Levná revolverová hlava

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2009, 5:20

Aeroomni píše:Sorry ale za stejnou dobu přehodim nůž v tool postu a držáků mám v řadě 10 na vedlejším stoje. Navíc toolpostem k tomu můžu z boku i z čela takže i nože i hlavička a navrtávák, vrtačka, závity atd.. Jinak to vypada hezky a robustně udělaný a pokud to nemá v té převodovce backlash pak na hraní a pocit domácí automatizace OK :wink:

Otočení o jednu pozici je 1s. (na webu byl údaj o otočení na nejvzdálenější nástroj - už jsem to přepsal)
Pro vrtání atd, slouží 1 pozice která je souosá s osou hlavy.
Převodovka tam není takže tam nejsou ani vůle. Chystáme se na nové fotky a videa, kde bude mimo jiné měřena přesnost pozicování v tisícinách .
Velká výhoda je že, při otočení hlavy nepůsobíte silou na suport jako při zajištění klasických držáků.
Je možná i výroba hlavy na 6,8, nebo třeba 10 nástrojů. Ale buď se musí vyrobit větší hlava nebo půjdou použít jen nástroje s menším průřezem.
Hlavu lze používat jak na "hraní" tak na průmyslovou výrobu, v plánu je i větší hlava na velký soustruh.

Pokud bude zájem můžu sem poslat výkres v řezu - pro lepší představu o funkci.
Na jakékoliv dotazy rád odpovím já a nebo výrobce na info@obrabeni-cnc.cz
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2009, 5:29

Pro vrtání atd, slouží 1 pozice která je souosá s osou hlavy.
To nějak nepobírám, udělejte obrázky nebo videjko a tam ukažte jednotlivé operace. Pokud za to chcete cenu jakou publikujete, 2x si rozmyslete co a jakou prezentaci pustíte na web. Vypadá to pěknej stroj tak si to nezkazte podřadnou prezentací. Koukněte na jiný firmy co prodávaj shity, ale z prezentace plyne že to nejlepší stoj ve vesmíru.. Když to pak dostaneš na ponk, nestačíš se divit..
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2009, 5:48

Aeroomni píše:
Pro vrtání atd, slouží 1 pozice která je souosá s osou hlavy.
To nějak nepobírám, udělejte obrázky nebo videjko a tam ukažte jednotlivé operace. Pokud za to chcete cenu jakou publikujete, 2x si rozmyslete co a jakou prezentaci pustíte na web. Vypadá to pěknej stroj tak si to nezkazte podřadnou prezentací. Koukněte na jiný firmy co prodávaj shity, ale z prezentace plyne že to nejlepší stoj ve vesmíru.. Když to pak dostaneš na ponk, nestačíš se divit..
Tak a teď dostanu vynadáno za špatný web :(
Čekalo se na dokončení přestavby soustruhu na CNC, ještě nějaké drobnosti a během příštího týdne by se na webu měly objevit fotky a videa.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2009, 6:08

Neni lepší opak? Udělat špičkovou prezentaci, zjistit opravdový zájem a pak skládat výrobní linku? Víš, teda spíš asi nevíš, kolik už jsem odprezentoval na trhu - podotýkám globálním trhu! věcí, co se pak nikdy neprodalo? A naopak, za věci, o kterých jsem si myslel že nepudou, mi lidi trhají ruce. Často jde o uplně nesmyslné doplňky nebo sestavy k vrtulníkům které vůbec není potřeba k jeho správné funkci ale lidi to prostě chtějí.. Základ je PRODEj a pak až výroba. Když je zájem, výroba se dycky nějak zpytlíkuje za pomoci cizích firem než dozbrojíš natolik, ža všecko děláš sám a máš mnohem větší profit.. Vyzbrojit, vyrobit a pak to mít 5 let ve skladě to je k pláči....obzvlášť más li na "zbraně" půjčku nebo lízing.
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2009, 11:30

Pro lepší představu posílám řez nástrojovou hlavou.
Přílohy
ez nástrojové hlavy nk.jpg
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

26. 2. 2009, 11:43

Ondras píše:.........Převodovka tam není takže tam nejsou ani vůle. Chystáme se na nové fotky a videa, kde bude mimo jiné měřena přesnost pozicování v tisícinách .
Velká výhoda je že, při otočení hlavy nepůsobíte silou na suport jako při zajištění klasických držáků. ..........
No abych byl upřímný trošku mi to nedává smysl.....bez vůle se to nebude točit a přesnost pozicování v tisícinách....
Chlapi nejsme na pohádky kapku starý???? :wink:
Čím ty tisíciny budete měřit, a za jakých podmínek, jak zaručíte teplotní stabilitu stroje atd.........aby to šlo považovat za seriozní údaj
Psát o tisícinách a mít to na běžný čínský mašině mi přijde moooc velká odvaha..... :lol:
Jinak je to ale zajímavej nápad, to musím uznat. I když osobně moc nevěřím, že za tu cenu prorazíte....

