Umístění cnc soutruhu

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
Ravadeva
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 7. 2018, 1:59
Bydliště: Nové Město na Moravě

15. 7. 2020, 2:26

Zdravím, chci se poradit nebo znát vaše názory. Mám možnost nebo spíš už jsem koupil cnc soustruh SPINNER FL-510 a mám dvě možnosti na jeho umístění. Jedna je v mojí díně která ale není vytápěná. Přes zimu topím el. přímotopem ale uvažuji že pokud tam pujde cnc jechám tam dát malý plinový kotel a dva radiátory (dílna 7x3,8m) a nebo mám druhou variantu si sptčit mašinu pod dům do garáže kde bych měl vyřešené topení ale zase přemýšlím nad hlukem..nad garáží mám kuchyň :D :D

Tak díky za rady
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

15. 7. 2020, 3:03

A v té kuchyni někdo trvale bydlí, případně spí?
Pokud je tam jen při vaření stravy, tak přes mlácení hrncema ten soustruh snad ani neuslyší.
Ravadeva
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 7. 2018, 1:59
Bydliště: Nové Město na Moravě

15. 7. 2020, 3:20

To ne, jen mě zajímalo jestli to takhle třeba někdo má že by měl CNC v baráku "ve sklepě"
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

15. 7. 2020, 6:33

Kamarád má ve sklepě a přízemí rodinného domu celou firmu s několika CNC stroji. Hodně záleží na konstrukci stavby a taky na stavu stroje. Řvoucí ložiska, nebo převodovka prostě slyšet jsou.

Další pohled je kdo tam s tebou bydlí. Pokud budeš dělat jen ve dne a je to rodina tak se to dá. Problém je když přijde zakázka a musíš dělat do noci. Určitě bych ale stroj dal na antivibrační podložky.

První CNC soustruh a frézku // velikost jako MN80 // jsem sestavil v osmém patře paneláku. Třeba soustružení z šestihranného polotovaru vydýchávali sousedi velmi těžko.
Ravadeva
Příspěvky: 142
Registrován: 10. 7. 2018, 1:59
Bydliště: Nové Město na Moravě

15. 7. 2020, 7:21

Milan199 píše: 15. 7. 2020, 6:33 Kamarád má ve sklepě a přízemí rodinného domu celou firmu s několika CNC stroji. Hodně záleží na konstrukci stavby a taky na stavu stroje. Řvoucí ložiska, nebo převodovka prostě slyšet jsou.

Další pohled je kdo tam s tebou bydlí. Pokud budeš dělat jen ve dne a je to rodina tak se to dá. Problém je když přijde zakázka a musíš dělat do noci. Určitě bych ale stroj dal na antivibrační podložky.

První CNC soustruh a frézku // velikost jako MN80 // jsem sestavil v osmém patře paneláku. Třeba soustružení z šestihranného polotovaru vydýchávali sousedi velmi těžko.
Je to muj dum na vesnici..tak snad s tim nebude problem :D
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

15. 7. 2020, 7:23

Ravadeva píše: 15. 7. 2020, 7:21
Milan199 píše: 15. 7. 2020, 6:33 Kamarád má ve sklepě a přízemí rodinného domu celou firmu s několika CNC stroji. Hodně záleží na konstrukci stavby a taky na stavu stroje. Řvoucí ložiska, nebo převodovka prostě slyšet jsou.

Další pohled je kdo tam s tebou bydlí. Pokud budeš dělat jen ve dne a je to rodina tak se to dá. Problém je když přijde zakázka a musíš dělat do noci. Určitě bych ale stroj dal na antivibrační podložky.

První CNC soustruh a frézku // velikost jako MN80 // jsem sestavil v osmém patře paneláku. Třeba soustružení z šestihranného polotovaru vydýchávali sousedi velmi těžko.
Je to muj dum na vesnici..tak snad s tim nebude problem :D
Ještě záleží, kdo v něm poroučí :lol:
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

15. 7. 2020, 7:51

Ravadeva píše: 15. 7. 2020, 3:20 To ne, jen mě zajímalo jestli to takhle třeba někdo má že by měl CNC v baráku "ve sklepě"
Já jsem měl několik let centrum v dílně přímo pod obývákem a ani moc hluku nenadělalo. Záleží ovšem na tom co se dělá. Jenom kompresor jsem musel kvůli hluku dát do sklepa a pak jsem týden tahal potrubí, protože se s tímhle při stavbě baráku nepočítalo.
Aleš Procháska
mikiki
Příspěvky: 584
Registrován: 5. 1. 2011, 4:33
Bydliště: Vysočina

15. 7. 2020, 9:43

Dostal jsem kdysi povolení a zabral v baráku letní kuchyň.
Malá CNC frézka, soustruh atd. a vše je i přes zimu v teple.
Radost mi kazí jen nízké stropy ve sklepě ale co nadělám, barák jsem tak už koupil.
Chci jen napsat že když je manželka tolerantní, tak to jde i v baráku. :D
Milan199
Příspěvky: 2907
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

15. 7. 2020, 10:06

Ravadeva píše: 15. 7. 2020, 7:21 Je to muj dum na vesnici..tak snad s tim nebude problem :D
Určitě bych ti přál klid na práci. Když nad tím tak zpětně uvažuji tak v tom paneláku bylo míň konfliktů se sousedy nežli "ve svém domě" na vesnici. V tom paneláku mě měli za magora, ale bylo to tam takové anonymní. Na té vesnici // už tu jsem 20 let // jsem musel odrážet spoustu nápadů, jak bych se měl revanšovat sousedům za to jak nesmírně trpí mým PODNIKÁNÍM. Nakonec se ukázalo jako nejefektivnější "švejkovat". Na hlášky typu :

"Na to aby mě srala s prací mám manželku."
"Dělám sice pomalu, zato ale blbě a draho."
"Pošli mi objednávku s výkresovou dokumentací - nedá se nic dělat mám ISO 9001."
"Rád bych ti vyhověl, ale fakt to nejde - Nechce se mi."

Nějak nenacházeli místní odpověď.

Klid se nakonec rozhostil když jsem "živnost" ukončil a po okolí se rozneslo, že jsem tak neschopný, že se ani neuživím.

Takže závěrem :

Ve sklepě se provozovat stroje dají. Snaž se to odhlučnit co se dá - i tak to bude trochu obtěžovat rodinu. Taky to trošku smrdí !!! Připrav se na to, že představy sousedů jak neuvěřitelně se na tom "pakuješ" překonají fantazii autorů SCI-FI po všech stránkách.

Držím ti palce a přeji samé úspěchy.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

15. 7. 2020, 10:22

Jak si koupíš nové auto tak zjistíš že sousedy obtěžuješ už jen tím že dýcháš :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
krajan
Příspěvky: 2
Registrován: 18. 12. 2016, 9:56

24. 7. 2020, 6:30

a uz len aby ti elekrikari natiahli mocnejsi kabel do chalupy . Na to treba pamatat
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“