Problém-SM 16 B---KONÍK

Tovární CNC a apřestavby konvenčních soustruhů
Uživatelský avatar
Jirkas4
Příspěvky: 143
Registrován: 24. 9. 2010, 6:12
Bydliště: Hradec Králové

2. 1. 2011, 1:11

Ahoj,
našel jsem soustruh SM 16 B za celkem řijatelnou cenu ale je bez koníka.Nevíte někdo kde ho sehnat nebo nemáte ho někdo doma???
Jirkas4
Přílohy
soustruh4.jpg
Uživatelský avatar
Oliver Rovný
Příspěvky: 283
Registrován: 23. 11. 2010, 2:55
Bydliště: Okres Malacky, SK

2. 1. 2011, 5:40

Cau, viem ktory sustruh mas na mysli, aj mna laka, lebo zhanam daco sikovne a presne do dielne. Ale som si vsimol, ze nema ani nozovy suport, je tam len daky velky nozovy drziak priamo na priecnych saniach. Ked som uvazil, ze je tam rozbita elektricka instalacia, nie su k tomu lunety ani ziadne prislusenstvo, tak ma to uz moc nelaka :( .
Inak, vseobecne, nie je problem s pouzitim konika z neoriginalneho sustruhu? Nerobi to problem so suosostou pinoly s vretenom?
Přílohy
SM_16_B_Myjava_chyba_konik_a_el.instalacia2.jpg
Uživatelský avatar
Jirkas4
Příspěvky: 143
Registrován: 24. 9. 2010, 6:12
Bydliště: Hradec Králové

2. 1. 2011, 5:46

Takze myslis ze to neni idealni?Vis ja mam motor 7.5kw s uhlovou prevodovkou a je mi na nic.Vis proc to pisu jestli si nasel stejny inzerat jako já,ale to je vedlejší.Z jakého soustruhu by jsi asi chtel pouzit kone?Co se týče nožové hlavy-já tam nevidím žádný problém.Vysvetli mi to nevyznám se v tom...
Uživatelský avatar
Jirkas4
Příspěvky: 143
Registrován: 24. 9. 2010, 6:12
Bydliště: Hradec Králové

2. 1. 2011, 5:48

Jo pukud jsi si vsiml leží tam jeste jedna nožová hlava jako by nad vřetenem.To je naco?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 1. 2011, 5:51

spis by me zajimalo co koho vedlo k tomu ze to z toho soustruhu vzal
treba to je nejakej mizernej kus kterej pouzivali na nahradni dily tj. dobrej tak za cenu zeleza
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Jirkas4
Příspěvky: 143
Registrován: 24. 9. 2010, 6:12
Bydliště: Hradec Králové

2. 1. 2011, 5:55

Mě by to taky zajímalo prodávající mi řekl že to zdědil bez koně.Jina soustruh je to dobrý je ho jen pát kusů.Určen na drobnou mechaniku vyráběl ho TOS Terčín
Uživatelský avatar
Oliver Rovný
Příspěvky: 283
Registrován: 23. 11. 2010, 2:55
Bydliště: Okres Malacky, SK

2. 1. 2011, 6:53

Jirkas4 píše:Takze myslis ze to neni idealni?Vis ja mam motor 7.5kw s uhlovou prevodovkou a je mi na nic.Vis proc to pisu jestli si nasel stejny inzerat jako já,ale to je vedlejší.
Nepochopil som tomu, co si chcel povedat, ospravedlnujem sa :?

No konika asi jedine z SM 16 B alebo mozno aj SM 16 A? Neviem, ci je to kompatibilne. Ale este som nevidel predavat take daco. Len by ma celkom zaujimalo, ci sa koniky toho isteho modelu zvyknu lisit, ci teda nemoze nastat problem,ked nahradim chybajuceho kona neoriginalnym kusom.

