Zázrak II - šlo by to?

testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

19. 2. 2016, 3:20

filla píše:
testone píše:
fmodel píše:základ všeho je obrobitelnost ,proto se vše musí dělat po blokách a šroubovací abys mohl dohnat výrobní nedostatky.Najdi si dřevohryz na rajčeti ,tam jsem ho dal aby jste koukli jak je to z jeklu navržený a skládaný.Ještě jsem našel nevím kde fotku návrhu (není to uplně ono )tam jsou správně sloupy.To co se nehejbe co nejsilnější!tak jekl silnostěný co dokážeš sehnat a po obrobení naplnit křemičitým pískem pro samotlumení vibrací!
tohle je konečně konstrukce na které je vidět že ji navrhoval strojař
sešroubovat to z malých masivních snadno obrobitelných svařenců
tady ani nějaké pnutí po svařování nebude hrát roli
to je ta správná cesta
stejně jako "dřevohryz"
nejdriv pomlouvate jekl, pak onanujete nad konstrukci z jeklu...
já neonanuju ani neopovrhuju konstrukcí z jeklu
je jekl a jekl
a konstrukce a konstrukce
porovnej to co tu na začátku vlákna navrhnul tomík ( a co se tu objevuje každých 14 dní v různých stejných provedeních) a to co navrhnul Fmodel nebo "dřevohryz"
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 2. 2016, 4:24

filla píše:
testone píše:
fmodel píše:základ všeho je obrobitelnost ,proto se vše musí dělat po blokách a šroubovací abys mohl dohnat výrobní nedostatky.Najdi si dřevohryz na rajčeti ,tam jsem ho dal aby jste koukli jak je to z jeklu navržený a skládaný.Ještě jsem našel nevím kde fotku návrhu (není to uplně ono )tam jsou správně sloupy.To co se nehejbe co nejsilnější!tak jekl silnostěný co dokážeš sehnat a po obrobení naplnit křemičitým pískem pro samotlumení vibrací!
tohle je konečně konstrukce na které je vidět že ji navrhoval strojař
sešroubovat to z malých masivních snadno obrobitelných svařenců
tady ani nějaké pnutí po svařování nebude hrát roli
to je ta správná cesta
stejně jako "dřevohryz"
nejdriv pomlouvate jekl, pak onanujete nad konstrukci z jeklu...
on je jekl a jekl ,a taky kdo to konstruuje ,navíc s tím nechce soutěžit ve výkonu s centrem :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 2. 2016, 5:29

testone píše:co tu na začátku vlákna navrhnul tomík ( a co se tu objevuje každých 14 dní v různých stejných provedeních)
uka :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

19. 2. 2016, 5:57

Z5 k tématu pls.
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

19. 2. 2016, 6:30

Pravda. Díky za ty nástřely cen (a další tipy). Cena žíhání je krásná, to centrum taky nezní tak strašně, pevně věřím, že by se tu našel někdo, kdo by uklízečku uměl obejít. Tim netvrdim, že to tudíž takto hodlám rozjet, jen, že to vyznívalo hůř. Víc, až docestuju, teď píšu z vlaku..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
piskoteek
Příspěvky: 883
Registrován: 3. 12. 2013, 7:54
Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2016, 8:13

Par otázek:
Máš nějakej rozpočet?
Cíl co by nová mašinka měla zvládat?(popřípadě práci z určitého materiálu)
Chápu,že jednička má omezení a dvojkou to chceš dohnat, jen mě zajímá kam až.
Nebo se jen ruce nudí a v prasátku penizky leží ladem :-)
Výrobní ředitel, co nadělal poctivě hodně vagónů špon do hutí.
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

