Levná revolverová hlava

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2009, 4:37

K čemu revolverovou hlavu? Když to jde jednoduše?
:wink:
http://www.youtube.com/watch?v=vxr820UXBFE
Ještě to chce vzduchovou kleštinu a servo na univerzálu aby to umělo závity a budu na vrcholu blaha :D
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2009, 6:07

To je hezký, myslím že do jara tady bude video jak můj soustruh něco podobného dělá, ale problém je jak srazit hrany na straně úpichu! Zvláště hranu díry. Stejně musíš každej dílek vzít, upnut a srazit hanu. Nebo to aspoň v ruce aku-vrtačkou. Nebo máš nějakej nápad?

Jo a taky ten upíchnutej lícní povrch nebývá nic moc. Stejně je vždycky lepší to obrobit i z druhé strany. Líhne se mi v hlavě nápad na soustruh, který by uměl automaticky otočit obrobek, nebo by měl na koníku druhé vřeteno, na kterém by se obráběla upíchnutá strana. Ale to je hudba hodně daleké budoucnosti.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2009, 6:33

To neni ani trochu problem chce si to jen vyhrát nic víc. Zajedeš 1 mm dovnitř, couvneš z5, uhneš o 1 mm směrem od univerzály a zajedeš tam zpátku dvouma příkazama v jednom řádku tedy po přeponě trojuhelníku a máš to jak z pohádky. Ale právě tady jsou to rozšiřovací podložky pod bočnice vrtulníku takže se přímo žádá aby tam nebyly hrany ale plochy o který se karbon opře. Obrobení zadního čela je stejné jako úprava předního - na tom videu je vidět jak to nejdřív zarovná o 0,3 mm čelo a pak to fikne přesně 9.00mm. Pokud chešzadní čelo takuy rovný, uděláš upich o 0,3mm dal ale necháš tam 0,3 mm z průměru neupíchlý a pak srovnáš zadní čelo i s upichem dokopy. Dá se s tim krásně vyhrát. Zahloubení z čela je skvělej trik: Naženeš tam specialní zahlubovák/navrtávák na CNC speci vyrobenej - ten udělá důlek i zahloubení zároveň v jedné operaci - teda větší kalíšek např 4 mm a pak vyvrtáš 3 díru a zůstane okolo zahloubení 0,5 mm:) Tady ho máš uprostřed stránky heledej "Navrtávák CNC" i s adresou kde ho maj.
http://dilna.aeroomni.com/cnc8/
Co se zahloubení díry zezadu týče trik mám velmi jednoduchej. Vemu to do sikovek, položim na dřevo a na sloupvej vrtačce zahloubim 3 dirku sedmičkou vrtákem a je to jak z praku za pár sekund. Na každou helinu jde 32 kusů takže praxe veliká:) -- de to samo..
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2009, 6:39

To co máš ma webu Ti někdo dělá na CNC nebo už to děláš sám?
http://www.krutor.cz/manufacturing/exam ... htm#pieces
A koukam že CNC navrávák tam máš uprostřed?
http://www.krutor.cz/manufacturing/machines/tools.jpg
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

7. 2. 2009, 8:29

Aeroomni píše:...... Ale právě tady jsou to rozšiřovací podložky pod bočnice vrtulníku takže se přímo žádá aby tam nebyly hrany ale plochy o který se karbon opře.......
No ono malinkatá hranka by nebyla na škodu, aby tam nebyl ostrej prechod na karbonovou bocnici. Aby tam po par hodinach letu nebyly v karbonu presne diry velikosti prumeru distancniho sloupku :-) Prestoze hlinik je mekej a kousek uhne tak aspon pro klid duse :-)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2009, 11:00

Už je to vyzkoušený - pohoda.. A hliník tu máme bláto tak si to rozumí u duralu už by se dalo o něčem takovém uvažovat..
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2009, 5:54

Krutor píše:To je hezký, myslím že do jara tady bude video jak můj soustruh něco podobného dělá, ale problém je jak srazit hrany na straně úpichu! Zvláště hranu díry. Stejně musíš každej dílek vzít, upnut a srazit hanu. Nebo to aspoň v ruce aku-vrtačkou. Nebo máš nějakej nápad?

Jo a taky ten upíchnutej lícní povrch nebývá nic moc. Stejně je vždycky lepší to obrobit i z druhé strany. Líhne se mi v hlavě nápad na soustruh, který by uměl automaticky otočit obrobek, nebo by měl na koníku druhé vřeteno, na kterém by se obráběla upíchnutá strana. Ale to je hudba hodně daleké budoucnosti. ....
To sražení zezadu na hraně otvoru by šlo udělat speciálním zapichovacím nožíkem (zajedeš do otvoru a uděláš zápich - zvládnutelný tak cca od průměru díry 2,5mm výše - hloubka tak do 10-12mm) To upíchnutí uděláš na dvakrát, nejdřív na hrubo (ale nesmíš to upíchnout úplně, musí to ještě držet,) pak vyjedeš ven a přibereš upichovákem dejme tomu desetinu na tý zadní straně. "Ošklivý" povrch bude jen na malém kousku mezikruží které upíchneš druhým krokem. Pokud to nestačí, tak je pak třeba v další operaci obrobit druhou stranu. Jinak ale zkušenost je taková že průměr řekněme do 12mm při dobře udělaný upichovací kudle je i z přímýho upíchnutí velmi čistej. Chce to ale hodně kapaliny a řekněme 3500-6000 otáček. :wink:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