Jen na okraj, mám šest starejch mašin, který podobný systém karuselu jako nástrojové hlavy používají. Ovládá se to ručně, vůle to má až hrůza, ale obrobky z toho padají v setině kus jako kus.....a otočení nástrojový pozice trvá poněkud méně času než Vám sáhnutí na tu řadící páčku....

Tím jsem chtěl říci že ta prezentace se prostě míjí účinkem.....Když jsem to viděl tak jsem si jednoduše položil ozázku k čemu by mi to bylo a tu si asi položí i řada dalších potencionálních kupců.....
Monteg
Příspěvky: 1481
Registrován: 30. 10. 2006, 5:37
Bydliště: LOUNY

27. 2. 2009, 1:51

Nepsalo se náhodou o přesnosti polohování hlavy? O stroji nepadla ani zmínka :lol: Myslím že to smysl má osobně mám 6 polohovou hlavu postavenou a nemůžu si naříkat. Člověk jen upne kus zmačkne RUN dám si cigáro a pak jen vyndá hotovej kus. A nemusí přemejšlet kterej nástroj následuje jestli jsem to dobře ochoukl abych tam neměl nějakou šponku atd. Takhle mašina jede a já mužu třeba měřit nebo připravovat další obrobek nebo cokoliv jiného než se dodělá další kus. Teď připravuji potahovák mat. a vzduchem ovládané sklíčidlo - kleštinu. Až to bude hotoví tak tam vrazím tyč a počkám až zdělá celou tyč ani na to nešáhnu :lol:
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2009, 3:08

Přesně tak, na tomto shoří kopu šikovných lidí. Udělají věc, kterou nemají dobře na trhu otestovanou, vloží do ní vše co mají, vyrobí na sklad, prodej nejde a pak už to nerozchodí. Obzvlášt ted v období krize je to dobrej risk zkoušet něco nové na amatérský trh v řádu desítek tisíc. A Bohu žel, čast je to trefa jen "kousek vedle" Kdyby vyráběli jen výměnné sady toolpostů, byl to jejich nosný program, a toto byl luxusní návdavek, pak OK..
TP stojí všude 100 USD za půl se dají seriově udělat levou zadní, za 3/4 prodat přímo koncovému zákazníkovi a jede se..
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2009, 6:27

Engineer píše:
Ondras píše:.........Převodovka tam není takže tam nejsou ani vůle. Chystáme se na nové fotky a videa, kde bude mimo jiné měřena přesnost pozicování v tisícinách .
Velká výhoda je že, při otočení hlavy nepůsobíte silou na suport jako při zajištění klasických držáků. ..........
No abych byl upřímný trošku mi to nedává smysl.....bez vůle se to nebude točit a přesnost pozicování v tisícinách....
Chlapi nejsme na pohádky kapku starý???? :wink:
Čím ty tisíciny budete měřit, a za jakých podmínek, jak zaručíte teplotní stabilitu stroje atd.........aby to šlo považovat za seriozní údaj
Psát o tisícinách a mít to na běžný čínský mašině mi přijde moooc velká odvaha..... :lol:
Jinak je to ale zajímavej nápad, to musím uznat. I když osobně moc nevěřím, že za tu cenu prorazíte....

Jen na okraj, mám šest starejch mašin, který podobný systém karuselu jako nástrojové hlavy používají. Ovládá se to ručně, vůle to má až hrůza, ale obrobky z toho padají v setině kus jako kus.....a otočení nástrojový pozice trvá poněkud méně času než Vám sáhnutí na tu řadící páčku....

Tím jsem chtěl říci že ta prezentace se prostě míjí účinkem.....Když jsem to viděl tak jsem si jednoduše položil ozázku k čemu by mi to bylo a tu si asi položí i řada dalších potencionálních kupců.....

