Minivřeténko z Timova setu

Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22396
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2016, 6:45

tak hlavne jednoho dne vam to vsechno dodanej
a kdyz ne tak s tim vrchni stbak neco udela a dodanej i s penale
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

31. 1. 2016, 7:01

Tak pokud by jsi chtěl outrunner tak bych ti asi za nějaký rozumný peníz mohl nechat nějaké díly a dodělal by jsi si to sám
Tj , plechy , železný kroužek a magnety, možná i zadní čelo ale je v něm díra na 10 hřídel. Třeba i izolační papír a nějaký drát a radu jak to navinout.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

31. 1. 2016, 7:19

robokop píše:tak hlavne jednoho dne vam to vsechno dodanej
a kdyz ne tak s tim vrchni stbak neco udela a dodanej i s penale
Tak, tak, státu dřív nebo později prašule dojdou, budou hledat kde nějaký vzít a ledaskdo se pak nebude stačit divit .... oni na těch celnicích nesedí tak úplný blbci jak si někteří stále ještě myslíte. A peněžní transfery, kterejma platíte ven jsou velmi snadno dohledatelný, takže to, že deklarujete jinou částku, vám stejně nemusí pomoci .... naopak můžete se lehce dostat do průseru. :wink: Stačí aby někoho napadlo, že za takovou věc (pokus podvodu) budou mastit podobný "automatický" pokuty jako vymysleli ke kontrolním hlášením o DPH nebo třeba za nepodání přiznání přes datovou schránku. :(
Pak se vám těch pár "ušetřenejch" korun může fakt hodně prodražit.
Stačí aby Vás celník v případě že se mu něco nezdá vyzval k doložení konkrétní platby odesilateli výpisem z Pay-palu a jste jasný.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 1. 2016, 7:27

Já hlavně nabyl dojmu, že na balík nad limit budu dýl čekat a ještě pro něj budu muset někam jít (nebo si ho nechat za další peníze dopravit), což mi vadí o dost víc, než samotných +20% DPH.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

31. 1. 2016, 7:32

No nevím, byl jsem svědkem situace kdy se dva kámoši nepohodli a jeden druhého na celnici udal že přivezl na kšeft věci asi za 30 tis a na celnici udal jen pár korun. Poslal na celnici kdo měl co kdy přivést a že šlo o podvod. Celníci mu odepsali že je to nezajímá a jestli nemá konkrétní důkazi at v podstatě neotravuje. Na druhou stranu kolikrát mi přijde na firmu balík za desetitisíce a celníci se na to zkrátka vyserou a nevyclí ho jen ho rovnou přivezou a co já s tím akorát problémy. Pak mi přijde kravina za pár dolarů a otravujou. Takže si už nic moc neobednávám a když nějakou blbost potřebuju tak někomu řeknu. Kdybych tu měl psát co řeším s českou poštou ted tak bych se akorát rozčílil a nikoho by to asi nezajímalo protože to už neni ani k smíchu.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 1. 2016, 7:38

A u toho EU Warehause teda můžu nakoupit, co chci za kolik chci a dorazí to rovnou, žádný celníci atp.?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5091
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

31. 1. 2016, 7:45

Thomeeque píše:A u toho EU Warehause teda můžu nakoupit, co chci za kolik chci a dorazí to rovnou, žádný celníci atp.?
Ano, tam nic neřešíš. Proto když už něco chci koupím to tam. GLSkou to mám doma za 3 dny.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

31. 1. 2016, 8:57

Engineer píše:naopak můžete se lehce dostat do průseru
Chlapi, neblbněte.
To už se taky můžeme začít bát, že nám úřady budou dodatečně kontrolovat knihy jízd, podle nich spočítají, že jsme museli překročit povolenou rychlost a rovnou nám vylepí pokutu a body za rychlost. ;-)
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

31. 1. 2016, 9:13

...už jsme v policejním státě EU ... :( 8)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