7. 2. 2009, 8:02

kde rostou takovy speci upichovaky? Upichování je aspoň pro mě zatímnejvětčí alychymií a jak píšeš, bez aspoň přimáznutí nebo plynuleho chlazení ani rána. Otáčky to samý proto tam chci dát servomotor aby to vrtělo apoň 1500.
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2009, 8:21

To finišování skoroupíchnuté plochy jsem kdysi zkoušel, to je fakt dobrý. Ale to vnitřní zapichování už je docela úlet! Dovedu si to představit tak o 8 mm díry vejš :-)

Ovšem zpráva od preciz-vrtulníkáře, že špičkově CNC-obrobený distanc vezme do zubatých sikovek a zahloubí vrtákem, mě šokovala. Ještě řekni, že se Ti to v těch sikovkách občas protočí, když neopatrně zabereš, a já si začnu říkat svýcarský hodinář :-) Kup si za stovku 3-břitý 90 stupňů zahlubovák, a do těch sikovek si nalep nějakou gumu!

Ten spešl "CNC" navrtávák je snad normální navrtávák na důlky, když chci ustředit vrták, nebo soustružit dlouhý kus, ne?

Co se týká výrobků na mých stránkách, tak to není ani na mém CNC, ani na nějakém komerčním. To je všechno na klasice. Soustruh, frézka, dělička, otočňák.

Proč servomotor na vřeteno? Dej tam normální 3-fáz, stačí nějakých 550 W, řemenem to zpřevoduj aby to při nominálních otáčkách točilo zhruba těch 2000/min, a pak tomu měničem dej klidně 100 Hz.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2009, 2:47

[quote="Krutor"]To finišování skoroupíchnuté plochy jsem kdysi zkoušel, to je fakt dobrý. Ale to vnitřní zapichování už je docela úlet! Dovedu si to představit tak o 8 mm díry vejš :-) ...........

To je vpohodě, chce to jen kapku trénovat výrobu nožů.... a přesně je v mašině ustavit. :wink:
Dělám nožem díry od průměru 2mm. :lol:

I když popravdě řečeno nikdy jsem takovýhle "úlety" nezkoušel na made in China... :wink: Dělám to na mašinách co točej cca 3500-5000 otáček a choděj do setiny, maximálně dvou naprosto běžně. A pochopitelně vše v kleštinách.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

8. 2. 2009, 4:05

Ještě řekni, že se Ti to v těch sikovkách občas protočí, když neopatrně zabereš
Bereš to moc dramaticky, to co tam zustane po mazaném úpichu se ulomí normáně rukou je to kousek "alobalu" a pak to zhloubim broušenym vrtákem i v prstech - do sikovek to beru proto, že to pod vrtak dam přesněji a pohodlněji. Asi jsi měl představu že to dam do sikovek, polžím na dřevo za zarvu - tak fakt ne:)))
Proč servomotor na vřeteno? Dej tam normální 3-fáz, stačí nějakých 550 W
Přesně co píšešjsem už měl. 3fáz a Siemens měnič. Byla to hrůza, než se to roztočí, zastaví, držet šipku.. všechno moc času! Rád jsem tam vrátil původní motor, svak dopčedu cvak dozadu a stop a je hotovo. Servo tam du dávat proto, že potřebuju dělat závity na rozpěrkách AE000156 a dělit AE000407 diry a zavity viz cisla z
http://gasserman.com/catalog
Uživatelský avatar
Krutor
Sponzor fora
Příspěvky: 995
Registrován: 2. 12. 2008, 8:58
Bydliště: Moravské Bránice
Kontaktovat uživatele:

9. 2. 2009, 4:15

No tak s měniči Siemens zkušenost nemám, ale myslím, že každý rozumný měnič by měl jít zapojit a nastavit tak, aby se motor rozběhl stiskem tlačítka Start a zastavil stiskem tlačítka Stop. Ať už vestavěného nebo externího. Držet šipku pro úpravu frekvence při každém rozběhu nebo doběhu je samozřejmě naprosto nemyslitelné.

Dále by každý měnič měl umět rozběhovou a doběhovou rampu. Rozběh stačí dát pár desetin sekundy, doběh stačí aspoň 1 sekundu.
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2009, 4:35

Co říkáte na tohle:
http://www.obrabeni-cnc.cz/cs/vyrobni-program.html

Vymyslel a vyrábí to kamarád. Brzo přibudou další fotky a video. Pokud bude mít někdo zájem napište sem nebo na kontakt z webu.
Naposledy upravil(a) Ondras dne 27. 2. 2009, 6:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22393
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2009, 5:16

vypada to dobre
pry neni problem model pro vic nastroju
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2009, 6:44

Sorry ale za stejnou dobu přehodim nůž v tool postu a držáků mám v řadě 10 na vedlejším stoje. Navíc toolpostem k tomu můžu z boku i z čela takže i nože i hlavička a navrtávák, vrtačka, závity atd.. Jinak to vypada hezky a robustně udělaný a pokud to nemá v té převodovce backlash pak na hraní a pocit domácí automatizace OK :wink:
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“