Jak píše Monteg, měřit na tisíciny budeme přesnost polohování hlavy při otáčení. Stroj je schopný vyrábět v setinách.
Při otáčení se hlava povysune, otočí a pak se zpátky zajistí, proto můžu psát o tisícinách.
Jinak se zkoušela na velkém soustruhu - železo - velká špona - vše O.K.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2009, 9:49

Monteg píše:Nepsalo se náhodou o přesnosti polohování hlavy? O stroji nepadla ani zmínka :lol: Myslím že to smysl má osobně mám 6 polohovou hlavu postavenou a nemůžu si naříkat. Člověk jen upne kus zmačkne RUN dám si cigáro a pak jen vyndá hotovej kus. A nemusí přemejšlet kterej nástroj následuje jestli jsem to dobře ochoukl abych tam neměl nějakou šponku atd. Takhle mašina jede a já mužu třeba měřit nebo připravovat další obrobek nebo cokoliv jiného než se dodělá další kus. Teď připravuji potahovák mat. a vzduchem ovládané sklíčidlo - kleštinu. Až to bude hotoví tak tam vrazím tyč a počkám až zdělá celou tyč ani na to nešáhnu :lol:
No však já mám na mysli tisíciny v polohování hlavy.
Jinak chápu, že na Nc stroji výměna nástrojů smysl má, ale v daný presentaci to vážně nějak postrádá smysl....
Samozřejmě že nejsem proti automatizaci, naopak se mi to líbí a jsem pro všema deseti, jen bych byl při prezentování produktů trošku opatrný s těma tisícinama...... :wink:
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2009, 10:03

Ondras píše:
Engineer píše:
Ondras píše:.........Převodovka tam není takže tam nejsou ani vůle. Chystáme se na nové fotky a videa, kde bude mimo jiné měřena přesnost pozicování v tisícinách .
Velká výhoda je že, při otočení hlavy nepůsobíte silou na suport jako při zajištění klasických držáků. ..........
No abych byl upřímný trošku mi to nedává smysl.....bez vůle se to nebude točit a přesnost pozicování v tisícinách....
Chlapi nejsme na pohádky kapku starý???? :wink:
Čím ty tisíciny budete měřit, a za jakých podmínek, jak zaručíte teplotní stabilitu stroje atd.........aby to šlo považovat za seriozní údaj
Psát o tisícinách a mít to na běžný čínský mašině mi přijde moooc velká odvaha..... :lol:
Jinak je to ale zajímavej nápad, to musím uznat. I když osobně moc nevěřím, že za tu cenu prorazíte....

Jen na okraj, mám šest starejch mašin, který podobný systém karuselu jako nástrojové hlavy používají. Ovládá se to ručně, vůle to má až hrůza, ale obrobky z toho padají v setině kus jako kus.....a otočení nástrojový pozice trvá poněkud méně času než Vám sáhnutí na tu řadící páčku....

Tím jsem chtěl říci že ta prezentace se prostě míjí účinkem.....Když jsem to viděl tak jsem si jednoduše položil ozázku k čemu by mi to bylo a tu si asi položí i řada dalších potencionálních kupců.....

Jak píše Monteg, měřit na tisíciny budeme přesnost polohování hlavy při otáčení. Stroj je schopný vyrábět v setinách.
Při otáčení se hlava povysune, otočí a pak se zpátky zajistí, proto můžu psát o tisícinách.
Jinak se zkoušela na velkém soustruhu - železo - velká špona - vše O.K.
Já se nechci dohadovat o tisícinách či polemizovat o tom jestli to drží nebo ne. Dělám na strojích bez noniusů asi patnáct let, tedy vše na hodinky a ty tisícinový jsem vytáhl asi dvakrát a vím že stačí jen víc zatlačit a už to lítá... Takže si dovoluji pochybovat o těch tisícinách. Co změříte "naprázdno" se může dost lišit od toho co to pak provede při záběru. Samozřejmě se to ve výsledku nějak "srovná" obzvlášť když výsledný obrobek je v setinách.

