:-)Valašsko :-)

Zde se můžete představit komunitě, případně najít někoho z vašeho okolí k navázání spolupráce.
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

27. 3. 2015, 9:16

bývalý olomoučák ve zlíně kousek od ZOO :)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 3. 2015, 6:04

Tož zlíňáci - pochopte, že Valašsko končí na Sirákově! Dále hraniční hřeben prochází Pozděchovem a dále směrem na Val. Klobouky. Vizovice a Zlín Valaši dobyli na dob rebelií. Nejste Valaši, jste jen válečná kořist. :lol:
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

28. 3. 2015, 6:29

No pokud do tohoto vlákna nepatřím, prosím vyhoďte mě . Bral jsem to tak že Štípa ještě blízko hranic Vašeho království je a pokud bude zájem můžu s něčím pomoct ....
Uživatelský avatar
azamo
Příspěvky: 604
Registrován: 11. 4. 2014, 7:43
Bydliště: Zlín

28. 3. 2015, 6:41

Tož podle tohoto je Štípa valašská .
http://valachbloguje.blogspot.cz/2014/0 ... asska.html
Ale tož já to mám tak dva kilometry na hranice :D
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 3. 2015, 7:32

Chlapci, neberte si to tak doslova! My nejsme národovci, jen upozorňuji na nesrovnalosti. Pokáď chcete imigrovať k Valachom, mosíte ctiť naše zvyky, pěstovať trnky a z nich páliť halúzkovú (jen pro doplnění, valašské nářečí nezná krúžkované u (ů)). Národe z Koruny českéj a Horních Uher, veznem vás radši, než kohosi z jihu, co nepije gořalku a je ochoten měť až čtyry thyně, protože u vás je vysoká pravděpodobnosť asimilace. Tož tak....
Tomáš Svoboda
Příspěvky: 225
Registrován: 22. 8. 2007, 12:51
Bydliště: Zlín

28. 3. 2015, 8:06

No ze Štípy pocházím ,35 let Olomouc a ještě několik let práce po čechách ,buď rád že nevytahuju ten chytlavej pražskej přízvuk :D .To že jako bývalý Olomoučák s olomouckou SPZ jsem oblíbená obět dopraváků na Valašsku pomlčím :) .
S tvrdým alkoholem ( ne že bych halúzkovú neměl rád ) jsem skončil po metyl příhodách v CZ ,takže trnky jedině povidla :)
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 3. 2015, 9:35

Tomáš Svoboda píše: S tvrdým alkoholem ( ne že bych halúzkovú neměl rád ) jsem skončil po metyl příhodách v CZ ,takže trnky jedině povidla :)
Tak vidíš na názorném příkladě, že pravý Valach v téj aféře nejél. Byli to právě výhryzci z tých "jižních kolónií". Pravý Valach gořalku neprzní, protože je to pro něho svátosť.
Když vypukla ta metylová hrůza, tak jsem říkal kolegovi z Vizovic, že vsadím boty na to, že lidé kolem toho mají minulost v JZD Slušovice stejně jako v případě LTO a dalších. Nechtěl věřit, ale bylo to nakonec tak. No a "táta" těchto hochštaplerů je dnes v Senátu a dělá poradce Ovarovi. To jsme to dopadli :( . Ještě, že to není pravý Valach. Jen tak mimochodem, po metyl aféře pravá trnková stoupla v ceně, neboť ta se nepančovala nikdy. A co se týká povidel (u nás smažených trnek), tak si poslechni result okolo druhé minuty. :)

https://www.youtube.com/watch?v=pigTEHtkqgQ" onclick="window.open(this.href);return false;
expertdb
Příspěvky: 611
Registrován: 20. 5. 2011, 7:25
Bydliště: Valašsko

29. 3. 2015, 8:52

:D :D
Rotwerk 300
Sieg SX2L homemade cnc
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

