sustruh SU 32 - poznate ho?

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

23. 4. 2011, 8:54

Podle pasportu má SS32 1346 kg pro točnou délku 500 a 1372 pro t.d. 750 mm.
Jen upozorňuju že neumí řezat závity, ale to určitě víš.
Sběratel strojů :-)
pepa.traktor
Příspěvky: 21
Registrován: 21. 12. 2009, 11:00
Bydliště: Tábor

24. 4. 2011, 6:09

díky moc za rychlost s vahami strojů :D moc si toho vážím
nevíte ještě kde se nechá stáhnou návody já stáhnul toto http://www.tumlikovo.cz/download/" onclick="window.open(this.href);return false; a ono to skáče po stránkách že se nedá nic vyčíst nebo něco blbě mačkám :oops: jinak sem nikde nic neobjevil
s těma závitama vím ,snad to půjde klasicky očkem ? pokud bude potřeba
soustuh mám v jednání k odprodeji a cena v posudku luxusní ale doprava platák a ted řeším jak to doma složit aby dobře bylo -čelnák zetor by to mohl vzít na řetězy nebo hupcuk na 1600kg a sundat na kozu aby mohl dopravce odjet a pak se dohodne nějaká manipulace na čas až to bude složený aby tady u mě nečekal půl dne a já se nedoplatil--čelnák je na prvním místě pokud bude soused mít doma
V9tek
Příspěvky: 2
Registrován: 17. 5. 2011, 7:38

17. 5. 2011, 7:56

Ahoj, naskytla se mi možnost koupit soustruh SU32, akorád se mi zdá divné že na něm schází trapézová tyč, která je podle mě dost důležitá při řezání závitů. Podle majitele je soustruh plně funkční, tak bych chtěl poprosit o nezávislé posouzení Vás, kdo tuhle mašinu dobře znáte.
Přílohy
SU32.jpg
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

17. 5. 2011, 9:32

Plně funkční asi nebude když nemá tu tyč. Bez ní se nedají žezat závity nožem.
Že se nějaká náhradní sežene bych asi ani nedoufal. Sám sháním taky něco na tenhle soustruh a neexistuje. Takže jednině jí nechat v nějaké strojírně udělat a to jsou penízky navíc, a dost. Takže zase záleží za kolik by ten soustruh byl.
A nebo mě napadá ještě jedna věc. Je to vlastně jen závitovka s osazenými konci a dírkou pro kolíček, takže sehnat tyč s TR36x6 z nějakého jiného stroje a stočit konce.
Jo a taky je otázka proč tam ta tyč není? Jestli jí někdo nevyndal kvůli jiné chybě, třeba v nortonce a jestli je v suportu matice.

Jinak SU32 doporučuju. Dělá se na něm fakt pohodlně. Super je spouštění vřetene hvězda trojůhelník a po vypnutí se vřeteno hned zastaví (když se seřízené alnico) tak to pěkně to odsejpá, protože se nečeká než se vřeteno zastaví. Taky to má typování na oba směry.
Akorát nemá rychloposuvy, ale to není nic hrozného.
Sběratel strojů :-)
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

8. 8. 2011, 8:19

SU32 je dobrý stroj. Dokumentace na http://www.tumlikovo.cz" onclick="window.open(this.href);return false; je muj sken. Nutil jsem se ktomu uš cca 2 roky to naskenovat. No a take se mi nedavno povedlo k tomu memu SUcku sehnat i kuzelove pravitko a to jsem to us pomalu vzdal a najednou se naslo. Jedine co mi tam chybi je rychloposuv a stim alnikem je to fakt problem seřídit ale já to nakonec vyřešil tak že jsem ho odpojil a naučil jsem se ho vypínat a zároveň krátce přepnout do protisměru a za tu dobu to mám tak vychytané, že to je jako kdyby alniko fungovalo.
capumpor
Příspěvky: 1066
Registrován: 23. 2. 2008, 10:42
Bydliště: obec Černý Vůl