31. 1. 2016, 9:37

Tohle opravdu nesnasim, kluci maji stazeny gate a nepritel je jeste za horama. Stat nam dela stale a stale vetsi pakarnu, pokud budeme podelany, budeme si rano na netu cist jake tricko si mame oblekat. KLDR dobrym prikladem panove. Celnice jsou zavalene balikama a vetsinu prace odvadi brigadnici, kamarada syn tam pracoval, tak referoval. Celnice nama zadne prime pristupy do bank a uctu, nedelejte z celniku gestapo. Vsechno jen na zaklade zadosti atd. a ani celnik nechce zbytecnou pakarnu. Ted nemluvime o "neviditelnych" kontejnerech trhovcu, ted se bavime o beznych balickach privatniku.

Obcas je tam i lidsky pristup. Kdyz mela celnice dobrou naladu ptal jsem se na otazku: chci synovi objednat na Alikovi Adidasky a nejsem schopen definovat zda jsou ci nejsou padelane. Co mi poradite, nechci abyste mi je sebrala. Odpoved: pokud si nechate poslat jedny, potom dodava ci dvoje Rolexky klidne Vam je pustim. Kupujete v dobre vire a nemate moznosti na odhalovani padelku. Cenu nejak neresila :-( Ani my nemuzeme veci lidem veci vyhazovat. Kdyz toho ma vice nez jeden ci dva kusy, musime zvat na celnici zastupce znacky, ktery se vyjadruje a vyhotovuje protokoly, zda vyrobek je ci neni podvrh. Pri palete uz resime trestni rizeni. Proto padelane Adidasky synatorovi klidne objednejte ukoncila tema s usmevem. Proto si panove nasadte zase gate a nejancete.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

31. 1. 2016, 9:44

Mex píše:
Engineer píše:naopak můžete se lehce dostat do průseru
Chlapi, neblbněte.
To už se taky můžeme začít bát, že nám úřady budou dodatečně kontrolovat knihy jízd, podle nich spočítají, že jsme museli překročit povolenou rychlost a rovnou nám vylepí pokutu a body za rychlost. ;-)
A myslis ze objektivna zodpovednost je co ? to uz nema daleko od toho :D :D :D
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 1. 2016, 9:49

lubos píše:
Thomeeque píše:Jak je to vlastně s programování regulátorů, plz? Konkrétně mám v košíku http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... gging.html - jde to i nějakym jednoduchym kabelem a softem z PC?
bud si k tomu koupiš programovací kartu ( asi bude stát pár doláčů) nebo se to programuje pomocí vysílače ( pomocí vstupního signálu).
Lepší regly se dají programovat třeba pomocí usd nebo bluetooth.
"Karta" k Turnigy dlux 55A SBEC Brushless Speed Controller w/Data Logging stojí 12E (polovina ceny regulátoru), tak ještě koukám po nějakym lepšim regulátoru s podporou USB, což mi přijde pro moje využití jako rozumnější investice, ale nějak to tam neumim najít.

Resp. programování pomocí vysílače - pro to je nějakej univerzální protokol, kterym bych mohl nastavit všechny parametry libovolného regulátoru?

Sry za blbé a blbější dotazy, ale pro mě je RC svět španělská vesnice :roll:

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

31. 1. 2016, 10:07

To by zaujimalo aj mna jeden regulator som si totiz rozhodil. Zmacnul som tlacitko potocil gombikom servotestera a bolo vymalovane. (ono som tocil a mackal viac no)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

31. 1. 2016, 10:09

Thomeeque píše: Resp. programování pomocí vysílače - pro to je nějakej univerzální protokol, kterym bych mohl nastavit všechny parametry libovolného regulátoru?
Není.
A programování páčkama vysílače je pěkná pakárna.
http://www.bighobby.cz/fotky6348/fotov/ ... urnigy.PDF" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

31. 1. 2016, 10:35

Aha. Koukám, že USB programování má určitě HC X-Car série, třeba 60A + USB donglik = 25E+5E.. navíc to umí i sensor mód, hmm.. EDIT: ale malý napětí, tak to nic..
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 31. 1. 2016, 11:02, celkem upraveno 1 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“