Warco GH 600 - poraďte prosím

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Barvička
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 1. 2021, 10:21

10. 1. 2021, 11:02

Zdravím všechny na fóru,
Plánuji koupit malý soustruh na kov, do domácí dílničky pro hobby použití, ale ať procházím fórem zleva doprava a zpět, nikde nemohu najít odpovědi na mé otázky. Nejsem žádný kovoobraběč ani příbuzný obor, skoro pana od železa .
Vím, že se to tu probíralo milionkrát, že nové malé „stolní“ soustruhy do 100K jsou vesměs Čína, která se musí doladit a všeobecně dodělat, aby nějak chodila. Nemohou konkurovat „dospělým “ soustruhům TOS apod., to vše vím, je mi to jasné, jsem s tím obeznámen, ale vše má své ale.
Nemám čas trávit měsíce prolézáním bazarů, hlídání inzerátů a objíždění nabídek. Vesměs všechna dobrá straší zařízení jsou rozebraná a čekat půl roku rok, to fakt nechci. Uvažuji o koupi soustruhu Warco GH 600 z primadílna.cz. Dokáže mi někdo zde říci, protože jsem už po čtení vláken skeptický asi ke všemu co nemá tuhu, šířku lóže 300mm a univerzálku 160. Dokáže mi někdo říct, jestli na tomhle konkrétním soustruhu jsem schopen stočit třeba kulatinu 50mm dlouhou 300mm (neznám přesně číslo oceli, ale myslím, že některé z těchto: 10025, 10060, 10083, 10084 – válcované za tepla, strojírenská ocel?) na nějaký menší průměr s přesností na desetiny a hladkým povrchem? Nebo třeba z tvrdší ocele o průměru 120mm udělat pouzdro na ložisko. Nechci pořád někoho otravovat s tímhle a s tímhle, znáte to. Jeden nemá čas, druhý je drahý, třetí ani není….
Soustruh bude určen přimárně na obrábění menších průměrů do 30mm a menších drobných součástek z nerezi. Tedy, pokud to na tomto stoji jde. Ale znáte to, občas se najde kulatina 60mm nebo 80mm a pak babo raď.
Pokud by tu byl nějaký hrdý majitel tohoto soustruhu, byl bych rád za jakékoli rady, postřehy a všeobecně o jakékoli informaci o mašině.
Určitě jsem zde zapomněl uvést spoustu informací, ale nekamenujte mě, spíš mě řekněte o doplnění. Nechci totiž utratit bezmála 100K za něco, co mi bude nanic.
matej
Příspěvky: 198
Registrován: 27. 8. 2018, 6:19

10. 1. 2021, 11:32

Čo tak si napríklad skúsiť dohodnúť predvedenie stroja u predajcu? A môžeš so sebou zobrať aj niekoho kto sa tomu rozumie. Keď ti stroj nebude vyhovovať, tak si ho jednoducho nekúpiš.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

11. 1. 2021, 4:08

Ahoj, souhlasím s předchozím.
A na základě zkušeností s menším strojem Bernardo (viz moje vlákno) bych řekl, že vyhoví. Po osobní zkušenosti opravdu vřele doporučuji buďto domluvu s prodejcem na předvedení a přeměření konkrétního stroje nebo instalaci u tebe spojenou s kontrolou. Pokud by tvůj kus byl náhodou stejně křivý jak můj, tak na těch uváděných třiceti centimetrech bude kužel jak sviňa.

Počítej s tím, že než se naučíš točit, vyrobíš spoustu zmetků....

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

11. 1. 2021, 5:52

uvazoval sem o nem, nakonec sem koupil Gh 1322 kvuli vyndavaci casti loze protoze potrebuji tocit obri rozmery. mam ho rok a jsem naprosto spokojen, par uprav bylo ale jen multifix nozovku, otackomer...abych nemusel lustit paky co tam zrovna je....gh 600 ma troch mensi loze ale zvladnes na nem vse...mozna s mensi sponou.....
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Barvička
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 1. 2021, 10:21

11. 1. 2021, 11:19

Bohužel v této blbé Covid době mi asi nic nepředvedou v chodu, ani showroom nemají odevřený. Budu rád, když si to budu moct osobně vyzvednout. Posílat si to nemá smysl, je to kousek a já se aspoň trochu projedu. Někoho sebou doufám seženu, protože u nás ve firmě nemá smysl se ani ptát. Uvidíme. A že budu točit ze začátku zmetky? Už se na to těším  Jen mít na čem točit. Jen doufám, že ten motor (1f, 0,75kW) bude schopen v malých otáčkách fungovat. Popřípadě bych ho vyměnil za silnější 3f, ale to se ještě uvidí, podle toho, jak to pojede v základu.
rawen
Sponzor fora
Příspěvky: 1559
Registrován: 15. 3. 2008, 12:22
Bydliště: Prostějov

12. 1. 2021, 6:57

Barvička píše: 11. 1. 2021, 11:19 ...
Jen doufám, že ten motor (1f, 0,75kW) bude schopen v malých otáčkách fungovat. Popřípadě bych ho vyměnil za silnější 3f, ale to se ještě uvidí, podle toho, jak to pojede v základu.
Vždyť je tam převodovka, ne? Motor točí furt stejně.
Ohledně výhod 3f samozřejmě souhlasím.

Radek
soustruh Bernardo 500, frézka Proxxon
(CNC Tron, CNC Proxxon MF70)
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“