Těžítko v dílně nebo pracovní stroj

Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

8. 4. 2015, 1:31

Na čem to jezdí ten portál (u Merkura), to je něco standardního?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

8. 4. 2015, 2:45

No kdysi sen se o ten Merkur zajímal a sám majitel mi řekl, že to sice frézuje i dural, ale strašně pomalu a hlavně, že po dni frézování je vše tak rozhozené, že už to rovně nefrézuje, ani do polystyrenu.
Takže za mne je Merkur na stavbu stroje na výrobu kontaktních čoček úžasný, ale na stavbu frézky poněkud nevhodný.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

8. 4. 2015, 3:14

kutil_tim píše:Na spodním rohu monitoru je na čem to "jezdí" .
Mohl bys to napsat méně krypticky, prosím? To mluvíš o tý "esf" nálepce? Googl mi k tomu žádný vedení nevrací.

EDIT: no, teď si čtu znova tvou odpověď a vychází mi to tak, že jsi nepochopil můj dotaz, ptám se na vedení, na němž jezdí portál, protože jsem ho jinde neviděl.
kutil_tim píše:Co je to definice vysoká tuhost ?
Možná je to myšleno ve srovnání s tim, jakou tuhost, přesnost atd. bys dosáhl se standardní stavebnicí, to by pak asi byla pravda..
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 8. 4. 2015, 3:37, celkem upraveno 2 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2110
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

8. 4. 2015, 3:14

Kdyby tam dali jako prezentaci obrábění plastů nebo balzy, tak by to mohlo nějakého modeláře oslovit.
Mašinku ze 36500, nechat hlodat hodinu nápis do duralu, je zoufalství

To může koupit jedině škola za evropské dotace
Naposledy upravil(a) picom dne 8. 4. 2015, 7:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2015, 3:59

ono i to vylozeni nastroje mluvi za vse
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

8. 4. 2015, 8:01

4rest píše:na velkou chodím ke kamarádovi do truhlárny.
A stihneš to vždycky?
Co když není doma? To pak z toho může být pěkný průser. ;-)

K těm sukům: mám sranda-frézku typu 3040, a se dřevem jsem dělal docela dost (3D). Nemám ale pocit, že by se holka na sucích nějak extra zadýchala. Teda ona je dýchavičná obecně, ale ty suky už to moc nezhorší.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

8. 4. 2015, 11:38

Mex píše:
4rest píše:na velkou chodím ke kamarádovi do truhlárny.
A stihneš to vždycky?
Co když není doma? To pak z toho může být pěkný průser. ;-)

K těm sukům: mám sranda-frézku typu 3040, a se dřevem jsem dělal docela dost (3D). Nemám ale pocit, že by se holka na sucích nějak extra zadýchala. Teda ona je dýchavičná obecně, ale ty suky už to moc nezhorší.
No vzhledem k tomu, že v té dílně kolikrát i spí, tedy má jí v přízemí a bydlí v patře, ale občas je tak unavený, že se mu nechce s jít spát nahoru (což docela podporuje jeho dvou letá dcerka) tak jsem ho vždycky zastihl doma. Stačí mu zavolat a dohodnout se, jestli bude zítra odpoledne doma.
Jde o to co s tím chceš dělat a jak rychle to potřebuješ. Jasně, když dáš do PhotoVCurve vygenerovat pět vrstev a jezdíš to po milimetru, tak je to v pohodě. Ale když jedeš něco 5-6 mm hluboko 1 m/min tak je každý suk znát. Řekni si truhláři ať ti ukáže nový, nebo čerstvě naostřený nůž a pak tím projeď desku z akátu s pár suky a poznáš na první pohled, kde ty suky byly. Chápu, že tohle bude mašinka na domácí tvoření a ne profi, stroj který si na sebe musí vydělat, ale když pak děláš něco jemného jedničkou frézou, tak aby jsi nesplakal nad zlámanými nástroji.
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
mirenc
Příspěvky: 239
Registrován: 29. 2. 2008, 5:47
Bydliště: Slovensko-Budmerice

9. 4. 2015, 7:08

Niekedy clovek nestihne dat dole nohavice, natozto este telefonovat, preto na velku chodim najradsej doma :D
DeCore
Příspěvky: 4
Registrován: 9. 5. 2016, 4:03

11. 5. 2016, 9:00

Zdravím Vás,píšete zde stále o lineárním vedení, jsem laik, lineární vedení jsou jak tyče tak podepřené tyče a samozřejmě asi zde nahoře zmiňované "vymodlené" prizmatické vedení. Pokud se pletu, se omlouvám. Také to zvažuji, ale představa shánění na "šroťáku" nebo jetých věcí na CNC mě příjde trochu podivná v porovnání si koupit nové třeba ty zatracované podepřené tyče. Ano samozřejmě jak na co. A že by bylo tolik nabídek starších kvalitních prizmatických vedení za "babku"? . Koukal jsem na některé stroje třeba na toto provedení http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=15&t=7496 a nezdálo se že by to byl až takový problém na ose xy,ale asi na ose Z ano. Výsledky hovoří za sebe. Kytara ladí. Krk pasuje k tělu atd. :shock:
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

11. 5. 2016, 9:55

Hodláš vyrábět kytary?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
DeCore
Příspěvky: 4
Registrován: 9. 5. 2016, 4:03

13. 5. 2016, 7:09

No nevím zda budu vyrábět kytary, ale baví mě dělat věci hobby dřevo, EPS tak trochu modelařina. Kytary mám a to hned několik a nejsem si jistý zda by někdo jako já vytvořil lepší baskytaru než je Obrázek Obrázek. Neplánuji obrábět kovy to ani v nejmenším, co se týká toho prizmatického vedení tak na ten stroj od Mulena1 by to vyšlo na 25000 zhruba jen vedení nejsou v tom kuličkové šrouby atd. V podepřených tyčích asi 8500 což je dle mého soudu dost velký rozdíl, je to tak že mě to nikdy živit nebude, ale ten kdo se tím chce živit asi nemá na výběr pokud tedy má trochu soudnosti a to co vyrobí chce prodávat v nějaké vysoké kvalitě. To je jasné. Ale jsem začátečník tak bych spíš potřeboval poradit s některými technickými detaily. Že to je na dlouhou trať je mě jasné. Letos plánuji udělat nějaký rozměrový návrh dle mých prostorových možností, nemám tak velkou dílnu, rozpočet, svařenou konstrukci a dáli "bůh a "někdo" peníze tak koupit podepřené tyče s vozíky to je asi tak všechno pro rok 2016. Mohu nebo mám založit svoje vlastní vlákno? Jen abych tady nějak neprudil hloupě?
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“