8. 8. 2011, 8:26

Já to taky tak dělám. I při řezání závitů. Ťuk nahoru a stop.
Sběratel strojů :-)
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

9. 8. 2011, 6:21

moje řeč to alninco je akorát ke vzteku. Co jsem utoho strávil času a stejně to nechodilo tak jak mělo. Hold kolega starej fachman co je semnou v práci na elektroůdržbě mě to říkal hned ať se nato vykašlu a měl pravdu.
pandabear
Příspěvky: 46
Registrován: 10. 3. 2011, 8:57
Bydliště: Jablonec nad Nisou

8. 1. 2015, 3:38

Já jsem alniko mechanicky odpojil od hřídele a motor připojil přímo na frekvenční měnič. S tím to nemá chybu. Většinu času jedu na sníženou frekvenci a soustruh je taky výrazně tišší. Zastavování a reverzace je pak paráda.
Kdyby někdo věděl o novém šroubu příčného posuvu a upínce pro kuželové pravítko, dlouhodobě sháním.
Dík
romerko
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 10. 2011, 5:34

6. 7. 2015, 2:07

Kluci,

nevíte jestli se na tomto su32 nedá dělat také venkovní kužely pomocí nějkakého přípravku? potřevoval bych vyrobit cca 200ks a točit pouze koněm je nic moc.

díky
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 7. 2015, 3:36

mělo by k tomu být příslušenství kuželové pravítko
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lukin1156
Příspěvky: 579
Registrován: 7. 11. 2012, 8:42

6. 7. 2015, 5:38

nebo pomocí kopírky nebo vytočení nožových saní ?
SN320,SUI 32 CNC,Maho 700 CNC, Mikron UME 600, Boley BKN 100C, Brother TC 201
igino
Příspěvky: 1
Registrován: 2. 9. 2015, 1:50

2. 9. 2015, 2:01

pandabear píše:Já jsem alniko mechanicky odpojil od hřídele a motor připojil přímo na frekvenční měnič. S tím to nemá chybu. Většinu času jedu na sníženou frekvenci a soustruh je taky výrazně tišší. Zastavování a reverzace je pak paráda.
Kdyby někdo věděl o novém šroubu příčného posuvu a upínce pro kuželové pravítko, dlouhodobě sháním.
Dík
ja by so to tiež chcel, čo to všetko obnáša, ako by som to zrealizoval?
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

24. 2. 2016, 8:08

Ahoj. Mám na uživatele SU 32 dotaz. Jak daleko se dostanete příčným suportem ke středu? Myslím tím, máte-li v nožové hlavě vnitřní nůž, zda se dostanete špičkou nože až na osu soustružení. Při soustružení průměru děr mi to ještě stačí, ale když musím udělat ploché dno, tak si pomáhám natočením pomocného suportu a připadám si jako amerikán. Je to tak normální nebo máme něco špatně? A aby vám to nebylo líto, tak nám také začala blbnout elektrika při vypínání vřetena.
zverodoktor
Příspěvky: 2984
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

24. 12. 2018, 9:02

soustružník píše: 24. 2. 2016, 8:08 Ahoj. Mám na uživatele SU 32 dotaz. Jak daleko se dostanete příčným suportem ke středu? Myslím tím, máte-li v nožové hlavě vnitřní nůž, zda se dostanete špičkou nože až na osu soustružení. Při soustružení průměru děr mi to ještě stačí, ale když musím udělat ploché dno, tak si pomáhám natočením pomocného suportu a připadám si jako amerikán. Je to tak normální nebo máme něco špatně? A aby vám to nebylo líto, tak nám také začala blbnout elektrika při vypínání vřetena.
Síce 3 roky s krížikom po funuse, ale možno to ešte niekomu pomôže. S tým pohybom priečneho suportu na stred je to na SU32 tak ako hovoríš. Nôž ide max. 5 mm za stred, tie dná robím tak ako ty :lol: . Ale dá sa na to zvyknúť, prípadne použiť trochu inú kudlu.
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“