CNC Frézka na balsu

Odpovědět
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

23. 3. 2016, 2:05

Thomeeque píše:
Lify píše:ještě docela zajímavé je i toto DIY https://www.youtube.com/watch?v=mQ4WCcJXo1M" onclick="window.open(this.href);return false;
To, co nakreslil v partu I se docela líbí i mě, s tím, že:

- při těchto rozměrech bych na Y osu dal 30mm tyče, na X (portál) 25mm tyče a na Zko 16-20mm tyče (pokud chceš šetřit, tak 25/20/12)
- na Xko určitě po dvou vozících
- pracovní desku bych vyztužil žebrama
- tyče přidělal přes šrouby v osách
- provedení bys myslím se sousedem mohl zvládnout lepší :)

T.
Přesně to co bych chtěl :) tak o tomto bych se chtěl bavit :) Jinak je asi lepší překližka než dřevo tříska ne ?
Y teda jeden vozík ?
Kolik max mohu mít rozměry aby se to na 30mm překližce neprohlo ?
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
hobbyrobot
Příspěvky: 379
Registrován: 27. 12. 2011, 9:24
Kontaktovat uživatele:

23. 3. 2016, 2:10

Vždycky postupuj od jednoduššího ke složitějšímu. Zkušení konstruktéři většinou nejdřív staví maketu (dnes samozřejmě většinou virtuální v počítači), na které vychytají chyby, kterých se neodvratně při prvním návrhu dopustí.
Tady máš příklad - nezapomeň se kouknout na poslední stránku, kde je rozpočet a na předposlední, kde se píše o dosahovaných přesnostech.
jrt
hobbyrobot.cz, jederobot.cz
robodoupe.cz, forum.robodoupe.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

23. 3. 2016, 2:10

Sorry, opravuju, všude po dvou krátkejch vozících na tyč.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

23. 3. 2016, 2:28

.
Naposledy upravil(a) Lify dne 23. 3. 2016, 2:54, celkem upraveno 1 x.
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

23. 3. 2016, 2:43

Lify, technická poznámka: čti si po sobě svoje posty a opravuj je, pokud jsou v nich nesmysly..

EDIT: v tomto případě byl nesmysl, že ji citoval jinej post, než na kterej jsi reagoval (nebo jsem to jen nepochopil? I to je možný :)), proti obsahu jsem nic neměl :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

23. 3. 2016, 4:46

Thomeeque píše:Lify, technická poznámka: čti si po sobě svoje posty a opravuj je, pokud jsou v nich nesmysly..

EDIT: v tomto případě byl nesmysl, že ji citoval jinej post, než na kterej jsi reagoval (nebo jsem to jen nepochopil? I to je možný :)), proti obsahu jsem nic neměl :)
Aha no , já jsem dal jiný příspěvek citovat :lol:
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

23. 3. 2016, 5:48

Posílám +- návrh stroje z tohoto videa https://www.youtube.com/watch?v=W8V0KSB8yDM" onclick="window.open(this.href);return false;
* Tak jsem večer udělal test tří 8mm překližek ,slepil je dohromady a sepnul železnými svorkami,tak snad to bude stačit :) jinak v pátek to vemu na modelář a tam to nařežu a snad i vyvrtám :D
Přílohy
cnc_lify.rar
(16.57 KiB) Staženo 145 x
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

24. 3. 2016, 8:57

Dneska jedu do Hornbachu nakupovat ,tak se ptám mám jít cestou výsuvných šuplíků nebo nepodepřených tyčí? Abych koupil materiál
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2016, 9:05

Když pominu špatnou tuhost, tak podle mě, ty výsuvy dost omezují rozsah pohybu a ložisková klec se dostává při krajích mimo osu zatížení. Takže já bych volil ty tyče, nejlépe podepřené.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 3. 2016, 9:28

Tyče, nepodepřený, nekomplikovat..
Lify píše:Dneska jedu do Hornbachu nakupovat ,tak se ptám mám jít cestou výsuvných šuplíků nebo nepodepřených tyčí? Abych koupil materiál
Viděls nějakej vehement na šuplíkovejch pojezdech i frézovat? Lehký portálky pro modeláře se na nepodepřenejch tyčích vyrábějí i profesionálně (step-four), na šuplíkovejch pojezdech jsem ještě žádnou neviděl.
Lify píše:Přílohy: cnc_lify.rar
Zdaleka ne každej má vždy po ruce něco, čim rozbalí RAR a hlavně, čim pak zobrazí ty STL a pak se člověku taky musí chtít. Pokud chceš, aby ti lidi radili, usnadňuj jim to, jak jen to jde. Navíc jsou to jen prkýnka, nikdo neví, jak budou sestavený. Dej sem jeden dva obrázky celku nebo se nauč udělat video, jako je na začátku https://www.youtube.com/watch?v=W8V0KSB8yDM" onclick="window.open(this.href);return false; nebo model zveřejni, jestli to tvůj soft umožňuje.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

24. 3. 2016, 9:43

Thomeeque píše:Tyče, nepodepřený, nekomplikovat..
Lify píše:Dneska jedu do Hornbachu nakupovat ,tak se ptám mám jít cestou výsuvných šuplíků nebo nepodepřených tyčí? Abych koupil materiál
Viděls nějakej vehement na šuplíkovejch pojezdech i frézovat? Lehký portálky pro modeláře se na nepodepřenejch tyčích vyrábějí i profesionálně (step-four), na šuplíkovejch pojezdech jsem ještě žádnou neviděl.
Lify píše:Přílohy: cnc_lify.rar
Zdaleka ne každej má vždy po ruce něco, čim rozbalí RAR a hlavně, čim pak zobrazí ty STL a pak se člověku taky musí chtít. Pokud chceš, aby ti lidi radili, usnadňuj jim to, jak jen to jde. Navíc jsou to jen prkýnka, nikdo neví, jak budou sestavený. Dej sem jeden dva obrázky celku nebo se nauč udělat video, jako je na začátku https://www.youtube.com/watch?v=W8V0KSB8yDM" onclick="window.open(this.href);return false; nebo model zveřejni, jestli to tvůj soft umožňuje.
1) někde jo
2)Ok dám to na fotky nebo video
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8913
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 3. 2016, 9:54

Lify píše:1) někde jo
A dobrý, jo?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

24. 3. 2016, 10:00

Thomeeque píše:
Lify píše:1) někde jo
A dobrý, jo?
Ne , nefrézuje to,ale pouze to jede s tužkou :/
posílám video z cadu
Přílohy
tzt.mp4
(3.56 MiB) Staženo 196 x
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

24. 3. 2016, 10:03

v tom hornbachu ti ty desky nařežou na míru.. ty už máš nějaké konečné plánky, víš co přesně koupit atd? nebo jen máš cestu a chceš honem něco bezhlavě koupit? já jen abys toho pak nelitoval..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

24. 3. 2016, 10:10

RaS píše:v tom hornbachu ti ty desky nařežou na míru.. ty už máš nějaké konečné plánky, víš co přesně koupit atd? nebo jen máš cestu a chceš honem něco bezhlavě koupit? já jen abys toho pak nelitoval..
koupím pouze překližku 70x40cm a zbytek když tak nařežu to na modeláři
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“