl sílu ji spolehlivě udržet zajištěnou.při obrábění to problém nědělalo(samozřejmě že takovou zátěž ještě nedostala).vrták budem zkoušet.
Naposledy upravil(a) marekd dne 2. 3. 2009, 8:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

2. 3. 2009, 8:28

neni čas to vyfotit rozebraný? :idea: Nebo si to mam koupit a.... 8)
pavelb
Příspěvky: 194
Registrován: 23. 11. 2007, 11:01
Bydliště: Prostějov

2. 3. 2009, 9:06

K tomu 3 Kw motoru pokud ho zpřevoduješ do pomala řekněme na 900 ot/min stoupne moment na 32 N/m. Při průměru obrobku 100 mm může působit na špičku nože 64 kg. Když budeš upichovat třeba radekem průměr 50 při 200 ot/min bude to 580 kg. Myslím tím sílu kterou může dodat vřeteno ne že by to upichovák potřeboval ale pokud se nad ním zadřou špóny praskne jak nic. Už jsem zlomil i radeko 20*20 :oops: při točení bronzu ale to vy určitě taky :lol: Ps. zapomněl jsem na setrvačnost motoru a převodů ale to zpočítat neumím. :cry:
marekd
Příspěvky: 7
Registrován: 27. 2. 2009, 8:26

2. 3. 2009, 9:40

tohle jsou užitečné informace.na tom soustruhu SN 45 mám motor 4.5Kw a univerzálka 250 a když na to příde umí taky lecos urvat.o šestistovce ani nemluvě,to je tahač. určitě bych tam nedal takovou hlavu.hlava je na 12-ky nože. tahle velikost hlavy bude pro stroje s motorem max.2kw.já to taky neumím spočítat.
Uživatelský avatar
crickett
Příspěvky: 270
Registrován: 12. 10. 2007, 3:00
Kontaktovat uživatele:

10. 3. 2009, 7:00

Len pre inspiraciu..
Přílohy
Tooling%20catalog.pdf
(31.21 MiB) Staženo 294 x
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

19. 5. 2009, 5:19

Na webu jsou nové fotky a video.
http://www.obrabeni-cnc.cz/cs/nastrojova-hlava.html
Přidal jsem i fotky výrobků a strojů. Ocením i vaše názory na web. stránky, třeba na email ať neplníme toto fórum.



Nebo se mrkněte přímo na youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=JtGd0V7v0is
A doufám že přibude nějaké hodnocení (samozřejmě kladné :D )
[/url]
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

19. 5. 2009, 9:32

A doufám že přibude nějaké hodnocení (samozřejmě kladné Very Happy )
Co bojíš - kdo nic nedělá nic nezkazí.
Tohle nemůže být konečný prezentační video ale pouhá jeho kratší část. Musí to mít scénář a režii :lol: Musí začít fotkou věci, přes ní popisek co to a na co to je, pak musí být vidět jak je to velký protože na tom Tvym videu to vypadá robustně jak na 100 tunovym stroji. To že to obrábí tam může být 3 sekundy to je každýmu zcela jasný samozřejmě se sekundovými vstupy jak to přehazuje nože a na konci nějakej důkaz přesnosti jak to po přehození najíždí na nějaký hodinky několikrát dokola..

Za scénář z AeroomniHollywoodStudios pošli 100USD dětem do Klokánku :lol: :lol: :lol:
Musíš to udělat precizně protože za
a) vylez si s tim na začátku hluboký krize :cry:
b) tohle se zdá super věc a na trhu prodávají shity za mnohem větší cenu jen protože mají dobře udělaný PR
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

20. 5. 2009, 11:45

pavelb píše: Ps. zapomněl jsem na setrvačnost motoru a převodů ale to zpočítat neumím. :cry:
marekd píše: .....já to taky neumím spočítat.
Vždyť je to tak jednoduché : M = J*(dOmega/dt). Budu uvažovat že jde o 4 polovy stroj ktery točí asi 1440 [ot/min] (při nějakém tom zátěžném skluzu) tedy uhlova rychlost Omega=2*pi*f=151[rad/s] (přibližně) dale předpokladam že se motor nezastavi uplně na místě, ale že udělá ještě čtvrt otáčky, což udělá za 0,01[s] při 1440 [ot/min] - při konstantním zrychlení to je tedy 0,02[s] z 1440 na 0 [ot/min]. Náhodně vybraný 2,9kW motor (co padl pod ruku na netu jako první) má moment setrvačnosti J=0,04[kg.m^2] Mňo a když to dosadím tak vyjde M=0,04*(151/0,02)=302[Nm] :-) Ze zákonu zachování energie a převodu a účinnosti převodovky by se spočítal ekvivalentní moment po spřevodování, přičetl by se moment spočítaný z momentu setrvačnosti převodovky a není co řešit :twisted: . Ale ono samože v praxi je to ještě trochu jinak. Já jsem jen od oka volil přibližné hodnoty jak by to mohlo teoreticky zjednodušeně vypadat :roll:
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2009, 11:50

Aeroomni píše:
A doufám že přibude nějaké hodnocení (samozřejmě kladné Very Happy )
Co bojíš - kdo nic nedělá nic nezkazí.
Tohle nemůže být konečný prezentační video ale pouhá jeho kratší část. Musí to mít scénář a režii :lol: Musí začít fotkou věci, přes ní popisek co to a na co to je, pak musí být vidět jak je to velký protože na tom Tvym videu to vypadá robustně jak na 100 tunovym stroji. To že to obrábí tam může být 3 sekundy to je každýmu zcela jasný samozřejmě se sekundovými vstupy jak to přehazuje nože a na konci nějakej důkaz přesnosti jak to po přehození najíždí na nějaký hodinky několikrát dokola..

Za scénář z AeroomniHollywoodStudios pošli 100USD dětem do Klokánku :lol: :lol: :lol:
Musíš to udělat precizně protože za
a) vylez si s tim na začátku hluboký krize :cry:
b) tohle se zdá super věc a na trhu prodávají shity za mnohem větší cenu jen protože mají dobře udělaný PR

Máš pravdu,
máme v plánu natočit víc kratších klipů, profi kamerou a hlavně s komentářem (samotné otáčení, přesnost, výroba) a ať se každej koukne na co chce, asi nemá význam dělat 10 min. video. Dál bych to chtěl nafotit taky bez soustruhu.

Ondra.

P.S.
ono to vlastně ani neobrábí :roll: , mat. byl železo a s vodou tam nic nebylo vidět, takže ukázka je na hotovém kousku. Příště to bude hlíník ať lítaj pořádný špony. Proto jsem se ani neobtěžoval s nějakým komentářem atd.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

20. 5. 2009, 2:54

To máš jednoduchý,
- představ si sám sebe, že takovou věc hledáš a co očekáváš od videa nez klikneš play
- projeď si youtuba s tužkou a papírem v ruce a jednotlivých videí konkurence si poznamenej jednotlivý sekvence který jsou zajímavý Tě zaujaly a naopak, co se Ti zdálo na videu zbytečný nebo aspoň zbytečně dlouhý. A až když máš v hlavě a na papíře jasno, pak to jen dotočíš :lol: :lol:
technology
Příspěvky: 45
Registrován: 22. 11. 2009, 7:42

14. 2. 2010, 2:22

automatickú výmenu sprav tak, že vyrobíš pevný doraz niekde napravo od nástr. hlavy a programovo budeš odchádzať do tejto polohy, na suporte bude ten mechanický spínač a máš to vyriešené :wink:
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

4. 3. 2010, 6:10

To je moc pěkná věc. Už je i na velký soustruh?
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“