Jinak bych řekl, že Aeromni má pravdu, kdybyste dělali levnější toolposty nebo třeba levný nástrojový lišty tak máte šanci na úspěch téměř jistou.
Uvědomte si, že nabízíte hlavu za cca třetinu ceny né-li polovinu ceny soustruhu na kterým ji předvádíte.....
Větší firmy si svépomocně automatizaci nedělají a nadšenci jako tady na DF si to spíš udělají sami aby ušetřili. Ale přeju hodně štěstí. :wink:
Naposledy upravil(a) Engineer dne 27. 2. 2009, 9:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2009, 10:10

Dejte to na amickej Ebay za startovní ceny jeden dolar a hned bude jasno. Tam Vám to oceněj během 10 dnů. Hned uvidíte jeteli to můžete zabalit, nebo to má náděj. Cena z prvního prodeje není ani tak důležitá jako počítadlo pod prodávanou věcí, to je oním ukazatelem zda je o věc zájem. A pak samože počet dotazů v mailu a na danou věc. Můžeš dělat i padesát let na čemkoliv ale když neumíš prodávat, nemáš cit pro trh a nejsi na něm jako doma po několik let v daném oboru, nemáš šanci. A lokální rybník Ti nic nepomůže.

Jinak přít se tu na tomto plácku o tisíciny je trochu víc než groteskní :lol: :lol:
Ondras
Příspěvky: 16
Registrován: 20. 6. 2007, 10:35
Bydliště: Oloví
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2009, 10:54

Naposledy upravil(a) Ondras dne 19. 5. 2009, 5:04, celkem upraveno 1 x.
marekd
Příspěvky: 7
Registrován: 27. 2. 2009, 8:26

27. 2. 2009, 11:11

Zdravím všechny, kteří se zůčastnili diskuse o naší nástrojové hlavě.V první řadě bych chtěl říci ,že tento výrobek byl navržen a konstruován jako levnější náhrada za otočné nástrojové hlavy se servopohonem. I když je pravda, že hlavy se servopohonem bývají rychlejší(zhruba o 25%), co se týká přesnosti není žádný rozdíl. Hlavu testujeme průběžně od léta a má za sebou řadu náročných aplikací. Například zkoušky na soustruhu s točným průměrem 600mm, osazeným digitálním odměřováním s rozlišením 0,001mm. Na kterém lze kontrolovat změny průměru obrobku při zatěžování třískou až 2mm při posuvu 0,2mm/ot.Dál už jsem se bál že to neudrží šrouby,jimiž je upevněn nůž v hlavě,pro zajímavost M5 červík.Na takovou hlavičku je to až dost. Princip je velice jednoduchý,a nenáročný na údržbu,ale samozřejmě to není "Nejlepší výrobek na světě".Je to ale konkurent hlavám, které jsou mnohem dražší (od 100 000Kč). Při otáčení je vůle na hřídely 0,05mm, ale při aretaci je vůle 0. Hlavá má i slabiny např.omezené zatížení při soustružení zleva do prava(asi o 1/3).
Uživatelský avatar
Aeroomni
Příspěvky: 1179
Registrován: 14. 1. 2007, 9:16
Bydliště: Zem
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2009, 11:13

Shazuje to Fire fox otevřel jsem to až v IE ale to je možná jen moje chyba - žralok na kabelu :) Doporučuju udělat kanál na youtube a cpát to tam. Ztama to otevře a přehraje každej i na dveřích od ledničky. Ta pružina je nic neříkajíc í pokud působí jedním směrem - musí tlačit i táhnout. Ty velesikovky už jsou lepší ale pořád to žádnou sílu pro oko nereprezentuje. Dejte přímo drážky pro nůž plnej jekl a metrovou pákou zaberte aby bylo vidět jak se řádně prohne. To už bude rukolapný. Zákazník musí JASNE a HNED vidět že to je bomba věc a ne si domýšlet co tím chctěl autor říci..
Máte tam málo fotek, hlavně chybí detailní fotky jak je to upevněné a co vše je třeba okolo aby to chodilo. Koukněte na moje maualy ke konverzim helin. Zkoušel jsem všechny možné aplikace php, javu atd.. a nakonec nejlépe funguje nasypat pod sebe fotky krok po kroku jak se to skládá a najednou se nikdo na nic neptá a všichni lítají. Zákazník z prezentace musí bez námahy a přemýšlení co nejrychleji získat co nejvíce a co nejpřesnější informace o produktu. Opakuju, dejte to na Ebay a hned uvidíte, jakej je zájem v realitě..
Naposledy upravil(a) Aeroomni dne 27. 2. 2009, 11:26, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“