Nozovy suport by sa zrejme dal nahradit aj dacim neoriginalnym, ale ten kon je zrejme zavaznejsi problem... l

Inak o SM 16 sustruhoch som tu nenasiel prakticky nic, ak dakto ma skusenosti s tymito sustruhmi, sem s nimi, urcite sa nie len ja potesim. Vopred dik.
Uživatelský avatar
Jirkas4
Příspěvky: 143
Registrován: 24. 9. 2010, 6:12
Bydliště: Hradec Králové

2. 1. 2011, 6:57

Koník z SM 16 A tam pujde ale je to ten samý problém ho sehnat.Jo jinak ty o něj máš taky zájem já ho od něj nakonec asi vezmu...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

2. 1. 2011, 7:04

občas se nějaký koník vyskytuje na aukru, nicméně doufat že bude ten správný by byla asi obrovská náhoda.. kolik to stojí, že se vyplatí koupit i bez koníku? vždyť je všude takovejch soustruhů kompletních.. dnes v podstatě za hubičku..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
Oliver Rovný
Příspěvky: 283
Registrován: 23. 11. 2010, 2:55
Bydliště: Okres Malacky, SK

2. 1. 2011, 7:13

2 Jirkas4:
Tak potom urcite napis ako si dopadol, co to bola za masina.

Ja asi pojdem do S-28, co mam vyhliadnutu vo vedlajsej dedine.

To co pise Robokop mi pride ako docela mozne, tak rozhodne by som pred kupou zameral pozornost na vedenia a loziska vretena, v akom je to stave.

Inak je to zrejme dost mlady stroj, urceny na jemnu pracu, tak ak uz dlho je nekompletny, mozno prave preto by mohol byt v dobrom stave. Z obrazka neposudime...
Uživatelský avatar
golansk
Příspěvky: 106
Registrován: 21. 2. 2009, 8:14
Bydliště: Zavod Slovensko

2. 1. 2011, 8:23

Na toto bude problem zohnat kona, lozko nieje klasicke vodorovne ale sikme zadna hrana je asi o 15 cm nisie, hore je len vodiaca rybina, mali by tam pasovat vsetky koniki z rad SM, RM, SD , su to vsetko sustruhy ktore vychadzaju z tejto koncepcie, skor nez z tohto zozeies kona z RM 25 malo kto ho pouziva skoro vsedci tam maju nahodeny revolverovy suport.
Co sa tyka presnosti tak sa o to nebojim vsetky SM-ky mali kalene loze, a loziska su valcekove takze sa daju velmi lahko vymenit, a lektrika to uz vobec nieje problem sikovny skrat ju ma hotovu do hodiny.
P.S. Tieto sustruhy varabala TOS Galanta pod hlavickou Trencina.

Ale v podstate sa neoplati ho brat ked sa v nom nechces dalsieho pol roka vrtat, tento je vhodny pre niekoho kto ho chce a ma cas a financie si ho zreparovat.
M.
Uživatelský avatar
ARTOS
Příspěvky: 139
Registrován: 20. 12. 2010, 8:00

2. 1. 2011, 10:09

Tento soustruh SM 19B bez koně a bez malýho suportu a chyběli tam nějaký ozubený kola se prodával 29.4.2009 překupník - Příbram, pak byl taky v září 2010 někým nabízen v inz. Bazoš . Myslím, že je to takový putovní černý Petr :evil:
Uživatelský avatar
Oliver Rovný
Příspěvky: 283
Registrován: 23. 11. 2010, 2:55
Bydliště: Okres Malacky, SK

3. 1. 2011, 11:52

golansk píše: Co sa tyka presnosti tak sa o to nebojim vsetky SM-ky mali kalene loze, a loziska su valcekove takze sa daju velmi lahko vymenit, a lektrika to uz vobec nieje problem sikovny skrat ju ma hotovu do hodiny.
P.S. Tieto sustruhy varabala TOS Galanta pod hlavickou Trencina.
M.
Nechcem moc odbocovat, ale myslel som, ze vsetky TOS sustruhy mali kalene vodiace polochy loze.
Ako to vlastne je? Zacali ich kalit az pri mladsich strojoch?
technology
Příspěvky: 45
Registrován: 22. 11. 2009, 7:42

16. 1. 2011, 10:12

tiež nemám origo koňa tak som ho vyindikoval, zistil že bol 0,06 nad osou a dal prebrúsiť kamošovi na magnetku a je to ok. myslím že by sa dal zohnať v galante je tam dáka firma, čo ich opravuje http://www.modernstroj.sk
mašinka je to dobrá, presná a aj vládze utiahnuť aj 3mm šponu zeleza. mám aj dokumentáciu ak by niekto potreboval
RCR
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 7. 2007, 2:16
Bydliště: Lázně Bohdaneč

23. 1. 2011, 7:40

http://www.stroos.szm.com/ tam mi před časem pomohli na moji SM 16 kterou teď mám v plné výbavě.Díly bez problému skladem a cena rozumná.Vřele doporučuji.
RCR
Odpovědět

Zpět na „CNC soustruhy“