Gildemeister Twin 42 skáče miera

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Odpovědět
Matoyamaha
Příspěvky: 9
Registrován: 5. 12. 2020, 8:49

5. 12. 2020, 9:45

Mám jednu otázku ako vyriešiť jeden delikátny problém . Pracujem ako údržbár a nikto nevie ako to vyriešiť


Stroj vyrába hriadeľku v hlavnom vretene horný revolver robí drážku pre pero ale keď protivreteno prechytí a pretáča priemer tak to skočí o 5 stoviek jeden dva kusy spraví zle ale bez akých kolvek korekcí spraví 4 kusy za sebou
Dobre celá strana čo je protivreteno je po Repase nové lóže, vozíky , vreteno má vymenené ložiská nové pravítko menilo sa aj na hornom revolvery menili sa meniče nič z tohoto nefunguje ale je zaujímavé že vždy to skočí len o 5 stoviek a vždy sa to vráti na tú istú hodnotu bez akeho kolvek zásahu keby mi poradíte bol by som vám vďačný
Tom Dvk
Příspěvky: 401
Registrován: 24. 7. 2018, 1:08

7. 12. 2020, 7:42

Mě tohle dělalo na CNC nějakou dobu po přestěhování stroje. Podlaha si sedla a mašina se "kývala" na dvou nohách. Znova se to vyvážilo strojní vodováhou a ejhle, problém zmizel. A to nemám protivřeteno a mašina je poměrně malá.

Chvíli to míru drželo a pak to na jednom kusu skočilo skoro desetinu. A pak zas třeba vpohodě. Prostě na mašlu. :D
Matoyamaha
Příspěvky: 9
Registrován: 5. 12. 2020, 8:49

8. 12. 2020, 12:39

Dobrý deň bolo to zle ustálené dali sme to na stred vodováhy a aj tak miera skáče ale je teraz zmena miesto 5 stoviek už to skáče 1 desatinku
Ale robí to v menších intervaloch napr spraví 20 ks dobré a dva za sebou zle
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2020, 2:36

Tak minimalne vite kterym smerem hledat
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“