20. 2. 2016, 12:13

Ahojky ,
...budu se opakovat tak mi to prosím promiň :wink:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=15& ... +yellow%27" onclick="window.open(this.href);return false;
splňuje to požadavky jak jsi zadal i výrobně ...
Jednoduchá konstrukce ,do pokoje ,šroubovaná tuhá ,málo dílů ...
tohle můžeš zadat obrousit vyvrtat a ozávitovat ...
Pokrok to je ...
Také drobná zmínka ,že jen základní deska má značnou hmotnost jak konstatuje sám majitel :wink:
ale jsou to jen jednotlivé díly a nanosíš je i sám nebo později s dopomocí až to celé sešroubuješ ...
Potenciál k vývoji a zdokonalování ti zůstane na rozdíl od svařence 8) a nebijte mne že nevím co je flexa a svár je rozebíratelný spoj :lol:
(mám co dělat i jen s jednotlivou osou ,která má jen 37kg a tři plus díly desky vřetena atd. cca 150kg plus to je "jen" kompletní pohon)
Nedalo se nic dělat a musela jsem si obstarat kladkostroj a jen ten nejmenší na 250kg ....na sesazování sestav a kompletaci ...
Také se porozhlédni v domě kde bydlíš zda tam nejsou "úzké"chodby a schodiště -popřípadě i výtah zda vyhovuje ...
Nemusíš je někde vytočit a pak se "VYTOČÍŠ" :mrgreen: o pár centimetrů -jde i o to zda "stěhováci" budou mít potřebný prostor ...
Moderní domy jsou proslulé tím nešvarem že vše musí být z Ikea v krabici ...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 2. 2016, 4:23

piskoteek píše:Par otázek:
Máš nějakej rozpočet?
Nemám, resp. není to konkrétní číslo. Z nějakýho důvodu mě baví vystačit s málem, ale jinak nemám problém zaplatit za něco, co mi dává smysl. Například, stavim hračku a nemám na ní vysoký nároky, takže nepůjdu a nekoupim fungl nový lineáry, i když by mě to nezruinovalo. Na druhou stranu opracování na pětiosce (pokud by mělo vést ke kýženýmu cíli) někým místním by pro mě byla i zajímavá zkušenost, kterou bych si jednou za život klidně dopřál :)
piskoteek píše:Cíl co by nová mašinka měla zvládat?(popřípadě práci z určitého materiálu)
Nemám konkrétní cíl (měl jsem jeden a to vyrobit něco, co za mě bude vrtat plošňáky - nic dalšího, co jsem na zázraku potom tvořil, jsem na začátku neplánovat a tak je to stále). Já k tomu přistupuju z opačnýho konce - zkusit vymyslet a vyrobit stroj, kterej zvládne v danym rámci (váha, rozměry atd.) maximum a co s ním, přijde až pak. Ale můžem to asi omezit klasickym "dřevo, plasty, hliník" :) A tedy platí původní rámec, metrákový stroj opravdu nestavim.
piskoteek píše:Chápu,že jednička má omezení a dvojkou to chceš dohnat, jen mě zajímá kam až.
Nebo se jen ruce nudí a v prasátku penizky leží ladem :-)
Leží mi tu ladem Atas (kterej je zejména na Zko prvního zázraku už moc) a kdysi nakoupený lineáry (i když asi trochu šrot), mám čerstvou nabídku na jiný lineáry (asi zachovalejší, kde bych se měl rozhodnout v nějakym rozumnym čase), chci si modelovat ve Fusion 360 a tak.
pavlaxy píše:Ahojky ,
...budu se opakovat tak mi to prosím promiň :wink:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=15& ... +yellow%27" onclick="window.open(this.href);return false;
splňuje to požadavky jak jsi zadal i výrobně ...
Možná to nebylo úplně srozumitelně řečeno, já s tím chci být schopen hejbat i v celku. Vim, že díky tomu budu mít horší stroj než Airman, jsem s tim smířenej.

Btw. nechceš nám Pavlo svojí rodící se mašinku představit (ve vlastním vlákně)? Vypadá to zajímavě.

Dík, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
pavlaxy
Příspěvky: 1901
Registrován: 26. 12. 2007, 11:42
Bydliště: Praha

20. 2. 2016, 5:00

Ahojky Thomeeque ,
"metrákový" stroj ,tedy kolem 100kg je docela malý a občas se pokouším něco takového nakreslit ...
-jen nakreslit ,protože vychází docela malé rozjezdy cca 150-190mm .
Když tě zajímá malý stroj a CAD,zkus si překreslit alumíniovou SABLE na lineáry s větším rozjezdem Zetka...
ber to jako takovou výzvu co to dá ...
Mohu ti dát výkresy Sable :wink:
Moje vlastní vlákno stále existuje - jen se nechci znova "chlubit cizím peřím" tedy osami od THK :oops:
http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=15& ... A&start=75" onclick="window.open(this.href);return false;
Jediný snad pokrok jsou díly na výkresech a snaha se s někým domluvit na výrobě ...
Ne že by to nebylo vyrobitelné a složité a veliké atd. jen se prostě asi nedaří zatím oslovit lidi ...
Naposledy upravil(a) pavlaxy dne 20. 2. 2016, 7:05, celkem upraveno 1 x.
karelsklo
Příspěvky: 1512
Registrován: 19. 4. 2013, 8:35