29. 3. 2015, 9:24

Josef píše:
Tomáš Svoboda píše: S tvrdým alkoholem ( ne že bych halúzkovú neměl rád ) jsem skončil po metyl příhodách v CZ ,takže trnky jedině povidla :)
Tak vidíš na názorném příkladě, že pravý Valach v téj aféře nejél. Byli to právě výhryzci z tých "jižních kolónií". Pravý Valach gořalku neprzní, protože je to pro něho svátosť.
Když vypukla ta metylová hrůza, tak jsem říkal kolegovi z Vizovic, že vsadím boty na to, že lidé kolem toho mají minulost v JZD Slušovice stejně jako v případě LTO a dalších. Nechtěl věřit, ale bylo to nakonec tak. No a "táta" těchto hochštaplerů je dnes v Senátu a dělá poradce Ovarovi. To jsme to dopadli :( . Ještě, že to není pravý Valach. Jen tak mimochodem, po metyl aféře pravá trnková stoupla v ceně, neboť ta se nepančovala nikdy. A co se týká povidel (u nás smažených trnek), tak si poslechni result okolo druhé minuty. :)

https://www.youtube.com/watch?v=pigTEHtkqgQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Nejsem sice valach, ale pokud vím během prohibice nebyly pálenice zavřené. To je proto, že z dobrého ovoce je principielně metyl vytořit velmi obtížné ;-)
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

29. 3. 2015, 11:14

Zdenek Valter píše: Nejsem sice valach, ale pokud vím během prohibice nebyly pálenice zavřené. To je proto, že z dobrého ovoce je principielně metyl vytořit velmi obtížné ;-)
Zavřít pálenice, nebyl vůbec žádný důvod. Tam se nedalo do procesu zasáhnout, navíc, pokud by někdo nalil neznámý líh do kvasu, tak by musel zaplatit spořební daň. V pálenici je to vše podchycené už z dob mocnářství.
K tomu metylu z ovoce. Ten je tam vždy, ale v tak malém množství, že je to vlastně ku prospěchu - jemnější chuť. Co se málo ví, že nejvíce metylu v poměru k žádanému etanolu je ve víně. A znáte příklad, že by z vína někdo oslepl? Z vínovice a koňaků se částečně odchytává při destilaci. V likérkách se do namíchaných lihovin záměrně přidává nepatrné množství metylu pro zjemnění chutě. Starší ročníky si možná vzpomenou na rakouskou aféru s vínem a fridexem.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

29. 3. 2015, 11:26

Josef píše:
Zdenek Valter píše: Nejsem sice valach, ale pokud vím během prohibice nebyly pálenice zavřené. To je proto, že z dobrého ovoce je principielně metyl vytořit velmi obtížné ;-)
Zavřít pálenice, nebyl vůbec žádný důvod. Tam se nedalo do procesu zasáhnout, navíc, pokud by někdo nalil neznámý líh do kvasu, tak by musel zaplatit spořební daň. V pálenici je to vše podchycené už z dob mocnářství.
K tomu metylu z ovoce. Ten je tam vždy, ale v tak malém množství, že je to vlastně ku prospěchu - jemnější chuť. Co se málo ví, že nejvíce metylu v poměru k žádanému etanolu je ve víně. A znáte příklad, že by z vína někdo oslepl? Z vínovice a koňaků se částečně odchytává při destilaci. V likérkách se do namíchaných lihovin záměrně přidává nepatrné množství metylu pro zjemnění chutě. Starší ročníky si možná vzpomenou na rakouskou aféru s vínem a fridexem.
Tys to popsal do detailu. Já to myslel tak že při pálení kvasu principielně nedochází k výrobě metylalkoholu ale etylakoholu :lol:
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
thomso
Příspěvky: 24
Registrován: 28. 4. 2014, 7:06

1. 1. 2016, 1:53

Je tu někdo z okolí Brumova-Bylnice? :D Jsem poloviční Tarahůn (Nedašova Lhota).. :D
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

9. 1. 2016, 12:03

thomso píše:Je tu někdo z okolí Brumova-Bylnice? :D Jsem poloviční Tarahůn (Nedašova Lhota).. :D
Tož vítaj mezi nama. U vás už divoké husy nelétajú hore břuchama, co? To enom nad Tarahúnama. :lol: Na Tarahúny jsem jezdil každý měsíc (to tam chovali ještě holuby), ale to jsi ještě říkal hovínku koko.
thomso
Příspěvky: 24
Registrován: 28. 4. 2014, 7:06

10. 1. 2016, 4:51

Joooojooo... :D a taky dávajů pod televizu čili papričku aby měli ostřejší obraz.. :D
macvision
Příspěvky: 1
Registrován: 3. 3. 2016, 9:42

3. 3. 2016, 9:46

Pozdrav z Vigantic
Odpovědět

Zpět na „Členové“