Magnetický upínač

Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 10:18

Zjistil jsem, že se bez něj na brusce neobejdu a tak jsem se rozhodl si ho pořídit. Při shlédnutí internetových cen, jsem se zhrozil a rozhodl si ho snad raději zkusit postavit sám.
Měl bych proto dotazy na majitele, co je výhodnější?
Spíše širší upínací lamely v menším množství, nebo užší ve větším počtu?
Předpokládám, že bych u těch širších byl hodně limitován velikostí obráběného výrobku, respektive že bych na něj drobnější věci neupnul. Je to tak?
Jak je to u těch užších lamel? Dají se na to bez problémů upnout i velké věci?
Za širší považuji cca 1cm a více, za užší cca 5mm.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 10:26

jova píše:Zjistil jsem, že se bez něj na brusce neobejdu a tak jsem se rozhodl si ho pořídit. Při shlédnutí internetových cen, jsem se zhrozil a rozhodl si ho snad raději zkusit postavit sám.
Měl bych proto dotazy na majitele, co je výhodnější? Spíše širší upínací lamely v menším množství, nebo užší ve větším počtu? Předpokládám, že bych u těch širších byl hodně limitován velikostí obráběného výrobku, respektive že bych na něj drobnější věci neupnul. Je to tak? Jak je to u těch tenkých lamel? Dají se na to bez problémů upnout i velké věci?
přesně tak menší lamely ve větším počtu vemou menší obrobek ,velké věci upneš bez problémů ,jde jen o složitost výroby .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 10:28

tady máš nějakej nástřel https://www.google.cz/search?q=konstruk ... kQ_AUIBigB" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 1. 2016, 10:30

když už jsi u toho vývoje vymysli magnet na hliníkové slitiny :D to bych užil.. a asi bych nebyl sám
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 10:38

RaS píše:když už jsi u toho vývoje vymysli magnet na hliníkové slitiny :D to bych užil.. a asi bych nebyl sám
To bude až další level :lol:
Zatím vymýšlím jak napasovat magnety průměr 25mm, tloušťka 16mm na ty lamely 5mm :roll:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

6. 1. 2016, 10:49

RaS píše:když už jsi u toho vývoje vymysli magnet na hliníkové slitiny :D to bych užil.. a asi bych nebyl sám
to snad dokáží jedině stachanovci v sovětském svazu,když rozdojili kozla tak proč ne magnet na hliník.

https://www.youtube.com/watch?v=pA7e5Rj0laQ" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
sulekb
Příspěvky: 99
Registrován: 10. 12. 2015, 12:39
Bydliště: su z Prahe

6. 1. 2016, 10:54

tady https://www.youtube.com/watch?v=4JbyxIp4xEs" onclick="window.open(this.href);return false; je DIY výroba V bloku, tady něco dalšího https://www.youtube.com/watch?v=cG-01vY36W0" onclick="window.open(this.href);return false;

mimochodem ten šedivej děda na tom druhym videu je slušnej guru, má na youtube hodně zajímavejch a poučnejch videí
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 993
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

6. 1. 2016, 1:50

RaS píše:když už jsi u toho vývoje vymysli magnet na hliníkové slitiny :D to bych užil.. a asi bych nebyl sám
:lol: :lol: Tak v Rokycanech na městském úřadě už ho mají. V pondělí jsem tam byl řešit tříděný odpad v naší ulici (neodváželi jak měli). Mimo jiné jsem se dozvěděl, že od teď se do plastů bude házet i kov (vč. hliníku a nerezu). Prej to budou třídit magnetem. Ptal jsem se jak vytřídí ten hliník a nerez. Paní mi odpověděla ať se nebojím, že mají na autě opravdu silný magnet ... Dál jsem se radši neptal.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 1. 2016, 1:58

je vidět že Rokycany jsou blízko vyspělému Německu.. asi něco uteklo už k nám...
nicméně kdybyste viděli co se děje s tříděným odpadem na většině třídiček, tak by vám bylo jasné že je uplně jedno co v tom je (tam se ztratí i magnetickej hliník):D .. z toho "tříděného plastu" se využije 10-20% (pouze PETKY které se dál drtěj a recyklujou) zbytek igelitové obaly, kelímky atd jde do spalovny..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

6. 1. 2016, 2:52

Trideni je casto pouze hra podle scenare EU. Petky se recykluji pouze, kdyz na ne je odbyt. V opacnem pripade frci na skladku s beznym odpadem. Novinari uz to mnohokrat vypatrali, jak mesta perou petky na bezne skladky.
Az bude popelnice zadara, budu s mestem hrat hry na trideni. Za popelnic platim a ta je urcena pro smesny odpat. At si provozovatel tridi co chce, je to jejich boj. Kritiku, ze nejsem Eco clovek snesu :-)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 1. 2016, 3:00

ono je třídírna a třídírna.. některá to přebere rozemele na granulky a o to snad zájem je pořád to se dál prodává.. některá to jen přebere a slisuje do balíků a s tím maj problémy že to kolikrát nikdo nechce ani zadarmo.. to je nějaká ta kauza Prahy ohledně nějaké velké třídičky.. ale ať již to jde tam či tam tak stejně se vytřídí jen cca 10-20% a zbytek jde do spalovny.. takže to že to tam nějaký elbarto hodí do popelnice přímo ve finále možná stojí méně peněz než ten svoz tříděného..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 1. 2016, 8:51

fmodel píše:to snad dokáží jedině stachanovci v sovětském svazu,když rozdojili kozla tak proč ne magnet na hliník.
Kozel je jedno z velmi mála zvířat, kterému (stejně jako člověku) příroda z neznámých důvodů ponechala zakrnělé mléčné žlázy.
Takže rozdojit kozla skutečně lze.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

7. 1. 2016, 10:23

ja jsem skoušel udělat magnet z linearnich motoru hiwin, je to ale nanic, ty magnetické pole se nějak ruší a moc to nedrží. přitom jak to jezdilo na stroji tak to mělo velkou sílu..
kté stavbě, ja nevím jestli se ti to vyplatí, cena magnetu, destičky mezi ně, všechno broušený, atd atd..
podle mě seženeš někdě v bazaru levněji než vyroba...
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2016, 10:39

Sháním, bohužel zatím nic. :(
Představoval bych si délku alespoň těch 25cm. Nový vyjde dráž než ta bruska na kterou to chci. 30magnetů mám doma a tak se do toho, když nic neseženu, asi pustím. Nějakou myšlenku už mám.
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

7. 1. 2016, 1:07

30 magnetu ? tak to bude prcek, co jsem rozebiral magnet 200x600, tak jich tam bylo něco kolem 400 ks pruměr 25 víška myslim 10mm,
nakonec jak jsem spočital cenu za magnety tak jsem to praštil do šrotu a vykašlal se na repasi.
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“