20. 2. 2016, 6:24

Ahoj,sice nejsem kompetentní někomu radit ale názor přidám ať je to zamotanější... :D

Zaprvé-když se do něčeho pouštím,najdu si vždycky krátký okamžik k meditaci,na pár chvil spočinu,vyčistím mysl a zamumlám..."Ono to nějak jezdit bude"...(Všichni víme koho jsem si dovolil citovat) :lol: a skutečně,ten lišák má pravdu-většinou to "nějak" jezdí...

Zadruhé kdybych něco podobného stavěl (stavěl jsem takhle router ale větší) tak bych použil ocelové desky a šrouboval jak píše pavlaxy.Sice o pár korun víc ale výsledek úplně jinde.A nemuselo by to vážit tunu ale třeba jen 3x víc než z těch jeklů...
Škoda že nejsi poblíž,nechal bych Tě si to ofrézovat na fngčku.Sám čas nemám.

Když to budeš dělat z jeklů (zdá se že už ses rozhodl :) ) tak bych použil opravdu co nejmasivnější a spíš vyztužoval než odlehčoval (třeba ty stojny portálu).
Pak je něčím vyplnit.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 2. 2016, 6:34

pavlaxy píše:Ahojky Thomeeque ,
"metrákový" stroj ,tedy kolem 100kg je docela malý a občas se pokouším něco takového nakreslit ...
-jen nakreslit ,protože vychází docela malé rozjezdy cca 150-190mm .
Asi máš trochu vyšší nároky (pokud se dobře pamatuju, chceš obrábět ocel). Nicméně já na rozjezdech ze svý skici taky za každou cenu netrvám, její učel byl zeptat se tu na obrobitelnost celku, proto jsem se rozměrově nežinýroval (větši stroj bych nestavěl).
pavlaxy píše:Když tě zajímá malý stroj a CAD,zkus si překreslit alumíniovou SABLE na lineáry s větším rozjezdem Zetka...
ber to jako takovou výzvu co to dá ...
Mohu ti dát výkresy Sable :wink:
Ani ne, ale děkuju.
pavlaxy píše:Moje vlastní vlákno stále existuje - jen se nechci znova "chlubit cizím peřím" tedy osami od THK :oops:
Jediný snad pokrok jsou díly na výkresech a snaha se s někým domluvit na výrobě ...
Ne že by to nebylo vyrobitelné a složité a veliké atd. jen se prostě asi nedaří zatím oslovit lidi ...
Dát vědět, žes pořídila osy THK atp., bych za chlubení cizim peřim osobně neoznačil - svědčilo by to o tvém dobrém vkusu ;), naznačilo směr, kam se to bude ubírat, rozvířilo diskusi, inspirovalo druhé, zvýšilo tvoje šance s oslovovánim lidí atd.. ale každý jak uzná.
karelsklo píše:(zdá se že už ses rozhodl :) )
Nerozhodl :)

Dík za názor a nabídku (odkud jsi?), T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 2. 2016, 10:03

Ještě k těm nešťastným jeklům, jen tak pro zajímavost - udělal jsem si takovou tabulku "kvadratických momentů průřezů" (zjednodušený výpočet alá zde) pro nabídku obdelníkových průřezů z DAMY (plus jsem přihodit 50x50x5 a 80x80x5), vlastně ani moc nevim, co ty čísla znamenaj, ale dá se to podle nich i sortovat :)

http://thmq.mysteria.cz/CNC/JeklCalc.html

T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 2. 2016, 10:27

takže zvolíš 120x80x5 :D ten je na tom nejlíp..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10104
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

20. 2. 2016, 10:50

tady maj jekly i s tl 8 http://www.kondor.cz/jekly-silnostenne- ... -1552-p-2/" onclick="window.open(this.href);return false; nebo čtvercové
http://www.kondor.cz/jekly-silnostenne- ... ve/c-1541/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8871
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

20. 2. 2016, 11:14

Děkuju, rovnou jsem je zařadil do svý tabulky (a vyšlo mi, že to budu stavět z 200x200x8 :mrgreen:). Brou, T.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Zacinam stavet a nevim jak na to“